• 10:42 AM
  • понеділок , 25-вересня-2023

Історичні фото: Іван Фірцак демонструє свою силу у с.Усть-Чорна

  • 6/24/2022
  • Перегляди 748
  • Коментарі 2

Унікальні архівні світлини з "найсильнішою людиною планети" Іваном Фірцаком опублікував у мережі Ярослав Папарига.

На світлині Іван Сила у 1963 році в селі Усть-Чорна демонструє свою силу і виконує циркові номери з якими підкорив півсвіту.З «Герцферт-цирком» Іван Фірцак об'їздив півсвіту, полонивши своєю майстерністю Королівство Угорщина, Болгарське царство, Грецію, Королівство Румунія, Французьку республіку, Данію, Нідерланди, Польську республіку, Канаду, США та багато інших країн. Загалом виступав у 64-х країнах світу. Фірцак, якого на афішах називали Іваном Силою, виходив на сцену перед великими аудиторіями у Відні, Берліні й Вашингтоні, де розривав залізні ланцюги, жонглював важкими предметами (гирі, ядра, штанги,подеколи навіть і машини), лежав на товченому склі, тримаючи на собі півтонні тягарі, зубами тягнув вантажівки, згинав пальцями цвяхи, робив із них різні фігури, які роздавав глядачам. За його феноменальну силу, трюки та унікальні рекорди світова громадськість нарекла Фірцака ім'ям античного героя Кротона.
 
Читайте також: "Фірцак-Кротон. Життя скрізь призму фотооб’єктива"

Тут варто згадати спомин Володимира Кришеника про виступ силача на стадіоні у с.Білки, опублікований на сайті "Карпатська Україна":

"Іще спогад. Приблизно ті ж роки (1960-ті). У Білках урочисто відкривали новий стадіон, названий на честь космонавта Павла Поповича. Для створення стадіону використали місцевий природний ландшафт, що трохи нагадував древній амфітеатр. Під цю подію влаштували міжрайонну спартакіаду. У дитячих моїх споминах у той день усе навкруг виглядало щасливим, молодим, якимсь вселюдським тріумфом радості і здоров’я, нагадуючи стилем і настроєм фільмову хроніку 1930х. Тоді на саморобній арені вперше я побачив навіч живу легенду – Кротона. Не Івана Фірцака, ба навіть не Івана Силу. Мало не всі глядачі зірвалися зі своїх місць, шугнули рвучким поривом вниз, де їх герой і слава. А він розривав ланцюг, гнув на шиї товстелезну залізяку, вертів гирями, вбивав ударом долоні товстий цвях у міцну дошку, затим витягував його зубами. Кульмінацією стало перекочування коліс автомобіля через незахищене богатирське горло. Допомагали з виставою його ж діти: донька Зірка, треноване тіло якої нітрохи не ранили биті шматочки скла, коли по ній топталися чималої ваги чоловіки. Окремі силові номери показували публіці й Кротонові сини. Пам’ятаю оте дивне враження, наче наймолодшим і найжвавішим з-поміж усіх артистів виглядав саме Кротон. Актора, певно, молодила, додавала сили жива увага земляків, нестямно ним захоплених вдячних шанувальників. Була там непоборна внутрішня сила, не лишень тілесна. Тому не забути."

Читайте також: "Історичне фото: Іван Фірцак з дружиною В Парижі виконують цирковий номер"

Irshava-News.com

Коментарі (2)
Г ОШ А
7/2/2022 9:23:28 AM  |  IP: 194.0.157.***
Наскильки я памятаю то вже його син мабуть С Т Е П А Н теж був сильною людиною
и працював на молоковози и 40 литрови бидони вантажив на авто без особливих зусиль одниею рукою. А його батько Иван К Р О Т О Н був дивовижнои сили таки люди пишуть
историю.
С л а в а К Р О Т О Н У на довги В И К И . Ц е гордисть нации.
Parsek
6/27/2022 8:28:36 PM  |  IP: 195.123.237.***
А був він звичайною людиною, а не "зіркою" з віллами і маєтками, в сучасному розумінні. Наскільки памятаю, поправте мене хто знає краще, мені малому розказували батьки що робив він на молочарні. І для них був Фірцаком. В чомусь відрізнявся, як і всі ми, але був одним із нас, не зіркою чи кумиром. Боги стають людьми коли спускаються на землю, між людей...

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News