-
11/30/2014
-
944
-
0
25 листопада 2014 р. в адмінбудинку Іршавської районноїстанції юних туристів (директор Терпай І.І) відбулася районнаконференція по підсумках І (районного) туру Всеукраїнськоїтуристсько-краєзнавчої експедиції учнівської молоді “Моя Батьківщина - Україна”.
На даному заході були присутні педколектив ІршавськоїрайСЮТур зі своїми вихованцями та поважні гості:
- Андрій АндрійовичАндрішко – головний спеціаліст відділу освіти Іршавської РДА;
- Йолана ЮріївнаМельник – директор Іршавського РБДТ;
- Василь ВасильовичБойко – директор Іршавської райСЮТ.
Зі словами вітань до вихованців туристсько – краєзнавчих гуртків звернувся ІванТерпай – директор Іршавської райСЮТур та Богдан Ільницький – зав.відділеннямекскурсій та походів. Підсумки І (районного) етапу Всеукраїнської туристсько –краєзнавчої конференції учнівської молоді Моя Батьківщина - Ураїна» підвела ЛесяОсійська – методист Іршавської райСЮТур.
Всі присутні мали змогу ознайомитись із пошуково-дослідницькими роботами,які подали для участі у І (турі) вихованці туристсько – краєзнавчих гуртків.
На районній конференції виступили представники кращих пошукових загонів іознайомили всіх присутніх зі своїми роботами. Серед них:
- Данилаш Олександра – вихованка гуртка «Пішохіднийтуризм» Нижньоболотнянської ЗОШ І-ІІ ст.. робота на тему «Храм АрхистратигаМихаїла до 150 років церкві в с. Н. Болотне» (кер. Куруц М.М.)/По напрямку «Духовна спадщина мого роду»/
- Ференці Юлія – вихованкагуртка «Географічне краєзнавство» Сухівської ЗОШ І-ІІст. робота на тему «Життя і творча діяльність художника іскульптора Василя Васильовича Білея» (кер. Марканич Г.І.) .)/ По напрямку «Духовна спадщина могороду»/
- Клим Тетяна – вихованкагуртка «Пішохідний туризм» при В.Раковецькій ЗОШ І-ІІІст. з роботою на тему«Традиції святкування Різдва в с. В.Раковець» (кер. Половка М.В.)/По напрямку «Із батьківської криниці»/
- Кампо Вікторія – вихованкагуртка «Географічне краєзнавство» приІльницькій ЗОШ І-ІІІст. з роботою на тему «Корисні копалини Ільниці» (кер.Осійська Л.Р.) /По напрямку «Геологічними стежками України»-
- Глеба Василина вихованка гуртка при «Історичне краєзнавство»при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІст. зроботою на тему «Діяльність партизанського загону Усти-Прищепи в околицях села Чорний Потік» (кер.ШкіряЕ.В.)/По напрямку «З попелу забуття»/
Враховуючи те, що гурткові колективи Іршавської райСЮТурприймають участь в багатьох заходах, конкурсах, експедиціях, в цьомунавчальному році в даній експедиції прийняло участь лише 14 пошукових загонів ізадіяно було близько 130 вихованців.
Найбільше юних гуртківців цікавить напрям «Духовна спадщина мого роду», в якому прийняло участь 7 туристсько -краєзнавчих гуртків (70 вихованців)
У напрямку «Із батьківської криниці» прийнялиучасть 3 пошукові загони (20вихованців)
У напрямку «З попелу забуття» 2 гуртки (18 дітей)
Напрям «Геологічнимистежками України»представляють 2 пошукові загони (14вихованців);
У напрямку «Географія рідногокраю» представлена 1 робота, в якій прийняли участь 7 вихованців.
На жаль недолучаються шкільні колективи до даної експедиції
Позашкільні навчальні закладів туристсько-краєзнавчого профілю Українизалучають учнівську молодь до пошуково-краєзнавчої діяльності (в т.ч. і участьу даній експедиції). Саме туризм і краєзнавство дають можливість дітям навласні очі побачити красу рідної землі, познайомитися з історією, культурою,традиціями свого народу, загартуватись як фізично, так і морально. Для дитини кожна подорож– це своєрідне відкриття, це можливість зрозуміти, що стоїть зазвичним словами «рідний край, моя батьківщина –Україна».
Педагогічний колектив Іршавської райСЮТур прагне того, щоб кожне навчальне(теоретичне і практичне) заняття сприяло організації пошукової діяльностіучнів. Це означає, що ми залучаємо їх до самостійногоздобуття знань, умінь і навичок, учимо давати аналіз, досліджувати тасистематизувати знайдені дані. Учасники експедиції «Моя Батьківщина – Україна»проводять краєзнавчу, пошукову, науково – дослідницьку роботу, збирають емпіричнідані, фактичний матеріал, статистичну інформацію під час походів, експедицій,екскурсій, роботи в бібліотеках та архівах, а також тематичних змін в дитячихзакладах оздоровлення та відпочинку.
Леся Осійська,
методист Іршавської райСЮТур