• 7:44 PM
  • вівторок , 6-червня-2023

«Моя Батьківщина – Україна»

  • 11/30/2014
  • Перегляди 944
  • Коментарі 0

25 листопада 2014 р. в адмінбудинку Іршавської районноїстанції юних туристів (директор Терпай І.І) відбулася  районнаконференція по підсумках І (районного) туру Всеукраїнськоїтуристсько-краєзнавчої експедиції учнівської молоді “Моя Батьківщина - Україна”.

На даному заході були присутні педколектив ІршавськоїрайСЮТур зі своїми вихованцями та поважні гості:

-        Андрій АндрійовичАндрішко – головний спеціаліст відділу освіти Іршавської РДА;

-        Йолана ЮріївнаМельник – директор Іршавського РБДТ;

-        Василь ВасильовичБойко – директор Іршавської райСЮТ.

Зі словами вітань до вихованців туристсько – краєзнавчих гуртків звернувся ІванТерпай – директор Іршавської райСЮТур та Богдан Ільницький – зав.відділеннямекскурсій та походів. Підсумки І (районного) етапу Всеукраїнської туристсько –краєзнавчої конференції учнівської молоді Моя Батьківщина - Ураїна» підвела ЛесяОсійська – методист Іршавської райСЮТур.

Всі присутні мали змогу ознайомитись із пошуково-дослідницькими роботами,які подали для участі у І (турі) вихованці туристсько – краєзнавчих гуртків.

На районній конференції виступили представники кращих пошукових загонів іознайомили всіх присутніх зі своїми роботами. Серед них:

-        Данилаш Олександра – вихованка  гуртка «Пішохіднийтуризм» Нижньоболотнянської ЗОШ І-ІІ ст.. робота на тему «Храм АрхистратигаМихаїла до 150 років церкві в с. Н. Болотне» (кер. Куруц М.М.)/По напрямку «Духовна спадщина мого роду»/

-        Ференці Юлія – вихованкагуртка «Географічне краєзнавство» Сухівської ЗОШ І-ІІст.  робота на тему  «Життя і творча діяльність художника іскульптора Василя Васильовича Білея» (кер. Марканич Г.І.) .)/ По напрямку «Духовна спадщина могороду»/

-        Клим Тетяна – вихованкагуртка «Пішохідний туризм» при В.Раковецькій ЗОШ І-ІІІст. з роботою на тему«Традиції святкування Різдва в с. В.Раковець» (кер. Половка М.В.)/По напрямку «Із батьківської криниці»/

-        Кампо Вікторія – вихованкагуртка «Географічне     краєзнавство» приІльницькій ЗОШ І-ІІІст. з роботою на тему «Корисні копалини Ільниці» (кер.Осійська Л.Р.) /По напрямку «Геологічними стежками України»-

-        Глеба Василина  вихованка гуртка при «Історичне краєзнавство»при Чорнопотіцькій  ЗОШ І-ІІІст. зроботою на тему «Діяльність партизанського загону Усти-Прищепи в околицях села Чорний Потік» (кер.ШкіряЕ.В.)/По напрямку «З попелу забуття»/

Враховуючи те, що гурткові колективи Іршавської райСЮТурприймають участь в багатьох заходах, конкурсах, експедиціях, в цьомунавчальному році в даній експедиції прийняло участь лише 14 пошукових загонів ізадіяно було близько 130 вихованців.

Найбільше юних гуртківців цікавить напрям «Духовна спадщина мого роду», в якому прийняло участь 7 туристсько -краєзнавчих гуртків (70 вихованців)

У напрямку «Із батьківської криниці» прийнялиучасть 3 пошукові загони (20вихованців)

У напрямку «З попелу забуття» 2 гуртки (18 дітей)

Напрям «Геологічнимистежками України»представляють 2 пошукові загони (14вихованців);

У напрямку «Географія рідногокраю» представлена 1 робота, в якій прийняли участь 7 вихованців.

На жаль недолучаються шкільні колективи до даної експедиції

 

Позашкільні навчальні закладів туристсько-краєзнавчого профілю Українизалучають учнівську молодь до пошуково-краєзнавчої діяльності (в т.ч. і участьу даній експедиції). Саме туризм і краєзнавство дають можливість дітям навласні очі побачити красу рідної землі, познайомитися з історією, культурою,традиціями свого народу, загартуватись як фізично, так і морально. Для дитини кожна подорож– це своєрідне відкриття, це можливість зрозуміти, що стоїть зазвичним словами «рідний край, моя батьківщина –Україна».

Педагогічний колектив Іршавської райСЮТур прагне того, щоб кожне навчальне(теоретичне і практичне) заняття сприяло організації пошукової діяльностіучнів. Це означає, що ми залучаємо їх до самостійногоздобуття знань, умінь і навичок, учимо давати аналіз, досліджувати тасистематизувати знайдені дані. Учасники експедиції «Моя Батьківщина – Україна»проводять краєзнавчу, пошукову, науково – дослідницьку роботу, збирають емпіричнідані, фактичний матеріал, статистичну інформацію під час походів, експедицій,екскурсій, роботи в бібліотеках та архівах, а також тематичних змін в дитячихзакладах оздоровлення та відпочинку.

 

Леся Осійська,

методист Іршавської райСЮТур

 

 

 

 

 

Матеріали по темі:
Теги:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News