• 4:55 AM
  • субота , 10-червня-2023

Печера-монастир на Іршавщині. Загадкова історія про унікальну знахідку (Відео)

  • 10/8/2021
  • Перегляди 1163
  • Коментарі 2

На Закарпатті є унікальна печера-монастир, що знаходиться на Іршавщині між селами Негрово і Арданово.

У підніжжі Гат, які є відгалуженням Горлат-Гутинської системи. Але достовірної інформації про цей монастир обмаль. Не можна з точністю відповісти на питання про те, хто і навіщо її викопав? Або ж з якою метою чи коли?

Навколишні пагорби ще з давніх-давен були обжиті людьми. Тут панує неймовірна краса гір та невеликих масивів, серед яких чимало городищ різного віку, а у горах знаходиться кілька печер.

Час виникнення гроту поки невідомий, також нічого не знаємо і про призначення даної печери-монастиря. Вона рукотворна, складається з вапняку, який легко піддається обробці. За однією з версій, це була шахта для видобутку корисних копалин. Але за формою стін так сказати не можна, адже вони оброблені занадто акуратно і порода більше схожа на звичайний туф. За іншою версією вона була видовбана для схованки на випадок нападів кочівників. Крім того, селяни згадують, що в ній переховувались люди під час Другої світової. Найбільш достовірніша версія вказує на те, що там жили монахи-схимники і це була невеличка церква.

Вхід до печери одразу помітити не вдасться, адже він трохи схожий на нору, починається з непримітної вузької ями, далі ж просуватись потрібно на руках. Згодом вхід буде розширюватись і можна буде не повзати, а ходити в повний зріст. План ходів печери теж цікавий – два з трьох завершуються глухими кутами, а один веде до запасного виходу, який нині вже засипаний землею.


Сама печера очевидно рукотворна, складається з вапняку, який легко піддається обробці. Є декілька версій її виникнення: перша - це була шахта для видобутку корисних копалин. Але за формою стін так сказати не можна , адже вони оброблені занадто акуратно і порода більше схожа на звичайний туф. 

За іншою версією вона була видовбана для схованки на випадок нападів кочівників. Крім того, селяни згадують, що в ній переховувались люди під час Другої світової. Найбільш достовірніша версія вказує на те, що там жили монахи-схимники і це була невеличка церква.за матеріалами журналу "The City"

Теги:
Коментарі (2)
Відео
11/15/2021 3:38:42 PM  |  IP: 5.149.253.***
Печерний монастир - Enigma https://www.youtube.com/watch?v=QbbXT8Xd_Mo&ab_channel=TheCity
Иршавчанин
10/14/2021 12:03:00 PM  |  IP: 46.211.68.***
Можна придумати хоть шо и наскIльки уява и фантазия робить.И говорити без фактIв.Може там Динозаври пряталися вIд Инопланетян.)Кому шо стрIлить той таку сенсацию робить.

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News