• 11:33 PM
  • понеділок , 30-січня-2023

Зимові змагання юних туристів з в’язки туристичних вузлів

  • 12/8/2014
  • Перегляди 1538
  • Коментарі 0

 З 5 по 7 грудня 2014 року на базі Луківської ЗОШ І-ІІ ст відбулися районні змагання з в’язки туристичних вузлів. Охочих побувати в одній з нових шкіл у районі було багато, загальна кількість учасників - 148 юних туристів з різних куточків Іршавщини. І ми не розчарувалися. Школа в селі Луково вразила нас із першого погляду. Красиве приміщення (як ззовні, так і з середини) – це неодмінна заслуга директора школи Ольги Юріївни Хандра, яка контролювала її будівництво із самого початку, дбала про те, щоб усе було зроблено якісно і по-сучасному. Пригадаємо, що відкриття школи відбулося в 2012 році, але за цей період її приміщення стало ще привабливішим, адже за дисципліною і порядком у школі стежать всі – як педколектив і техперсонал, так і самі діти. Саме в такому навчальному закладі приємно як навчатися, так і змагатися. Більшість вихованців туристичних гуртків відвідали село Луково вперше, але всі без винятку отримали велике задоволення і масу приємних вражень як від знайомства із школою, так і від чудових краєвидів села. Отож даний захід носив, як спортивний, так і краєзнавчий характер, оскільки діти мали змогу ознайомитися із життям та побутом жителів гірських територій і дізналися більше про існування такого чудового населеного пункту, як село Луково. Після своєрідного розселення у чудових класних приміщеннях всі учасники змагань були запрошені на урочисте відкриття до актової зали. На урочистій лінійці були присутні поважні гості нашого заходу: зі словами вітань до всіх звернувся т.в.о. голови Іршавської районної державної адміністрації – Віктор Симканинець, заступник голови Іршавської районної ради – Петро Добромільський, голова села Луково – Василь Пасуля, директор Луківської ЗОШ І-ІІ ст.. – Ольга Шандра, директор Іршавської райСЮТур – Іван Терпай. Із програмою змагань юних туристів ознайомив головний суддя, заступник директора райСЮТур - Олександр Осійський. Після урочистого відкриття змагань всіх гостей чекав чудовий захід – вітання від учнів Луківської ЗОШ І-ІІ ст.. Окремі слова вітань отримали усі юнаки та чоловіки, які були присутні в цьому залі із наступаючим святом – Днем захисника Вітчизни. «Ізюминкою» урочистого вечора стали Луківські вечорниці.   

Цікавою та пізнавальною була краєзнавча екскурсія селом, яку організували і провели дирекція школи та керівники гуртків. Юні туристи мали змогу відвідати місцеві храми та діючий водяний млин.У районних змаганнях з в’язання туристичних вузлів прийняло участь 148 вихованців туристсько-краєзнавчих гуртків Іршавщини, з них 56 дівчат та 41 юнак молодшої та 29 дівчат та 22 юнаки старшої вікової груп. Кожна команда складалася з двох учасників різної статі відповідного віку. В командному заліку брався до уваги спільний результат. Кожен учасник змагань повинен був правильно зав’язати якнайбільше туристичних вузлів за найменший час.

Переможців було, як завжди, багато, адже нагороджувалися кращі серед  дівчат та юнаків кожної вікової категорії. Не обійшлося також і без командних перемог. Перше місце у загальнокомандному заліку серед учасників молодшої вікової групи виборола Довжанської ЗОШ І-ІІІ ст. у складі: Олег Боднар та Анна Панич (керівник гуртка Боднар О.Д.); друге місце посіла команда Дубрівської ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Марина Федорчанич та Попович Сергій (керівник гуртка Білак Т.В.); а третє місце – команда Великораковецької ЗОШ І-ІІІ ст..у складі: Тетяна Клим та Денис Половка (керівник гуртка Половка М.В.).

В особистому заліку серед юнаків молодшої вікової групи кращими стали: Олег Боднар з Довгого, Денис Половка з Великого  Раківця та Олександр Миронов з Ільниці. Серед дівчат у молодшій віковій групі перемогу вибороли Марина Федорчанич та Тетяна Зовдун з Дубрівки і Алла Панич з Довгого. 

Серед учасників старшої вікової групи у командному заліку перемогу здобула команда Дубрівської ЗОШ І-ІІІ ст. у складі:Віталій Звонар та Аліна Мельник, яких підготувала керівник гуртка Білак Т.В.; друге місце посіла команда Сухівської ЗОШ І-ІІ ст. у складі: Анюта Ряска та Михайло Пупена (керівник гуртка – Марканич І.І.); третє місце – команда Ільницької ЗОШ І-ІІІ ст. у складі: Вікторія Кампо та Едуард Сушанин (керівник гуртка Осійська Л.Р.).

Кращі результати серед юнаків старшої вікової групи показали: Віталій Звонар і Володимир Коровський із Дубрівки та Едуард Сушанин з Ільниці. Серед дівчат кращими були Анюта Ряска із села Суха, Аліна Мельник та Неля Попович із Дубрівки.
 
 Відвідавши школу в селі Луково, юні туристи та їх наставники поверталися до дому з масою позитивних емоцій і приємних вражень. Здавалося, що ми попали в казку, в той час, коли школа була осередком усіх подій і заходів, які відбувалися в кожному селі, де без педагогів та школярів не обходилося жодне свято і навчальний заклад був у центрі уваги всіх жителів. Хочеться висловити особливі слова подяки трудовому колективу Луківської ЗОШ І-ІІ ст, який всі дні перебування юних туристів у цій школі не покидав нас. Вони зробили все необхідне для проведення змагань, організували для дітей гаряче харчування та цікаве дозвілля. І на останок, хочеться побажати директору школи Ользі Юріївні Хандра і усьому педагогічному колективу і техперсоналу Луківської ЗОШ І – ІІ ст.. міцного здоров’я, успіхів у всіх починаннях і працювати в такому ж руслі, з таким же піднесеним настроєм, адже у такій школі аж хочеться творити добро! Хай щастить!

Дирекція та педколектив Іршавської райСЮТур висловлює щиру подяку всьому трудовому колективу Луківської ЗОШ І-ІІст. на чолі з директором школи О.Ю.Хандра за належну організацію та сприяння у проведенні районних змагань з в’язання туристичних вузлів. Завдяки цьому заходу юні туристи дізналися багато нового про життя та побут жителів одного із гірських сіл - Лукова і переконалися, що тут проживають працьовиті, веселі, цікаві та надзвичайно щирі люди. 
                                                                               Леся Осійська, методист Іршавської райСЮТур.

Теги:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News