• 14:04
  • субота , 18-листопада-2017

Злочини у галузі освіти прикриваються освітнім керівництвом

  • 25.01.2015
  • Перегляди 2440
  • Коментарі 32

Неподобства та порушення закону у набули розголосу далеко за межами школи. Варто зробити тільки приблизні підрахунки, щоб із жахом ухопитися за голову: ми ніколи не будемо жити у нормальній державі, якщо на місцях не будемо самі наводити порядок і ставити на місце керівників, які роблять шкоду не тільки нашим дітям, але і державі. Ми, звичайно, патріоти, але в першу чергу турбуємося про долю власних дітей. Якщо моя дитина, яка вчиться в школі і спостерігає за всіма неподобствами через рік-два спитає: тату, а чому так? – то що я їй відповім, якщо буду мовчати?

А почалося все із того, що наш профком (Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Іршавського району Закарпатської області) – найпрогресивніший в Україні – вирішив почитати колективний договір та порівняти те, що у ньому написано із реальним станом справ.

Перше порушення – жодне рішення адміністрації школи з профкомом не погоджувалося.

Друге – безконтрольність за навчальним процесом та рівнем викладання вчителів з боку адміністрації призвели до того, що оцінки учнів значно відрізняється від реальних знань. Випускники школи дуже рідко підтверджують свої оцінки на ЗНО.

Третє – виконавська дисципліна на надзвичайно низькому рівні. Після 5 уроку школа напівпорожня,  хоча в розкладі 6,7 і навіть 8 уроків.

Четверте – тарифікація не погоджується з профкомом і в результаті майже половини вчителів працюють із неповним педагогічним навантаженням, а в той самий час на роботу приймаються нові працівники на 0,5 і, навіть, на 0,25 ставки, що в свою чергу суперечить вимогам колективного договору та нормам законодавства.

П’яте – в школі 30 вчителів працює з зарплатою нижчою за прожитковий мінімум.

Шосте – щоб створити додаткові вакансії директор та завуч з навчальної роботи при мовчазній згоді класних керівників пішли на відвертий злочин – дописали в списки неіснуючих учнів, які навчаються в інших школах,  перебувають за межами області чи за кордоном. Перераховувати далі немає сенсу.

Така незаконна діяльність керівництва школи зводить нанівець всі принципи загальної освіти, адже по закінченню школи таким учням будуть видані реальні атестати. Класні керівники та вчителі змушені іти на порушення закону, виставляючи оцінки «віртуальним» учням, адже так захотіла директор школи – Нодьянош О.О.

Схожі «віртуальні» учні є майже в кожному класі, і якщо цей процес не зупинити, то скоро з’являться цілі «віртуальні» класи. Але у нас є підозра, що подібне твориться і в інших школах району. Робитися подібне без прикриття відділу освіти, напевно, неможливо. А уявіть собі масштаби збитків, які несе суспільство і школа у масштабах цілої держави.

  Якщо брати до уваги, що на утримання одного учня в школі держава витрачає 8806,87 гривень на рік, то тільки приписка у школі кількох учнів нанесе шкоди державі на десятки тисяч гривень. А це вже є кримінальним злочином. А якщо провести перевірку на рівні школи, на рівні району, області, держави…

На початок 2012-2013 навчального року в Україні було приблизно 19900 шкіл. Якщо кожна школа дописала у список хоча б одного учня, то нашому бюджету це обійдеться у понад 175 млн. гривень. Але ми спілкуємося із колегами із інших шкіл і знаємо, що сума безпідставних втрат набагато більша.

 В результаті перевірки діяльності керівництва нашої школи комісією департаменту освіти і науки, молоді і спорту Закарпатської облдержадміністрації, було виявлено, що внаслідок маніпуляцій з учнями, держава оплачувала зарплату вчителям протягом чотирьох місяців, за додатково створені 44 години, що в грошовому еквіваленті становить близько 20000 грн., без врахування надбавок за стаж та категорію.

У міністерстві освіти оприлюднили дані, які свідчать, що за останні 20 років кількість учнів у системі загальноосвітньої освіти зменшилася на 40%, а кількість шкіл – тільки на 7%. Пояснюється це демографічною ситуацією в Україні.

Якщо стати на позицію конкретного вчителя, який втрачає навантаження, а, отже, і зарплату, який, через ситуацію, що склалася, який через зловживання адміністрації і незаконне прийняття нею у штат нових працівників, ризикує взагалі залишитися через кілька років без роботи, то на подібні злочини можна закрити очі. Але якщо займати державницьку позицію, якщо брати до уваги результати Революції Гідності та жертви, які понесла і несе нація, якщо поважати себе і думати про майбутнє своїх дітей, то треба, принаймні, спробувати хоч щось змінити. Потрібно озвучувати проблеми, щоб потім успішно розв’язувати їх. Щоб прямо дивитися у очі своїм дітям.

Наші вчителі зверталися з приводу виявлених у школі порушень в департамент освіти і науки, молоді і спорту Закарпатської облдержадміністрації, і в прокуратуру Іршавського району. Оскільки активних дій по усуненню порушень і притягненні винних у скоєнні злочинів до відповідальності не спостерігається, то ми сподіваємося, що після публікації матеріалу  хоч щось зміниться.

  Петро Світличний,http://www.coruption.net/

  вчитель і батько

Коментарі (32)
Оксана
31.12.2015 10:07:44  |  IP: 173.63.144.***
Всі ці коментарі пусті так як всі знають про всіх і про все. В першу чергу потрібно починати із себе, а не дивитись на другого хто , що робить, бо в нас ніколи не буде порядку. Я тепер в США і бачу як тут діти вчаться і відношення до дітей не таке як у нас. І ніхто нікому нічого не дає. Мені кажеться, що треба починати із школи і вчителів в першу чергу. Чому , коли ми ходили до школи вчились самі і знання у нас були непогані і здобували вищу освіту без блату і без грошей!!!!! А тепер ....... Бажаю всім удачі і задуматися над своїми поступками , тому що Бог все бачить .
Спостерігач
21.02.2015 00:21:18  |  IP: 93.72.1.***
У цій школі проблема тягнется ще з часів "незмінного" директора. Кожний наступний був тільки "кращим". Великі коментатори та "знавці IP" адрес пишуть багато цікавих фактів. Маєте докази: заява, міліція, суд.
Відправляти людей в АТО не компетенція коментаторів. Для цього є компетентні люди. Писати образи в соціальних мережах породжуючи ворожнечу дуже просто.....
З приводу наведених доводів у статті, то ці факти повинна перевірити міліція, якщо написане відповідає дійсності - суд. А суд прийме правильне рішення.
Всі ці дії шановна О.О. не могла вчинити без "погодження" з районом. Хай вона молодий директор, потрібно давати час для становлення, але скільки? Рік, два, чи може п'ять?
Якщо візьмуть її, поруч з'являться і районні чиновники, а , можливо, і обласні.
З приводу "винесення бруду" - говорити про такі факти, боротись з ними, добиватись справедливості НЕОБХІДНО! Так, можливо це неприємно, можливо це не всім подобається, але керівник повинен діяти в межах закону та у спосіб передбачений ним. Саме так думали рік тому люди на майдані ламаючи систему. Систему потрібно змінювати починаючи з себе!
І.І. не подарок, але як фахівець та педагог, то мало хто в районі з ним зрівняється, принаймні в математиці чи інформатиці. На нього накинулись, що він хотів кращого для дочки, а хто б не хотів.
А тому "шановні" коментатори поважайте один одного, соромно читати такі речі.
Слава Україні !!!
Батько
20.02.2015 19:00:31  |  IP: 46.201.160.***
У річницю Майдану, хочу з сумом констатувати той факт, що корупція і хабарництво досі не подолано, колишні регіонали все ще при посадах, непогано себе почувають, а патріоти гинуть в АТО. Потрібно голосно говорити про кричущі факти і не тільки в освіті, не можуть керівники не поважати своїх колег, тягнути ковдру тільки на себе. Як сказав президент, якщо з хати виносити сміття, то там згодом буде чисто. Молодці вчителі Білківської ЗОШ, що б там не писали злі тролі. Слава Україні!!!
Слава Україні - Героям Слава!
20.02.2015 18:27:18  |  IP: 178.92.181.***
Вибачте любі пані та панове що втручаюся у Вашу розмову, але це все почалося і тягнеться ще з часів незалежності України.Тільки в нашому районі можна купити собі інвалідність, пенсію, стаж, роботу, суд, військовий квиток, і все чого не забажає душа. Ви всі ніби тепер прокинулися, щоб зламати цю систему, то потрібно всім перестати брати і давати хабарі,. А з нашої районної ради всіх під зад, бо коли люди повстають і приходять туди їх всіх викинути, і кричать "Банду геть", то наші кирівники такі як п. П, вибігають з кабінетів поміж людей і теж кричать"БАНДУ геть",ті яких треба першими викинути, шапку повертають і кажуть "Знову власть міняється, і знову керують далі тільки в другій партії і людям морочять голову. А вчителям щоб перевітити їхні знання, потрібно не за гроші атестуватися а за розум, вибирати кращих, щоб вчили наших дітей, а не переливати з пустого в порожнє, сваритися і виливати бруд один на одного в соц. мережах, бо це показує лише про їх рівень виховання, культурність і коли вчителі сваряться з деректором, заступниками а все це читають наші діти і головне вони знають хто є хто навіть під псевдонімами, то вибачте мені ви не викладачі, а якісь баби базарні, які між собою роблять розборки а діти страждають. Вчителі не вчать а просто просиджують штани. Ви подивіться викладачі на свій рівень граматики, ви навіть писати правильно не вмієте, а ще вчите дітей. Любі батьки, ми маємо повне право бути присутніми на уроках своїх дітей, закликаю ВАС почати нам всім виховувати вчителів і відвідувати уроки. Подивитися що вміють і знають так так звані педагоги, які не сам на сам дискутують а роблять це в інтернеті, і обзивають один одного як прос.......ки. Треба писати на вас скарги щоб вас викидували як сміття хто не компетентний і купив диплом, купив роботу,а розума і знання не купив. Любі батьки не бійтеся жалітися і ставити таких викладачів на місце, ми разом сила, а навести порядок ми зможемо тільки разом. Ви не гідні називатися викладачами , бо ви виховуєте майбутнє нашої країни,майбутніх українців, патріотів, а головне "ЛЮДИНУ", а щоб виховати "ЛЮДИНУ" треба бути людиною, бо діти ходять і обговорюють ваші сварки, ГАНЬБА і СОРОМ! Звільніться всі і підіть не в АТО, бо ви не гідні цього бо ви не патріоти, а втечіть від наших дітей за кордон подалі, бо шкода дітей які вдома розказують як ви граєте телефони, лускаєте соняшник. Шкода що наших дітей вчать такі жальогідні люди.
правда
02.02.2015 23:38:16  |  IP: 193.34.172.***
Зверніть увагу, що Україна, Свобода, ххх, юрист, машка мають одну ІР-адресу ( IP: 92.113.42.*** ).Тому Якимо, не роби з інших дурнів, бо і так ясно,що ти все це пишеш сам, або твоя доця.
пересічний громадянин
01.02.2015 16:58:10  |  IP: 194.0.157.***
А нодь-Яношка, як і донька Якими, заручники системи господарювання. Устича.Феєра, Ковбаски.... Белейки. Хрипти, Яцканички... Які керівники,- такий і рівень!
пересічний громадянин
01.02.2015 16:47:35  |  IP: 194.0.157.***
А! Забув у Білківській ЗОШ більше 115 педагогів і 5 років тому було длизко 700 учнів. Зараз не знаю статистики....Сорі! Тому і "каталасія" така. Директор молодий недосвідчений! Я думаю. що відділ освіти мав більше приділити уваги даній школі!(хочаб на етапі становлення нового керівника). Та за влади ПР увага була націлена лише на збагачення власного карману. а не на якості освіти! Та й зараз відмінивши контроль за навчальними закладами, влада робить неправильні кроки! Школа має контролюватися! Інакше ми дійдемо до того. що розвалимо освіту повністю! Методкабінети також хочуть розганяти......Це також неправильно! ТОму....Маємо те. що маємо!!!
пересічний громадянин
01.02.2015 16:34:20  |  IP: 194.0.157.***
Повністю згоден з Вами! Я написав. що треба міняти систему освіти і адміністрування(вертикаль влади) кардинально! Знаю і про ситуацію з "телефонними звінками зверху..." Тема пенсіонерів вже давно наболіла! (моя думка або пенсія або робота). Фаховість 50% молодих спіціалістів. дійсно, бажає кращого. А на початок нового навчального року, донька Якими мала наказ на неповне тижневе навантаження і була протарифікована згідно чинного законодавства!
педагог
01.02.2015 16:12:31  |  IP: 194.60.77.***
До пересічного громадянина
Ви дуже тонко підмітили, що справді, вчити і лікувати правильно у нас вміють майже всі. Але вм теж однобоко висвітлюєте ситуацію - чому у даній школі працює коло сто вчителів і навчається коло 600 учнів? Чому в інших школах немає макої ситуації? Бо до неї приходили роками, це була усталена практика - і ніхто вголос не каже причину: ану хто зробив статистику, скільки молодих працівників прийнято по дзвінку, інколи навіть із прогрозами, із різних кабунетів нашого Білого дому, попередні голови були поставили цю справу на поток, вже майже приймали і техпрацівників на роботу. ОТ де корінь зла, і неоднорічний. Слова про непрошитий трудовий договір - взагалі повна дурня, це абсолютно ніякого значення не має, і донька Якими все ж таки має повне навантаження , а не таке, як ви поінформовуєте читачів. А риба, як завжди гниє із голови - нехай законодавець зробить чіткий закон - досяг пенсійного віку - втратив право працювати... Але треба дати людині гідну пенсію, чи хоча б таку, щоб вона хоча б могла вижити в наш час. А це все перекидують на плечі директорів - забирайте в пенсіонерів уроки, робіть так, щоб самі пішли... І, до речі, зараз знайти фахівця із серйозних предметів у галузі освіти - майже нереально, ніхто не каже, що там лиш черга вчителів початкових класів та філологів, а математика, фізика чи географа - знайти майже нереально. І компетентність фахова даних спеціалістів, переважна більшість із яких здавала не іспити, а гроші на них - на надзвичайно низькому рівні...Про дітей ніхто не думає...
P.S. НУ а ремарка про винесення сміття із хати - коментарів не потребує... Не по людськи це все... тим більш під гнилими псевдонімами...Правда не має носити маски!
пересічний громадянин
01.02.2015 13:07:16  |  IP: 194.0.157.***
Читаєш коментарі "компетентних" людей(педагогів, юристів, прокурорів.....) і диву даєшся, наскільки всі в нас компетентні в галузі освіти. Проблема кадрів педпрацівників існує в кожній школі. Проблема працевлаштування молоді,- взагалі гостра! Крім того, дійсно, демографічна ситуація бажає кращого. Йде скорочення кількості учнів в початковій ланці, що призводить до неуможливлення поділу класів. Який вихід? Відраховувати працівників?-НЕ МОЖНА(відсудять своє право на працю). Переводити на неповне тижневе наваантаження?-теж нонсенс(не погодяться добровільно). Єдиний вихід-це прописати нормативно Міністерством освіти і науки України можливість поділу класів при меншій кількості учнів. Або повністю міняти систему освіти України....Чия вина в даній школі? Відповідь неоднозначна... Приймає на роботу молодих спеціалістів Відділ освіти Іршавської РДА за поданням директора. Вина обох. Як керівника закладу так і нач відділу освіти. Щодо доньки якими, то вона прийнята на неповне тижневе навантаження. Якима просив повне тижневе навантаження для неї. З того й почалося.... Трудовий договір в даній школі не прошитий і непронумерований, що не дає йому ваги юридичного документу. Дуже багато нюансів в даній школі ....Тому не судіть про те, чого не знаєте! А плювати в колодяць з якого п"єш воду,-дійсно не годиться!

Prev1234Next