• 6:49 AM
  • неділя , 5-лютого-2023

Варсонофій заявляє, що жодна православна церква Закарпаття не вийшла з УПЦ МП

  • 4/5/2022
  • Перегляди 520
  • Коментарі 0

Жодна церковна громада на Закарпатті, яка належить до Московського патріархату, не змінила релігійну приналежність з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні. Про це Суспільному повідомив єпископ Ужгородський та Закарпатський Православної церкви України Варсонофій.

За його словами, релігійні організації, котрі приналежні до московського патріархату, — це ті, котрі в складі Хустської чи Мукачівської єпархій УПЦ. А таких церковних громад на Закарпатті — близько семи сотень. Зокрема шість релігійних громад Солотвинської територіальної громади, які входять в УПЦ повідомили, що виходять з московського патріархату, єпископ Врасонофій каже: документально це не була зміна релігійної приналежності.


“Згідно з законом України про свободу совісті та релігійні організації, а також згідно правил зміни релігійної приналежності, релігійна організація повинна у своєму статуті внести зміни щодо релігійної приналежності. Ті релігійні організації склали протокол у вирішальній частині якого записали, що вони виходять із підпорядкування Московського патріархату. Крапка. В єдиному державному реєстрі такої релігійної організації, як Московський патріархат немає зареєстрованої. Є зареєстрована Хустська єпархія УПЦ і Мукачівська єпархія УПЦ. Вони повинні були вказати, що відтепер входять до складу не Хустської єпархії УПЦ, а, наприклад, до Закарпатської єпархії ПЦУ чи до Карпатської. Цього не було зроблено. Відповідно вони залишаються і діють за старим статутом”.

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News