• 1:07 PM
  • середа , 19-січня-2022

На Закарпатті видали спецдовідник для покупців

  • 12/18/2014
  • Перегляди 753
  • Коментарі 0

В Ужгороді видали «Самозахист споживача» – практичний порадник, як правильно вибирати та купувати продукти.

Видання підготовано Департаментом з питань захисту прав споживачів МГО МСП «POLICE 911» та ГО «Закарпатське об’єднання захисту прав споживачів», – інформує власкор ІА ZIK.

Мирослав Домище, генерал-майор, Директор Департаменту захисту прав споживачів МСП «POLICE 911» розповів, що матеріали на порадник збиралися 6 років поспіль. «Ми вирішили об’єднати всю корисну інформацію в одному виданні. Книжечка починається з того, як правильно купити товар, якщо ви товар купили неправильно. У другому розділі книжка підкріплена юридичною інформацією, правилами. Виписане все те, що потрібно споживачу, – каже Мирослав Домище. – Близько 100 примірників люди вже придбали, є позитивні відгуки, у тому сенсі, що всі поради, контакти, юридичні аспекти є в одному збірнику. Споживачі сміливіше йдуть добиватися своїх прав, якщо хтось їх порушив. Адже довгий час контролюючі органи не перевіряють підприємства, які стали «холодними» для споживачів, тому люди повинні вміти самі себе захистити. Купити правильно товар і не витрачати дарма грошей».

Генерал-майор радить не оплачувати покупку, якщо покупцю не дають чек. Адже документально оформлена покупка чи послуга допоможе відстояти інтереси споживача. «Коли ніхто не може допомогти, а ми допомагаємо. Людина купила котел у будівельному супермаркеті, який вже був дірявий. Чоловік звертався у захист прав споживачів, різні організації, листи писав у Київ. Спочатку з нього знущалися, закінчилося все тим, що приїхали, встановили новий ще й відшкодували 300 грн. моральних збитків. Ще одна справа стосувалася купівлі мобільного телефону, який був несправним. У результаті повернули 2,5 тис. і новий телефон. Справ є дуже багато. Є різні випадки: дехто боїться звертатися, бо переживає «а що зі мною буде, якщо я напишу заяву». Люди бояться і не знають, як оформлювати документи. Зразок заяви також розміщено у новому довіднику», – каже Мирослав Домище. До приладу, у перукарні теж необхідно вимагати чек, жодна із жінок цього ніколи не робить. Пригадали випадок, коли після відвідин перукарні одна відвідувачка облисіла. Чеку, звісно, клієнтка салону не брала.

Іван Ключевський, директор ТДВ «Патент» зауважив, що в ситуації, в якій перебуває нині Україна, доведеться затягувати паски і бізнесу, і споживачам. Не всі підприємці при цьому доброчесні, є такі які через недобросовісну рекламу збувають неякісний товар. «Довідник «Самозахист споживача» буде на допомогу нашим покупцям, – каже Іван Ключевський. – Вони самі зможуть знайти необхідну інформацію: у виданні у доступній формі викладено, по-перше, як правильно придбати товар, перевірити засобами вимірювальної техніки тощо. А у другому розділі зразу можна знайти посилання на той чи інший нормативний документ, законодавство».

Юрій Сабадош, начальник Департаменту фінбезпеки МСП «POLICE 911» додав, що «неможливо вилікувати людину, яка не хочу вилікуватися». «Якщо не вірити у свої права, то ніхто їх за вас не вирішить. Тому й назва довідника «Самозахист споживача», – каже Юрій Сабадош. – Вивчіть два закони, щоб спокійно жити все життя: Конституцію України та Закон про захист прав споживачів».

Збірка, обіцяють упорядники, буде постійно доповнюватися. Планується другий том видання, присвячений непродовольчим товарам, а також третій – про послуги.


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News