• 11:09 AM
  • неділя , 14-серпня-2022

В НПП «Зачарований край» проведено зимовий облік тварин

  • 2/6/2015
  • Перегляди 520
  • Коментарі 0

У кінці січня на початку лютого національний природний парк «Зачарований край» проводить на своїй території щорічний зимовий облік тварин силами служби державної охорони . Мета заходу - визначення видового складу, чисельності, місць проживання і скупчення та територіального розміщення тварин.
 
Облік чисельності фауни має важливе наукове та природоохоронне значення, оскільки дає можливість визначити вікову, статеву і просторову структуру популяцій видів, що мешкають на природно-заповідній території, а також встановити внутрішньовидові та міжвидові динамічні процеси. Отримані дані обліків є основою для розробки заходів по охороні та збереженню фауни парку.
 
Зимовий облік диких тварин має свої особливості і потребує відповідної підготовки як первинних матеріалів обліку так і працівників парку, які залучатимуться до його проведення. Перед проведенням обліку необхідно вибрати метод обліку та провести інструктаж для працівників установи котрі братимуть у ньому участь. Окрім цього, кожен учасник облікового процесу, повинен добре знати видовий склад звірів та птахів свого обходу (відповідної місцевості), вміти визначати по слідах, екскрементах та звуках тварин приналежність до того чи іншого виду.
 
Цього року облік диких тварин в НПП «Зачарований край» проводився з 27 по 29 січня методом шумового прогону (нагону) на пробних ділянках та анкетуванням працівників служби державної охорони. Результат проведеного обліку диких тварин засвідчив позитивну динаміку щорічного зростання чисельності особин в популяціях видів.

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News