• 11:29 PM
  • понеділок , 30-січня-2023

На Іршавщині відбулися ХІ районні змагання з велосипедного туризму

  • 4/27/2015
  • Перегляди 1338
  • Коментарі 0

З весняним потеплінням одразу пожвавлюється діяльність гуртків Іршавської районної станції юних туристів. Інтенсивніше проводяться краєзнавчі екскурсії, походи вихідного дня та змагання. Все це допомагає нашим вихованцям краще пізнати рідний край, оздоровитися та відпочити. 

23 квітня 2015 року в околицях села Білки відбулися ХІ районні змагання з велосипедного туризму серед учнівської молоді, присвячені Міжнародному Дню Землі. Даний захід проводився з метою пропаганди та популяризації велосипедного туризму в школах району, підвищення технічної майстерності юних велотуристів, формування збірної команди району для участі в обласних змаганнях та пропаганди здорового способу життя серед школярів.

Змагання з велотуризму набули значної популярності серед вихованців туристсько – краєзнавчих гуртків, про що свідчить і кількість учасників. В цьому навчальному році близько 120 юних туристів Іршавщини прийняло участь у цих змаганнях. Змагання проходили у двох вікових групах: молодша ¬¬5-8 класи (26 команд) та старша 9-
11 класи (10 команд). 

Програма змагань була складною і включала:
змагання з фігурного водіння велосипеда (проходження між фішками таких етапів: вісімки, круг, зіґзаг, качелі, змійка, створ, стоп-лінія, ворота);
змагання на дистанції велоралі (рух за допомогою заданих схем та компасів, дистанція близько 10 км по околицях с.Білки). На цій дистанції кожен учасник команди повинен був виконати додаткові завдання: визначити довжину певної ділянки маршруту, визначити азимут, знати правила дорожнього руху та надання першої медичної допомоги);
велотріал (рух з перешкодами). 

За кожну з частин учасники змагань могли отримати особисту грамоту, тому й намагалися виступити якнайкраще. Дальше всі результати додавалися і отримували командний результат.

Урочисте відкриття районних змагань з вело туризму відбулося біля приміщення Білківської ЗОШ І – ІІІ ст. №1. Зі словами вітань та побажаннями перемогти до всіх присутніх звернулися: Петро Добромільський – заступник голови Іршавської районної ради та Ольга Береш – директор вище названої школи. З порядком проведення даного заходу всіх ознайомив головний суддя і організатор змагань – Михайло Полянський (керівник гуртків Іршавської райСЮТур), а про умовами проведення фігурного водіння велосипеда розповів Олександр Осійський – заступник директора Іршавської райСЮТур.
     
Оскільки було кілька етапів змагань – відповідно було багато й переможців, які були нагороджені грамотами Іршавської райСЮТур.  

Спочатку під гучні оплески проходило нагородження з етапу «Фігурне водіння велосипеда», так як тут грамоти отримував кожен учасник особисто.

Отож, серед дівчат молодшої вікової групи найкращі результати показали господарі змагань – з Білок: Василина Рогач (керівник гуртка Михайло Полянський) та Ангеліна Мога (керівник гуртка Еріка Почоменко);а третє місце отримала Дарина Кузан  із  Сухівської  ЗОШ І-ІІ ст.  (керівник гуртка Ганна Марканич).

Серед юнаків молодшої вікової групи перемогу отримав Петро Горзов  з команди Білківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (керівник гуртка Еріка Почоменко);

другим став Євген Бровді з Чорного Потоку (керівник гуртка Еріка Шкіря);

а третє місце  - Станіслав Козар  з льницької   ЗОШ І-ІІІ ст.  (керівник гуртка Леся Осійська).
 
У старшій віковій групі конкуренція була сильніша і серед дівчат перемогу отримала Дарина Волошин з Іршавської гімназії (керівник гуртка Леся Осійська); другою стала Олександра Осійська з Іршавської ЗОШ І-ІІІст.№1 (керівник гуртка Олександр Осійський); а третє місце посіла Каріна Зовдун з  Білок (керівник гуртка Еріка Почоменко).

 Серед старших юнаків переміг Юрій Воскобійник з Білківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (керівник гуртка Еріка Почоменко); друге місце посів Олег Боднар з  Довгого (керівник гуртка Ольга Боднар); а третім став Станіслав Стільник з Ільницької ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник гуртка Леся Осійська).

Переможцем в загальному підсумку змагань стала команда, яка отримала  найменшу суму зайнятих місць з трьох етапів змагань. Перемогу, звісно ж, отримали «господарі» змагань, оскільки швидше могли зорієнтуватися в околицях свого села.

 Отож, серед учасників молодшої вікової групи найкращі результати показали дві команди з Білок. У складі першої команди виступали: Еліна Данканич, Андрій Покрівчак  та Павло Кізляк (керівник гуртка Михайло Полянський), а в другій - Богдан Зейкан, Діана Цогла, Михайло Симканич та Аніта Василець (керівник гуртка Еріка Почоменко). А третє місце посіла команда з

Іршавської ЗОШ І-ІІІст.№1у такому складі: Іван Лелітка, Михайло Лелітка, Катерина Ерделі та Євген Ширило (керівник гуртка Іван Жідов).

У старшій віковій групі перемога знову за туристами з Білок, у складі команди якої виступали Василь Панющик, Каріна Зовдун та Валерій Вільчак (керівник гуртка Еріка Почоменко); друге місце  отримала команда з Довгого у складі Тарас Куля , Олег Боднар та Алла Панич (керівник гуртка Ольга Боднар),а третіми стала команда БілківськаЗОШ І-ІІІст.№1 у складі: Владислава Станко, Юрій Воскобійник та Петро Зовдун (кер гуртка Почоменко Е.М.).

 Результати даних змагань вносяться до загального підсумку «Кубка Іршавщини-2015», який проходить протягом кожного навчального року. Наступні районні змагання з «Техніки пішохідного туризму» відбудуться в травні. Отож, до нових зустрічей!
Леся Осійська,
Методист Іршавської райСЮТур

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News