• 5:26 AM
  • четвер , 29-вересня-2022

Родина сім'ї переселенців з Миколаївщини знайшла прихисток в с.Імстичові (Відео)

  • 5/7/2022
  • Перегляди 381
  • Коментарі 0

У селі Імстичово проживають 3 тисячі людей. Станом на 2 травня понад дві сотні людей з регіонів, де ведуться бойові дії, знайшли прихисток у селі на Закарпатті. Серед них родина Корнован з Миколаївщини.

Як розповіла кореспондентам Суспільного адміністраторка Центру з надання адміністративних послуг Марина Стадник, приїжджати в Імстичово люди почали з 26 лютого. Загалом з початку війни зареєстрували понад 300 переселенців, станом на 2 травня в селі їх 207. Першими були жителі Києва та Харкова. Пізніше приїхали люди з Чернігова, Херсона, Донецька, Луганська, Миколаєва. Майже без речей, втомлені та налякані.

"Стан людей був жахливий, пригнічений. Вони боялися навіть стукоту. В церкві, коли на обід дзвони, то вони боялися, що це бомбардування. Коли дощ був, гриміло і блискало, теж грому боялися. Без змінного одягу, частина людей не мала документів", — сказала Марина Стадник.

За словами жительки села Єлизавети Доброї, 28 людей живуть у місцевій школі-інтернаті. Ще 179 переселенцям надали житло місцеві жителі у своїх будинках.

Коли почалася війна, Єлизавета Добра прийняла рішення: якщо приїдуть люди з окупованих та прифронтових територій — надасть їм прихисток.

"Коли почула, що почалася війна, одразу подумала, як я можу допомогти чимось. Адже це страшне те, що ми дивимося по телевізору, бачимо у "Фейсбуку". На це не можна спокійно дивитися. Тож я подумала: я маю дві батьківські хати, і щоб якось допомогти, якщо будуть переселенці, то я їх обов’язково поселю", — розповіла Єлизавета Добра.


Двір та будинок Єлизавети Доброї, де живуть переселенці

У Єлизавети Доброї поселилося дві родини, з Умані та Миколаївщини. Переселенці живуть тут безкоштовно. Пораються по господарству, висадили город, доглядають за хатами.

"Люди хороші, я з ними познайомилася. Вони дуже доброзичливі, вони були раді, що в них є дах над головою. Які я мала можливості, такі умови їм надала для життя. Все необхідне є: газ, вода тепла та холодна, душ, туалет. Їм сподобалося", — сказала Єлизавета Добра.

В одному з будинків поселилася Галина Корнован з родиною. Жінка розповіла, що сама з села Сирове, колишнього Врадіївського району Миколаївської області. Війна застала її на Київщині, повернутися на Миколаївщину чи залишатися у Києві Галина не могла, бо стало небезпечно.


Галина Корнован

"14 березня впала коло нас ракета, 70 чи 80 метрів від нас. З того переляку о пів на 11 ночі, я думала, що в мене серце з грудей вилетить. Син сказав: "Завтра треба звідси виїжджати", бо лишилося ще два села. Були окуповані Козаровичі, Димер, Демидів — все було окуповано цими сепаратистами. Ми перелякалися і на другий день виїхали", — сказала Галина Корнован.

Галина розповіла, вже звикли до життя на Закарпатті і мають все необхідне для тимчасового перебування тут.

"У нас на подвір’ї ще дві сім’ї живуть: донька з мамою та онук. А ми в другій хаті живемо. Вони в кухні живуть, а ми в хаті. Дуже добре. Дали постіль, дали ліжка, все необхідне для користування для життя. Попрали занавіски, поприбирали, зробили трохи порядок, бо в кожній хаті треба зробити порядок", — сказала Галина Корнован.

За словами настоятеля монастиря отця Полікарпа, людям надають гуманітарну допомогу. З-за кордону привозять їжу, одяг, засоби гігієни тощо. Переважно з Австрії. Деякі речі надають самі місцеві.


Монастир у селі Імстичово

"На початку люди найбільше брали одяг і продукти. Продукти по-різному: хтось брав більше, хтось менше, комусь потрібні були продукти, а комусь не потрібно, бо казали: "Ми маємо, нам принесли". Тобто самі люди, біля яких вони жили, приносили: макарони, картоплю, молоко. А вже пізніше вони потребували більше продуктів, ніж одягу", — розповів отець Полікарп.Суспільне Закарпаття

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News