• 11:51 AM
  • п'ятниця , 2-грудня-2022

Яким буде бюджет Іршави в 2015 році

  • 1/17/2015
  • Перегляди 1294
  • Коментарі 1

17 січня відбулася зустріч міського голови із представниками політичних партій, громадських організацій, малого бізнесу. Наради такого формату проводяться не вперше і якщо на попередніх обговорювали план робіт на поточний рік, то цього року говорили про формування річного бюджету, який змусить українців «затягнути паски».

Приводом для зустрічі стали нововведення у держбюджеті, які найпершими відчують на собі пересічні громадяни та приватні підприємці.

Отже, міська казна до тепер складалася із загального фонду (податок з доходів фізичних осіб, дотації, оренда землі та ін.) та спеціального фонду (кошти від продажу землі, транспортний збір, благодійні внески, єдиний і екологічний податки тощо).

На сьогодні з новим держбюджетом картина змінюється і гаряче зараз містам районного підпорядкування селам та селищам, оскільки із казни їм залишили тільки форму, а от зміст, себто наповнення, дуже змінилося.

Відтак, із загального фонду повністю забрали податок з доходів фізичних осіб, а це на рік майже 3,5 мільйони гривень. Щоб «залатати» цю щілину, зі спецфонду до загального перемістили єдиний податок, який у рік сягає трохи більше 2 мільйонів та інші збори, які в сумі, окрім держмита, дадуть 70-80 тисяч. 

Також згідно нового державного бюджету відмінено хмільний податок та збір на запровадження деяких видів підприємницької діяльності натомість запроваджено акцизний податок з продажу алкоголю, тютюну, нафти. Він залишатиметься у місцевих бюджетах і уже визначений законодавцями у розмірі 5% від обсягу реалізації продукції і сплачується не за місцем реєстрації суб’єкта, а за місцем розташування. Вплинути на цю цифру місцеві ради не можуть, але згідно закону мають затвердити її сесією міської (сільської, селищної)ради.

Крім того, не надходитиме до міського бюджету транспортний збір та субвенція на проведення робіт пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг, які в сукупності протягом року сягали більше 800 тис. грн. Отже, від капремонту  (будівництва) доріг у місті доведеться практично відмовитись.

До компетенції місцевих депутатів також віддали встановлення ставок туристичного збору з межами від 0,5 до 1%. Одноголосно присутні підтримали пропозицію встановити цей збір у розмірі 1 %.

Багато обурення серед українців спричинив новий податок на майно. Стосується він усіх без винятку. Не оподатковуються квартири загальною площею 60 м? та житлові будинки 120м?. За все що вище – доведеться платити.

За наявною інформацією середня площа квартири у місті становить 78 м?, а житлового будинку майже 180 м?. На плечі міських, сільських та селищних рад поклали визначення та затвердження розмірів оплати за «надлишок» квадратних метрів від 1 до 24 гривень. Присутні на зустрічі дискутували, адже з одного боку цей збір – наповнення бюджету, а це у свою чергу можливість будівництва та відновлення міських доріг, тротуарів, будинків тощо. Але з іншого боку – фінансовий стан багатьох сімей зараз складний і це необхідно враховувати. Тож винесли спільну пропозицію, що розмір оплати за майно має становити 1 гривню за 1 м?.

Що стосується комерційних об’єктів (готелі, офісні  і торгові будівлі), то вони також оподатковуються, при чому тут не має ніяких пільг, оплаті підлягає вся площа, магазину, торгового залу тощо. Від присутніх прозвучали різні пропозиції, зокрема від 0,50 до 2 гривень, що і запропонували винести на голосування сесії міської ради.
Розглянули також батьківську плату за відвідування дітьми дитсадків. На сьогодні у місті 60% сплачують батьки, 40% - бюджетні кошти. Зараз же держава дозволяє на місцях регулювати ці цифри, аж до того, що стовідсотково перекласти оплату на батьків.

Знову ж таки, зважаючи на загострену соціально-економічну ситуацію, присутні запропонували залишити все без змін на рівні минулого року.

Насамкінець на зустрічі обговорили план соціально-економічного розвитку міста на поточний рік, до якого увійшли невиконанні пункти минулорічної Програми та пропозиції, що надходили від містян та присутніх на нараді.

Всі пропозиції зустрічі щодо акцизу, встановлення ставок туристичного збору, податку на майно, батьківської плати в ДНЗ та Програми соціально-економічного розвитку міста на 2015 рік присутні запропонували винести на розгляд депутатів міської ради на ІІ пленарному засіданні 40-ї сесії.

На зустрічі один міський житель поцікавився чому ширина дороги котра капітально відремонтована по вулиці Л.Українки сягає лише трохи більше 3,5 метрів. Було роз’яснено, що, приміром, ширина дороги по вулиці Терешкової більше 12 метрів і одним із варіантів було постелити асфальтобетон на цій вулиці завширшки 12 і завдовжки 700 метрів. Але був і інший шлях – за ці ж кошти зробити нову дорогу згідно будівельних норм шириною тільки 3,6 м.,а разом із тим провести капремонт доріг і по інших вулицях міста (Лесі Українки, Локоти, с.Собатин та частина по Українській).

Яким буде для Іршави 2015 рік зараз ніякої ясності не має. Чи будуть виконуватися роботи, та що вийде із вищенаведеного додавання, віднімання та перекладання бюджетних коштів із рахунка на рахунок і чи не виникне труднощів із оплатами заробітної плати та захищених статей? Чи будуть купляти землю іршавчани та, відповідно, чи будуть кошти у «оголеному» спецфонді для виконання капітальних робіт (будівництво комунікацій, доріг, дахів та ін.)?

Поки що купа запитань і жодних відповідей.

Іршавська міська рада

Коментарі (1)
Женя
1/18/2015 2:28:22 PM  |  IP: 193.142.219.***
Щоб знати як вирішуються головні питання міста, потрібно принаймні прийти послухати про що йде мова, а не весь час скатувати інформацію з офіційних сайтів, де власна думка компетентних ЗМІ?

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News