• 5:00 AM
  • субота , 10-червня-2023

Керівництво облради обговорили з представниками АТ “Укрзалізниця” майбутнє Боржавської вузькоколійки

  • 7/26/2022
  • Перегляди 179
  • Коментарі 1

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та його перший заступник Андрій Шекета провели робочу зустріч щодо шляхів відновлення і збереження Боржавської вузькоколійки.

На зустрічі були присутні: керівник напрямку вузькоколійних залізниць філії “Пасажирська компанія” АТ “Укрзалізниця” Олег Заблудовський, директор департаменту приміських пасажирських перевезень Олександр Болдов, представники дотичних територіальних громад області.
Наголошувалося, що є три етапи: відновлення маршрутних ділянок Берегово – Хмільник, Хмільник-Виноградово, Хмільник – Іршава. Найгостріша проблема – відновлення шпал.

На нараді озвучили прохання до громад – зменшити ставку земельного податку для того, аби була можливість ефективніше і швидше відновити унікальну залізницю. Представники ТГ позитивно ставляться до цієї ініціативи, бо добре розуміють, що така туристична атракція – тільки плюс для добробуту населення.Володимир Чубірко наголосив, що вузькоколійка – це інфраструктура, яка може стати ефективним фактором для розвитку туризму у цьому регіоні, туристичною родзинкою. У майбутньому мандрівники та любителі залізниці зможуть насолодитися чудовими краєвидами, відвідати туристичні принади, а місцеві підприємці – розвивати цікаві локації.Андрій Шекета зазначив, що відновлення унікальної вузькоколійки – це спільна справа Укрзалізниці, як власника майна, закарпатських громад, на території яких знаходиться залізниця і обласної ради, щоб спробувати відновити рухомий склад – локомотиви та вагони й колійне господарство. «Окрім того, майже у кожному населеному пункті можна розвивати якісь додаткові атракції, за якими поїде зацікавлений турист. Що стосується поновлення дерев’яних конструкцій, то ми готові звернутися до представників лісового господарства із тим, щоб вони допомогли нам вирішити це питання. Відтак, у недалекому майбутньому обласна рада бачить вузькоколійку на своєму балансі, аби її розвивати, насамперед як перспективний туристичний атракціон», – підкреслив він.Довідково. Боржавська вузькоколійна залізниця введена в експлуатацію 23 грудня 1908 року, та простягалася областю на 123 кілометри. Ширина колії вузькоколійки – лише 750 мм. Швидкість потягу – 15 км на годину.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Коментарі (1)
Г о ш а
7/27/2022 10:04:22 PM  |  IP: 194.0.157.***
На ций безперспективний ,, К У Ш Н И Ц Ь К И Й А Н Ц И ,, хтось намагаеться пид час
циеи кровопролитноии , людожерливои вийни добряче заробити. Всим мабуть видомо що
де щось будуется там е шпаринка и можна щось вкрасти.
Бильш
важливих проблем на даний период в облради видно немае. П О Х В А Л Ь Н О !
Яки туристични маршрути яки транзакции спочатку наведить лад з стихийними звалищами, виховайте громадян щоб в подальшому не смитили и т.инше.
С Т А Р Е Н Ь К А А Н Ц Я вже хоче спокою и прошу не г в а л т у й т е бидолашну.
вихо
вайте культуру в громадян щоб в подальшому не смитили и т. инше.

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News