• 7:14 PM
  • неділя , 4-грудня-2022

Іршавська громада на сесії затвердила Рішення про звітування депутатів

  • 11/27/2021
  • Перегляди 349
  • Коментарі 0

Це зробить політичні процеси в радах більш прозорими та демократичними. Чому звітування впливає на громаду та як ухвалили рішення — дізнаєтеся з матеріалу.

Про це інформує "Всеукраїнська Ініціатива “Активна Громада”" на своєму сайті.

Депутати Іршавської міської ради та сільських рад не практикували публічне звітування перед громадянами. Але ухвалене рішення сприятиме тому, аби депутати виконували свій обов’язок зі звітування і робили це вчасно.

В ході роботи над Картою Розвитку Громади координатори ВІ “Активна Громада” неодноразово підіймали питання звітування.


“Особливо допомогло нам те, що серед депутатів є людина, яка на момент розробки КРГ була громадською активісткою і підписувала під час виборчої кампанії зобов’язання підтримати КРГ”, — розповідає Ганна Мелеганич, координаторка ВІ “Активна Громада” в м. Ужгород.

Крім того, координаторка зазначає, що саме ця депутатка допомогла організувати консультації з керівництвом ради, сприяла просвітницькій роботі серед депутатського корпусу з цього питання.

Звіт депутата місцевої ради — це не просто формальний акт, якого вимагає закон. Це також ефективний вид комунікації депутата з виборцями.


“Мешканці громад, на жаль, не завжди знають про свій прямий вплив на представників місцевої влади. Вони не користуються правами та повноваженнями виборців. А комунікація через звітування дає їм можливість бути в курсі та брати участь у демократичному процесі”, — розповідає пані Ганна.

Звітування представників ОМС є дуже потрібним.


“Насамперед, це вимога законодавства. Крім того, це інформування виборців про свою роботу і, що не менш важливо, можливість отримати зворотний зв'язок від них, дізнатися, так би мовити, з першоджерела, про стан справ у громаді”, — пояснює координаторка.

Ба більше: на практиці це забезпечить прозорість, відкритість та демократичність місцевої ради.

Таке положення прийняте вже в чотирьох громадах, з якими працює ВІ “Активна Громада”. Тепер до Хлібодарівської, П'ядицької і Добропільської ТГ долучилась Іршавська!

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News