• 6:45 PM
  • вівторок , 6-червня-2023

У Білківській ТГ можуть втілити перспективний агропромисловий проект

  • 6/30/2022
  • Перегляди 304
  • Коментарі 2

Після децентралізації ще гостріше постали актуальні питання: як ефективно використовувати потенціал громад, наповнювати місцевий бюджет, створювати нові робочі місця. Цікавим напрямком діяльності в цьому плані є проекти, які фінансуються за рахунок грантів.

Про це повідомляє Білківська сільська рада

На початку червня цього року громадська організація «Рука милосердя» подала заявку на конкурс з проектом «Пілотне впровадження ініціативи із розвитку громад» за спільної участі команд «USAID АГРО» та «СІВІТТА Україна». Мова йде про створення агрокластеру з повним циклом переробки на базі СФГ (сімейні фермерські господарства) у Білківській, Довжанській та Керецьківській територіальних громадах.

Планується виробляти, переробляти та реалізовувати органічну (натуральну) продукцію тваринного і рослинного походження. Цей проект пройшов два етапи відбору громад.

Двадцять дев’ятого червня на третьому етапі відбору громад у Білківській сільській раді відбулась цікава зустріч. Участь у ній взяли Білківський сільський голова Василь Зейкан, керівник громадської організації «Рука милосердя» Василь Бідзіля, який презентував проект, керівник команди «Сівітта» Дмитро Ливч, очільник групи з допоміжних послуг «USAID агро» Олександр Осовець та представники трьох громад з центром в Білках, Довгому й Керецьках.

На зустрічі зазначалося, що це дуже цікава ідея, але варто попрацювати над стратегією, зробити конкретні підрахунки. Для початку потрібно визначитись, на якій продукції зосередити свою увагу – молочній, м’ясній чи, до прикладу, лікарських рослинах, чаях тощо. Зрозуміло, що необхідно детальніше вивчити ринок, можливості агропромислового комплексу громад, знайти певну родзинку. Всі учасники з цього приводу висловлювали своє бачення.

Варто відзначити, що за підсумками трьох етапів подібних обговорень буде відібрано 2 громади для подальшої співпраці. Йдеться про допомогу у написанні бізнес-плану для міжнародних організацій та пошук грантодавців для запуску згаданого проекту. У подальшому подібну модель бізнесу буде реалізовано і в інших територіальних громадах України.

Коментарі (2)
Dfjyt
7/1/2022 8:43:59 PM  |  IP: 95.102.204.***
Колись, малым, дуже м любив по горах походити. Ай просто так, поникати що за тыв горов що м йі видів з домі. Там была друга гора, і знову м хотів відіти що за нив...
Айбо суть ни в тім. Тогды, кониць 80-90-х люди мали косаловы. Море люди было по хащах. І тогды м два раз мав на руках малых сарнят. Першый раз сам им на нього уйшов, і напудився ош мати ня забыде ( малый бив). Ногы у нього довгі і тонкі. Лежало. Полосатое. Малиииинькое... Погладивим Но як скочило из страху, та ачий на два митры. Ни мігим повірити ош у такых тонкых ногах-копачиках тілько силы.
Другый раз ми фокс имив. Розумный быв пес. Ни грыз а лиш услинявив, придержував, услинявив му всю шию. Мати тому сарнятови з усьых боків подбігала... Сигінь... Знав бы м що за чужый запах го лишит мати - ліпше бы м го забрав. Пес ся ни міг успокоїти коїм сарня уд нього забрав. Знявим римінь з гати і надів на пса. Дас пару кіломитрів им го так тяг. Яднов руков гаті держу, а другов - пса. Пустивим пса - вернувся. Айбо майже нич ни найшов, бо скоро ся вернув...
Довго потім ни бывим по хащах. І довго ня ни было дома. Годів через 10-15 з дітьми м ходив. Хотів йим указати мої любимі міста. Часто сме были. І я ни міг упознати нич. Косаловы позаростали, люди в хащи ниє (у такый час, пуд осінь йих было много...), потік, і тот пересох, чого ни помню. І звірькы тоже ниє... Чом???
Може мы май скоты за тых тварин? Дуже м любив за ними никати і стрічати йих у хащи. Но рідко они ід собі пудпустят. Купивим си фотік 40 кратный із-за того. І обы діти тоже могли нимися полюбовати. Айбо, пак ми знакомі охотникы розказали ош наші люди кить прийдут із заробітків ( робити ніщо днями-ночами) та йдут стріляти у хащу що попало... Сыті, скоты, сімя ни голодат, гроші сут... Хоч стріляти - стріляй що мож. Іди в охотникы... Лиш "ради спортивного интереса" знищуют усьо живоє, так само як і рыбакы у нерест (дістали бы 2 годы тюрьмы за ядну рыбу ги в Європі... Та де, кум з рибнадзора сам у нерест имат(((().
Може ся типир поміняло. Помню, хлопці самі розводили кабанів з олінями ... Ни мене ни діти давно ниє в Україні. Давносме й по хащах ни ходили. Нашых. Туй похожі хащі но дику звірьку вижу часто.
А кить іду на рыбу - завержу пару евр у холодильник у магазині і утягну уту що м хотів.)))
Мене май грибы інтересуют.)))
Drtt
7/1/2022 7:03:14 PM  |  IP: 95.102.204.***
Думавим ош люди найшли у нашів зимли щось що ї робит ціннов. Ліпше би м до кінця ни читав... Вони лише шукають "родзинку". На нашів зимли ліпше ги на чорнозимі ростут буки і граби. Точно. Мож би і виноград, но в горах мало сонця.
Молочно-мясна може бути. Добре що люди ся узяли за зимлю. Зарастат усьо... Як ся у 90-х били на тів зимли так ї типир полишали.

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News