• 8:40 PM
  • понеділок , 3-жовтня-2022

Огляд заключного туру групового раунду Відкритої зимової першості Іршавського району - 2015

• 3/17/2015
  • Перегляди 1130
  • Коментарі 0

Основні питання заключного туру групового раунду зосередились у групі «Б», матчі якої проходять на стадіоні в с. Заріччя. Найінтригуючим звичайно був поєдинок за останнє місце в півфіналі між командою обласної вищої ліги «Бужора» Іршава та чемпіонами району ФК «Арданово». Однак і два інші поєдинки ігрового дня мали чітко виражений присмак дербі: «примукачівське» за участю «заклятих сусідів» Негрова та Доробратова вирішувало долю останнього місця в групі, та «міжрайонне капустяне» між Заріччям і Великими Ком’ятами за певних обставин могло змінити лідера групи.

Першими на поле вийшли аутсайдери цьогорічної першості. Кожна з команд звичайно не хотіла завершити турнір на дні таблиці причому у боротьбі з принциповим суперником, тому доробратівці вдруге запросили до складу мукачівських легіонерів Юрія Сороку та Івана Качура. Це звичайно неабияк підсилило гру доробратівського нападу, однак мало неприємні наслідки в другому таймі.

Гра ж негрівської «Скали» є яскравою ілюстрацією необхідності зимової першості як підготовчого етапу до чемпіонату району: для амбіційного клубу дебют у зимових виявився жахливим: 0:6 від Боржавського, 0:3 від Великих Ком’ят та 1:3 від «Бужори». Однак керівництво клубу зуміло наступити на горло власним амбіціям задля створення нової команди і зараз в підсумку ми маємо цілком боєздатний колектив із власним малюнком гри, що й було продемонстровано в другому таймі проти ФК «Заріччя» та у грі проти ФК «Арданово».

Гра з перших хвилин пішла на зустрічних курсах, м’яч у центрі поля довго не затримувався. Відкрили рахунок у середині першого тайму доробратівці — Сорока майже з власного карного майданчика відправив довжелезну передачу на хід Івану Качуру і той, випередивши захисників, в дотик перекинув голкіпера «Скали» Юрія Корнєєва. Майже одразу доробратівці втратили шанс подвоїти рахунок, однак Андрій Бєляков не наважився пробити із забійної позиції, натомість відкинув м’яча Івану Боговичу, якого встиг накрити негрівський захисник. Відігралися каменярі наприкінці першої половини: твердження про відсутність поставленого удару спростував Крістіан Мелеш, який метрів з тридцяти точно пробив у лівий від воротаря кут.

Тліючі на стадіоні пристрасті вибухнули на початку другого тайму, після того як «каменярі» вийшли вперед. Ерік Майор передачею відправив у забіг по лівому флангу Крістіана Мелеша, той добігши до нижнього кута штрафної обіграв двох захисників, виконав простріл у район одинадцятиметрової позначки — перший нападник проскочив повз м’яча, однак на підстраховку встиг Іван Данканич, який і відправив жовту кулю в сітку воріт — абсолютно чистий гол, під час кожної передачі гравці Доробратова знаходилися ближче до власних воріт. Одразу до головного арбітра матчу Івана Поповича побіг кіпер «Доробратова» Юрій Лукеча, напевно щоб переконатися чи той випадково не забув у роздягальні червону картку. Іршавський рефері, який взагалі-то не має репутації охочого роздавати картки направо-наліво, без вагань попросив доробратівського стража воріт покинути поле. На біду доробратівців у ситуацію втрутився великий любитель погомоніти з суддями Юрій Сорока, який вже мав у пасиві попередження. У результаті маємо одразу два вилучення і втручання у гру доробратівського «спонсора» Михайла Кенеза, який фактично вигнав власну команду з поля. Отак нездорові амбіції окремих персонажів і вбивають районний футбол. Повчіться у того ж Негрова будувати нову команду, або ж в Арданова контролювати емоції своїх «зіркових» легіонерів, а не списувати всі проблеми на суддів!

У центральному поєдинку туру розклади були наступні: іршавську «Бужору» влаштовувала лише перемога, натомість арданівців влаштовувала і нічия, але власна перемога вкупі із звитягою зарічан над великоком’ятівцями виводила іршавських чемпіонів на перше місце в групі. Команда Михайла Станинця жваво розпочала матч, створивши за стартові дві хвилини три гольові моменти. Потім арданівці збавили оберти, ніби даючи можливість іршавчанам показати вищоліговий майстер-клас. Однак чогось путнього вболівальники «Бужори» від своєї команди так і не дочекалися. Єдиний реальний момент підопічні Михайла Рацина створили вже в доданий час, коли після удару зі штрафного Володимира Старости, арданівський кіпер невдало відбив м’яча прямо перед собою та іршавські нападники з двох спроб так і не скористалися цим подарунком. Арданівці єдиний гол у матчі забили на 50 хвилині: Генріх Мкртичян чітко реалізував пенальті, призначений Віктором Магурським за гру рукою іршавського захисника у власному карному майданчику. Отак стисло про всі події у матчі, більшу частину якого арданівці немов на тренуванні «малювали» квадрати. ФК «Арданово» виходить у півфінал, а «Бужора» продовжує ставити перед власними вболівальниками питання: як і яким складом команда збирається грати у вищій лізі обласного чемпіонату?

Зарічанам звичайно важко було знайти серйозну мотивацію на гру проти лідера групи. Умовне третє місце у групі це звичайно не та винагорода, за яку господарі поля готові «гризти землю». Однак часто відсутність відповідальності за результат може помітно поліпшити реалізацію. Однак це був не той випадок. Після блідого першого тайму, який виграли «колосівці» (пенальті після гри рукою зарічанського захисника в штрафному реалізував Мирослав Мудра), команди зіграли у відкритий футбол в другому таймі. Зарічани все-таки відігралися: першим на м’ячі після навісу зі штрафного виявився Віталій Міклош, однак потім щось заклинило — м’яч вперто не хотів йти у ворота після розіграшів кутового та штрафного, ще один штатний момент запоров Іван Делеган. Ком’ятівці теж мали небезпечні нагоди: однак Ярослав Пойдин, знаходячись по центру карного вистрелив по горобцях, а Михайла Брича на м’ячі випередив Євгеній Чобан. 1:1 — рахунок який залишив лідером групи великом’ятівський «Колос», причому виноградівська команда виявилася єдиною, яка не зазнала поразок у груповому раунді.

У приборжавській групі «А» останній тур міг принести зміни лише в нижній частині турнірної таблиці. Майже на фотофініші боротьбу за п’яту позицію від ФК «Білки» виграли сілецькі футболісти. Здобувши в очному поєдинку перемогу з рахунком 2:0, сільчани лише завдяки більшій кількості забитих м’ячів (13-15 проти 12-14) виявилися кращими. Обидва голи у ворота «Білок» проасистував Сергій Білан: спочатку після його передачі з кутового відзначився Василь Калинич, а наприкінці першої половини гри після пасу врозріз між двома захисниками свій стандартний гол забив Іван Кляп.

Матч фаворитів групи очікувано виявився скупим на голи. Через кращу різницю забитих-пропущених в «Боржави», він звичайно не вирішував розстановку місць у турнірній таблиці, однак принаймні для гравців «Шахтаря» був принциповим. У підсумку вони й здобули мінімальну перемогу: на 18-ій хвилині відзначився Віталій Матіко, ще через 6 хвилин Михайло Чедрик перший раз на турнірі змазав удар з пенальті. Обидві команди отримали необхідне: ільничани — таку бажану перемогу, а довжани — корисного щигля по носу, щоб не сильно його задирати перед півфінальним матчем проти «Арданова».

«Юнацьке» дербі в підгрупі (середній вік футболістів приборжавського «Будівельника» та іршавських юніорів приблизно одинаковий) виграли підопічні Віктора Цогли. Відзначилися Назар Бобик та Мирослав Ломага. У підсумковій таблиці іршавські юніори четверті, а приборжавці — сьомі.

ФК «Гребля» не з’явилася на матч останнього туру проти «Броньки». На щастя цього разу керівники команди завідомо попередили районну Федерацію про неявку, тому вдалося організувати неофіційний чвертьфінал між командами ФК «Бронька» та ФК «Боржавське». Думаю і самі команди, і вболівальники які залишалися на стадіоні від цього лише виграли: вийшов веселий «товарняк» із бойовим рахунком 4:3 на користь броньківців (у перших відзначилися дублем В’ячеслав Шуста, Михайло Білей та Руслан Максим, за виноградівську команду забивали двічі Юрій Брич та Іван Попович).

Наступної неділі на стадіоні с. Заріччя відбудуться півфінальні поєдинки між командами: