• 9:37 AM
  • п'ятниця , 24-березня-2023

Потонути в смітті чи жити в чистоті?

  • 4/15/2015
  • Перегляди 1976
  • Коментарі 3

Після зими стан доріг зазвичай значно погіршується та дуже гострою залишається проблема стихійних сміттєзвалищ на узбіччях наших доріг.  Причому роблять це прямо вдень, не заважаючи ні на кого. Зрозуміло, що будь-якій владі не під силу побороти це ганебне явище, адже грошей на прибирання витрачається із місцевих бюджетів не так багато, а територія дуже велика. Щоб перебороти ці недоліки, потрібно залучати працівників міліції, які б мали слідкувати за порядком. Зрозуміло, що для цього потрібно утворювати спеціальні мобільні групи, які б їздили дорогами району і фіксували порушення правопорядку нашими громадянами. Потрібно застосовувати системи штрафів, а ж до адміністративних арештів. Може тоді люди зрозуміють, що природа у нас одна і відноситися до неї потрібно дбайливо. 


Дорожні служби, які, за логікою, мали б контролювати стан доріг і давати раду отим обгорткам-упаковкам-пляшкам, цей свій обов’язок ігнорують. Відтак узбіччя доріг потопають у смітті. 


Та Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо поводження з відходами)» від 21.01.2010 № 1825-VI було внесено зміни до статті 52, 82 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 


Нова редакція вказаної статті посилила відповідальність, в частині збільшення розмірів штрафів, за псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель, порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів. 


Так, були встановлені наступні штрафні санкції: для громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.) і для посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.). 


Ст. 32 Закону «Про автомобільні дороги» говорить про те, що користувачі автодоріг зобов’язані «не забруднювати проїзну частину та смугу відведення доріг», «не  створювати  своїми  діями  загрози  безпеці дорожнього руху». Проте, за шкоду, заподіяну навколишньому середовищу штрафувати  можуть лише працівники екологічної інспекції та ДАІ. Дорожникам лишається лише прибирати.


Та нажаль, якщо в містах та в центральній частині сіл району прибрано, то узбіччя на виїзді з них потопають в смітті. Люди самі ж собі забруднюють довкілля. 

Ми відвідали декілька сіл в Іршавському районі аби переконатися, чи дотримуються норм жителі населених пунктів.


Довге

В самому центрі села майже ідеальна чистота, ну тільки погане дорожнє покриття псує враження. Та варто нам було виїхати за межі Довгого в сторону с.Бронька, як наткнулися на сміттєзвалище. Як запевнила нас жителька села, це сміттєзвалище недіюче та помітно було що сміття туди досихпір вивозять, а обмежувальний знак відсутній.

 

Також побували у Довгому на береговій території при річці. Там ситуація ненабагато краща. 

 

 

Імстичево

Тут ситуація навпаки, поля навкруги чисті, та от центр села і вулиці від центру засмічені. Чи то власники кафе не хочуть прибрати територію, чи то жителям села приємно мати біля хати сміттєву яму.

 

 

Іршава – Ставліш

Ставліш – найбільш лакомий шматок землі навколо Іршави. Шуму за останні півтора року піднімалося багато. Та ніхто не піднімав питання про масові сміттєзвалища на території урочища та на паркові навпроти нього. Люди йдучи на пікніки за собою залишать гори мусору, ніхто його не прибирає, а перегнити за зиму звісно що не встигає, адже для того треба сотні років. 

 

 
 

 

Колодне

Село Колодне (чи то вулиця Колоднянська, с.Загаття) мало донедавна величезну проблему з вивезенням сміття. Адже тільки недавно компанія AVE  почала вивозити сміття, доти селом їздив трактор збирав весь мусор і вивозив за село на колишній хімсклад, і просто висипав його, ті в кого мусор не забирали несли його до річки й там викидали, а річка в свою чергу все сміття несла до Іршави. Та з приходом AVE не всі жителі захотіли сплачувати кошти за вивезення сміття, тому й далі вивозять його на хімсклад, чи нахабно викидають мішки зі сміттям нахабно посеред вулиці. Табличка про накладання штрафу за вивезення сміття нікого не зупиняє…

 

 
 

 


Сільце

Одне з центральних сіл району, через нього проходить одна з важливих доріг області. Узбіччя в самому селі прибрані, та от місця де зазвичай проходить так званий «Циганський базар» так собі. Ще однією біллю жителів села є те, що підприємці не завжди прибирають сміття, яке за собою залишають. 

 

 

 

 

Якщо прилегла до офісу підприємства територія на відстані 20 м не прибрана від сміття або снігу і ця відстань чітко передбачена умовами договору чи Правилами, то згідно з пунктом 1 частини 1 статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів, а також недодержання правил щодо забезпечення чистоти і порядку в містах та інших населених пунктах уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення стосовно посадової особи підприємства, установи, організації з дотриманням норм статей 254, 256 КУпАП.

 

 

 

Вільхівка

Найбільший шок у нас викликав стан доріг на виїзді з с.Вільхівка по напрямку в сторону с.Широке Виноградівського району.  Памперси, пусті скляні та пластикові пляшки, побутові відходи, та купу всякого сміття розкидано на узбіччі. Та дивно що ніхто не прибирає, а люди й далі без покарання викидують сміття де заманеться.

 
  

 

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, Стаття 152 та 255 надає право сільським радам складати протоколи про правопорушення, а порушники сплачуватимуть штрафи і прибиратимуть засмічені території власноруч. Та як помічаємо цим правом ніхто не користується, сільські та міські ради в цьому плані бездіють, а узбіччя сіл, береги річок та території населених пунктів  засмічуються й далі. 

Безкарність породжує ще більшу безкарність. Коли діти зростають у такому навколишньому середовищі, такий же приклад беруть з дорослих, то який тоді вихід? За декілька років неймовірна за своєю красою природа Іршавщини просто напросто буде тонути в смітті. 


P.S. Фотозйомка здійснювалась 6 квітня 2015 року, наразі ситуація не змінилась.


Євгенія Шутка, для Irshava News

Коментарі (3)
Володимир
6/11/2015 2:52:41 PM  |  IP: 178.93.250.***
Єдиним дієвим засобом до наведення порядку - виявлення й жорстке покарання порушників . Та тут потрібна воля місцевої влади й правоохоронних органів . На жаль , ці якості не в пріорітеті в чиновників . Спіймали б декілька таких нахаб , та за їх рахунок провели очищення всіх стихійних сміттєзвалищ , то інші навряд чи забажали б стати "добровільно-примусовими" ассенізаторами .
Kap
4/21/2015 11:51:07 PM  |  IP: 37.143.9.***
Свиня все найде болото. Може пiд кожним кущом сидiти мiлiцiонер, не поможе, йсе вiд виховання i культури. Якщо нема культури, не буде порядку. Друга сторона медалi це виробники, якi в погонi за надприбутками використовуть пластикову упаковку, а що далi з нею їх не цiкавить. Де скляна тара яка поверталась до виробництва, була задiяна багато разiв у циклi виробництва, бiльш безпечна для здоров'я, що ви сьогоднi купите в склянiй тарi. Тому не дивуйтеся що смiття прибуває, а буде ще бiльше, ще i iз других держав завозити будуть.
Справедлива
4/16/2015 1:46:56 PM  |  IP: 37.55.21.***
Та из цією культурою нам в Європу? Прямо в жопу так буде справедливо. Хіба це наробив Пшонка та Янукович? Живими закопати за таке хамське відношення до природи.Та це вина місцевих органів самоврядування. Чим цілими днями зайняті? Якби хотіли, то давно би порушники дістали по заслузі. Дістав би один, то другі боялибися.

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News