• 12:32 AM
  • четвер , 28-травня-2020

Хор працівників культури Іршавського району - лауреат фестивалю "Красне поле"

  • 3/19/2015
  • Перегляди 865
  • Коментарі 0

15 березня 1939 року на засіданні Сойму Підкарпатської Русі Карпатська Україна була проголошена незалежною державою. Однак вона проіснувала недовго, бо наступного дня була окупована хортівською Угорщиною. На захист молодої держави виступили патріотично настроєні мешканці краю, які були розбиті регулярними угорськими військами. Бій відбувся на Красному полі, що неподалік Хуста.
      
Як данина пам’яті цим подіям 14-15 березня 2015 року в м. Хусті відбувся VІ відкритий  фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле», в якому взяв участь хор працівників культури Іршавського району (керівник Оксана Сідор).
       
На розсуд вельмишановного журі у складі професора Київського Національного університету культури і мистецтв, заслуженого працівника культури України Петра Андрійчука - голови журі, начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації, заслуженого працівника культури України Юрія Глеби , художнього керівника та головного диригента заслуженого академічного Закарпатського народного хору, заслуженого працівника культури України Наталїї Петій-Потапчук, народного артиста України Петра Матія, композитора Ігора Білика, поета Степана Галябарди, директора обласного організаційно-методичного центру культури   Ганни Дрогальчук  колектив  представив три конкурсних твори. Серед 36 відомих  колективів Івано-Франківської, Київської, Хмельницької та Закарпатської областей, які брали участь у конкурсі хор працівників культури району отримав високу оцінку журі та щирі оплески глядачів.  Звучала патріотична тематика: «У неділю рано, раз» - старовинна рекрутська народна пісня в обробці В.Тацака, «Летить куля» - українська народна пісня в обробці В. Шаповаленка, «Реве та стогне Дніпр широкий» - сл. Т. Шевченка, обробка для хору С. Мартона. За результатами конкурсу хор став переможцем фестивалю-конкурсу – нагороджений Дипломом лауреата ІІ ступеня та грошовою винагородою, а також Грамотою Національної Всеукраїнської Музичної Спілки за підписом голови Спілки, Героя України,народного артиста СРСР та України, академіка, професора Анатолія Авдієвського.
      
 Ці високі нагороди додали високого настрою учасникам хору. Повернулись додому піднесено з творчими планами на майбутнє удосконалювати та примножувати хорове мистецтво у нашому районі.
Оксана Сідор,
провідний методист Іршавського РБК,
керівник хору

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News