• 8:28 AM
  • п'ятниця , 9-червня-2023

І сопілка , і натхнення Людмили Білозір

  • 12/17/2014
  • Перегляди 1787
  • Коментарі 2

У сузір’ї яскравих творчих особистостей Іршавського району Людмила Олександрівна Білозір займає заслужене місце. Бог наділив її не одним талантом – багатьма. Вона пише музику, має унікального тембру і колориту голос, чарівно співає, бере участь у народному колективі «Ільничанка», працює у школі мистецтв, виховує сопілкарів високого рівня майстерності – вкладає у них часточку душі та свого великого педагогічного дару.

 Серед її учнів уже четверо, що обрали своєю професією музичне мистецтво. А приводом поговорити про цю чудову жінку став обласний семінар, що пройшов нещодавно на базі Ільницької школи мистецтв, де і працює сьогодні пані Людмила. До роботи вона підходить творчо, з ентузіазмом та любов’ю. Саме тому, що її працю високо цінують у області і на рівні управління культури ОДА, вирішено було провести обласний семінар «Школа гри на сопілці» на базі Ільницької школи мистецтв, у якому взяли участь викладачі із усіх районів Закарпаття.

Але спочатку сопілка в Ільницькій школі мистецтв була додатковим інструментом. Любов до інструмента та безмежна відданість справі спонукала молоду вчительку працювати, постійно вдосконалюючи свою майстерність, і всіма своїми здобутками щедро ділитися з вихованцями. І результат не забарився. На обласній сцені 1998 року перше місце отримав унісон сопілкарів (12 чоловік) Ільницької школи мистецтв. Після того сопілка стала основним інструментом – відкрився клас сопілки. Треба сказати, що ідею відкриття класу активно підтримав тодішній директор школи мистецтв Ломага Юрій Васильович та багаторічний начальник Іршавського районного відділу культури Юрій Федорович Глеба. Клас сопілки є тільки у Ільниці – більш у області нема. Волинь, Львів – там є класи сопілок. Всеукраїнські конкурси засвідчують це. А брав у них участь і перемагав ансамбль сопілкарів, створений Людмилою Білозір.

Саме завдяки роботі з ансамблем сопілкарів Людмила Олександрівна познайомилася на фестивалі «Волинська гуковиця» (це всеукраїнський конкурс сопілкарів і цимбалістів) з Ігорем Анатолійовичем Федоровим, який із своїм колективом приїхав у Ільницю для участі у роботі семінару. Він завідуючий відділенням народно-інструментальної музики Рівненського державного музичного училища, викладач народно–духових інструментів, визнаний авторитет серед музикантів. Учні його класу виступали у нашому районі уже двічі, то ж нова зустріч із глядачами Іршавщини та Срібної Землі стала для них ніби зустріччю із старими знайомими, хоча виступати перед професіоналами – це велика відповідальність і честь. Разом з Ігорем Анатолійовичем на обласний семінар приїхала Марина Анатоліївна Кузмічова – випускниця Львівської консерваторії, яка показувала майстер клас «Основи сопілкової техніки». Все це додало роботі семінару значимості та підняло його на більш високий рівень.

«Це був унікальний семінар, - ділиться враженнями Людмила Олександрівна. – Ми мали рідкісну можливість спілкування із нашою сопілкою на такому рівні. Тут були не лише представлені різні школи гри, але і, крім цього, присутні могли оцінити вищий клас виконавської майстерності на різних видах сопілок (най, окарина, дводенцівка, пріма, альт, тенор, бас). Важливо, що на цьому семінарі у кожен район пішли методизовані програми М. Корчинського (сопілка) для шкіл мистецтв із хрестоматійним додатком та по три частини посібника Романа Дверія «Школа гри на сопілці»». Високо оцінили рівень проведення семінару і всі присутні на ньому – отримали не тільки знання та новий досвід, але і задоволення від чудової концертної програми.

Як викладач, Людмила Білозір має досягнення, на яких варто наголосити окремо. Її випускники вчаться в Рівненському державному інституті культури. Четверо вже закінчили по класу сопілки вузи. Учні та випускники постійно беруть участь у різного рівня фестивалях та конкурсах і, закономірно, перемагають у них. На міжнародному фестивалі у Драгові один із кращих випускників Людмили Олександрівни Андрій Медвецький отримав друге місце, а на фестивалі «Іван Попович збирає таланти» переміг у інструментальному жанрі. Загалом вона має 10 учнів та 10 випускників, один із яких уже самий має чотирьох учнів.

 Людмила Білозір пише чудову музику, має близько десяти авторських пісень. Часто виступає з ними на концертах. Перші мелодії вона створила на слова свого земляка  Віктора Новікова. А найсвіжіша пісня написана за мотивами творчості іншого земляка Василя Фенича, століття з дня народження якого нещодавно відзначалося у нас у районі.

Завдяки своїй активній життєвій позиції Людмила Олександрівна Білозір користується заслуженою повагою та авторитетом серед жителів району та, особливо, серед мистецьких кіл.

Василь Кузан

Теги:
Коментарі (2)
Тест2
12/22/2014 12:24:30 PM  |  IP: 195.16.78.***
Куку
Тест1
12/22/2014 12:24:20 PM  |  IP: 195.16.78.***
Тест1

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News