• 8:35 PM
  • понеділок , 3-жовтня-2022

В Іршавському районному Будинку дитячої творчості провели квест присвячений Тарасу Шевченку і годину-реквієм пам'яті Андрія Кузменка

  • 3/15/2015
  • Перегляди 1891
  • Коментарі 0

Тарас Шевченко і Андрій Кузьменко - двоє українців, двоє бунтарів, двоє не завжди вільних людей, двоє, які шукали і знайшли своє місце в житті, двоє, які передчасно покинули цей світ майже в одному віці - у 47 літ.

Перший - України великий син і світовий геній, поет і художник, пророк і боголюб, другий - поет, музикант і співак, громадянин і народний (без державного визнання) артист. Ці двоє, без сумніву, неординарних і неоднозначних, яскравих і спірних - як в житті, так і у творчості - українців і стали предметом обговорення на зборах районної учнівської організації 
"Лідер", що відбулися в РБДТ.

Знанням знаменних дат і подій Тараса Шевченка був присвячений квест. Він включав 4 станції, на яких кожна з чотирьох команд набирала певну кількість балів, разом з тим, згідно умов, мала не лише старатися правильно відповідати на питання, але й швидше дістатися фінішу.

На трьох станціях стояли члени районної ради: Аріна Пацкан і Ірина Лакатош, Олександра Свида і Михайло Лях, Ірина Сокач і Анюта Слбко, а на четвертій, найскладнішій, питання задавали гості зборів: А.А.Андрішко, головний спеціаліст, О.С.Галас, методист з виховної роботи відділу освіти Іршавської РДА, і Й.Ю.Мельник, директор нашого закладу. Вони ж фіксували час, за який команди здолали маршрут, і оголосили результати квесту, підсумувавши загальну кількість балів, здобуту командами на кожній із станцій.

З приємністю можна констатувати, що учні шкіл, які були присутні на зборах, непогано обізнані з життєвим шляхом та творчістю великого Кобзаря.

Як виявилося, і друга тема, якої ми торкнулися в годині-реквіємі пам’яті Андрія Кузьменка, не була їм чужою. Отже, знають вони і творчість Кузьми Скрябіна. Сценарій був вибудований так, що ведучі Аріна Пацкан і Ірина Лакатош, знайомлячи нас із автобіографічними даними, початком і розвитком творчого шляху Кузьми, давали змогу присутнім поспівати його пісень, переглянути фільм і згадати "невгамовного чувака" знову і знову. Одну з кращих його пісень «Старі фотографії» заспівала для всіх Христинка Ляшко.

Серед запрошених гостей був присутній і В’ячеслав Матішинець, який три роки працював відеооператором різних телевізійних програм, у тому числі й «Світське життя з Катею Осадчою», і особисто знав Кузьму. Він не лише живо й емоційно розповів про нього, як людину, артиста, але й виконав під гітару одну з його пісень.
 
Про таких людей, як лідер гурту «Скрябін», хочеться не лише говорити, але й вчитися у них, як жити - жити і помилятися, падати і вставати, творити і йти до своєї мети, свого покликання і знову жити. Жити навіть після смерті.

Видно, що такі форми роботи подобаються лідерам шкільних учнівських організацій, шкода лише, що важко все таки вибудувати якусь систему у цій роботі, адже що не збори - близько половини нових облич і все менша кількість навчальних закладів представлена в районній організації 
"Лідер". Як це пояснити? Не знаю, але впевнена, що школа "Лідер" відіграє не останню роль у «ковальстві» молодих громадських активістів, справжніх лідерів серед учнів, патріотів своєї землі; пропагандистів ерудиції, міцних знань, здорового способу життя, милосердних вчинків.

Віра Глушко

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News