• 4:41 AM
  • субота , 10-червня-2023

Комісія з питань декомунізації та дерусифікації назв вулиць обговорила надані пропозиції

  • 6/6/2022
  • Перегляди 409
  • Коментарі 2

Нещодавно, 1 червня, у залі засідань міської ради пройшло друге засідання комісії з питань декомунізації та дерусифікації назв площ, вулиць, провулків тощо на території населених пунктів Іршавської міської територіальної громади при виконавчому комітеті міської ради.  На розгляд комісії надійшло багато пропозицій від жителів громади щодо нових назв вулиць та провулків.  Про вже надані пропозиції можете ознайомитись ТУТ.  

Іршавчани та жителі вулиці Партизанська та провулку Партизанського пропонують залишити таку назву, оскільки, цитата: «Партизани» - поняття, яке походить із французької мови і означає народних месників, які борються з окупаційною владою. І навіть в умовах російсько-української війни саме партизани мужньо, ризикуючи життям, роблять супротив рашистській окупаційній владі на Херсонщині,  у Мелітополі та у Криму», а назва вулиці Першотравнева – це День праці (1 Травня), який відмічають у 142 країнах світу і в Україні. Також, назва вулиця імені Степана Вайди, на думку громадян, «не підпадає ні під «дерусифікацію», ні під «декомунізацію», оскільки ні тим, ні іншим Вайда не був».

Наступне засідання комісії заплановане 10 червня. Просимо всіх жителів громади не зволікати та брати активну участь у обговоренні та наданні пропозицій.

Для надання своїх письмових пропозицій з відповідним обґрунтуванням щодо назв вулиць та з питань перейменування вулиць, провулків у вищевказаних населених пунктах пропонуємо звертатись до Іршавської міської ради за адресою: м. Іршава, пл. Народна, 3, другий поверх.

Також такі пропозиції можливо надіслати на електронну пошту Іршавської міської ради: rada@irshava.info

Всі надіслані пропозиції будуть виноситись на розгляд комісії та виконавчого комітету Іршавської міської ради для подальшого погодження та проведення громадських слухань.

Іршавська міська рада

Коментарі (2)
Ґґґґґ
6/6/2022 9:35:04 PM  |  IP: 95.102.204.***
Учора, дись у 40-х, а пак кой Сталіна "розкуркулили", у 50-60-х, йих діды-прадіды ісі улиці называли. Заставили їх дідів, су...и, комуністи ... Нє, перебачте, ни йих, - чийись другых люди діды называли улиці. У йихнів фамілії такої родины ни было. У тых ко типир там голосуэ. У них діды были чистыми і світлыми людьми. Удсиділи Сибір. Тай Соловкы для них были екскурсійов, лиш бы за славу украины.
Чесно кажучи, мині вшитко єдно. Лиш противно що як было вчора так и днись. Як учора памятникы сталінови клали, дале йих знесли, портреты вождям кажді пару годів вішали... Так и типир. Оті самі. Лиш другым гузицю лижут. І до якого "світлого будущого" мы з ними підеме? Основа ота сама.
П.С. У нас перейменували ищи в 90-х руховці... И що ся поминяло за 30 годів???
Ферко
6/6/2022 8:26:41 PM  |  IP: 194.39.225.***
Степана Вайду ліквідували радянські спецслужби, коли їм вдалося виявити його діяльність в лавах ОУН, що пожвавилася після його переходу на Західну Україну. Просто розстріляти Вайду в 1945-му не могли - він вже мав багато нагород, в тому числі орден Леніна і був досить помітною людиною в чехословацькому легіоні Свободи.

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News