• 7:15 AM
  • середа , 28-вересня-2022

Сесія міської ради : нові податки – на майно, акциз, ставки туристичного збору і транспортний податок

  • 1/22/2015
  • Перегляди 1445
  • Коментарі 0

Відбулося ІІ пленарне засідання чергової 40-ї сесії Іршавської міської ради.Найголовнішим питанням першого зібрання у новому році є затвердження бюджету. Спочатку, присутні розглядали та голосували за складові частини міської казни.

А саме: нові податки – на майно, акциз, ставки туристичного збору і транспортний податок.
Отже, всі ці питання опрацьовані попередньо профільною комісією міської ради на основі пропозицій громадськості та представників різних політичних партій. 

На розгляд присутніх винесли всі пропозиції і з даних питань наступні результати:
1. Ставка податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки для об’єктів житлової нерухомості (житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, кімната у багатосімейних (комунальних) квартирах, котедж, садовий будинок, дачний будинок), що перебуває у власності фізичних та юридичних осіб встановлена на рівні 1 грн/м?.

2. Ставка податку на нерухоме майно нежитлової нерухомості (будівлі готельні, офісні, торговельні) для фізичних та юридичних осіб встановлена на рівні 1 грн/м?.

3. Гаражі, будівлі для публічних виступів, інші будівлі та господарські (присадибні) будівлі присутні прийняли рішення не оподатковувати взагалі.

Наступним проголосували за встановлення ставок акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, нафтопродукти) згідно з нормами Податкового кодексу в розмірі 5%. На цю цифру депутати вплинути не можуть, оскільки саме така ставка прописана в ПКУ ст.215.3.10.
Затвердили ставку туристичного збору в розмірі 1%.

Згідно пропозиції громадськості, міськвиконкому та постійної депутатської комісії прийняли рішення залишити на рівні минулого року розмір батьківської плати за відвідування дітьми міських дитсадків (у відсотковому співвідношенні: 60% - батьки, 40% - бюджет; у грошовому розрахунку: 7 грн і 4 грн відповідно).

Наступним народні обранці підтримали встановлення транспортного податку з фізичних та юридичних осіб в розмірі 25 тис.грн. Згідно статті 267 діючого Податкового кодексу оподатковуються транспортні засоби молодші 5-ти років з об’ємом двигуна більше 3000 куб.см.

Далі одноголосно підтримали питання про надання пільг сім’ям учасників АТО (жителів міста), серед яких: безкоштовне водопостачання та водовідведення, утримання комунального житла (квартири), відвідування дітьми міських ДНЗ, позачергове виділення та виготовлення технічної документації для отримання земельної ділянки. Документом, що підтверджує право на отримання пільг вважати посвідчення учасника бойових дій в АТО.

Після опрацювання одноголосно затвердили міський бюджет на 2015 рік, котрий є відмінним цьогоріч, оскільки з нього забрали податок з доходів фізичних осіб (25%) у сумі більше 3,5 мільйонів гривень. На зміну йому зі спецфонду до загального фонду переміщено єдиний податок (трохи більше 2 мільйонів), екологічний тощо.
Отже, по доходах на поточний рік визначено 10930000,00 тис грн., у тому числі доходи загального фонду міського бюджету 7980000,00 тис.грн., доходи спеціального фонду 2950000,00 тис.грн., у томі числі бюджету розвитку 2500000,00 тис.грн.

Видатки Іршавського міського бюджету у сумі 10930000,00 тис грн., у тому числі видатки загального фонду міського бюджету 7980000,00 тис.грн., видатки спеціального фонду 2950000,00 тис.грн.

Відповідно, наступними затвердили перелік об’єктів, фінансування яких буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку (див.програму соціально-економічного розвитку міста на 2015 р.), перелік захищених статей видатків загального фонду та бюджетних програм.

Щодо бюджетних питань, то далі розглянули та проголосували за спрямування вільного залишку, який утворився станом на 1 січня 2015 року. Це ті платіжні доручення, які зареєстровані в держказначействі торік, але по них не здійснено оплату (виконані роботи по капремонту даху будинку №8 по вул.Набережній, №9 по вул.Партизанській, №54 по вул.Шевченка, даху ДНЗ с.Собатин; капітального будівництва водопровідної системи по вул.Беляєва, реконструкції водопроводу по Гоголя та інші, а також придбання ліжечок, постільної білизни для ДНЗ міста, канцтоварів).

Затвердили і Програму соціально-економічного розвитку міста на поточний рік. Незважаючи на те, що спецфонд міського бюджету, після нововведень до державного, практично порожній і його наповнення залежить від суми, що надійде від продажу землі, пункти Програми та об’єми робіт залишили таким ж як у минулому році. 
Далі розглядали питання із земельних відносин, більшість з яких не викликали питань. А саме: затвердили проекти із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, відведення земельної ділянки для користування на умовах оренди, відведення земельної ділянки у комунальну власність. Проголосували за надання дозволів на розробку детальних планів території по відбору земельних ділянок для продажу шляхом проведення земельних торгів, а також формування переліку громадян, що потребують виділення земельних ділянок для будівництва (садівництва) (заяви громадян подані від 17.12.14 по 20.01.15 (див. нижче)).

1. Митровці Н.В. м.Іршава, вул. Грушевського, 1 а
2. Боднар В.В. м.Іршава, вул. Чапаєва, 14-16/6
3. Ізай С.І. м.Іршава, вул. Севастьянова,3
4. Попович Н.М. м.Іршава, вул. Борканюка, 62/2
5. Венцел А.І. м.Іршава, вул. Шкільна 24/8
6. Кинів С.С. м.Іршава, вул. Борканюка, 45
7. Горзов В.В. м.Іршава, вул. Зарічна,8.
8. Приймич Л.В. м.Іршава, вул. Набережна, 6/25.
9. Ізай Н.М. м.Іршава, вул. Севастьянова,3
10. Буря І.В. м.Іршава, вул. Кутузова,4.

Крім того, відмовили у наданні дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд громадянці К.Світлані, оскільки на членів її сім’ї вже оформлено дві земельні ділянки в урочищі «Ставліш». Крім того, у своїй заяві вона просила виділити їй ще одну ділянку поза чергою по вулиці Гагаріна (біля пожежної частини).

Аналогічне рішення щодо громадянина Х.Івана, який просив сесію дати дозвіл на оформлення документації на ділянку (10 сот) біля свого будинку.
Не знайшла порозуміння і заява жительки вулиці Першотравневої, яка просила приватизувати земельну ділянку площею 1 га. по цій же вулиці.
Прийняли рішення залишити на рівні минулого року розмір відсотків від грошової оцінки землі, що застосовуються для обчислення орендної плати та земельного податку за користування земельними ділянками комунальної власності на території міста Іршави та с.Собатин відповідно до функціонального призначення землі:

- землі сільськогосподарського призначення (городництво, садівництво, сінокоси, випасання худоби) – 3%;
- землі житлової громадської забудови некомерційного призначення (індивідуальне будівництво, гаражне) – 3%;
- землі комерційного призначення – 3%;
- землі для обслуговування виробничих приміщень (виробництво, промисловість) – 6%.

Ліана Демчик - Іршавська міська рада.

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News