• 6:40 PM
  • неділя , 24-жовтня-2021

Марія та Анатолій Лендел 20 років займаються розмноженням породи "Карпатська бджола"

  • 5/21/2021
  • Перегляди 721
  • Коментарі 0

220 сімей налічує пасіка подружжя Лендел, йдеться у матеріалі від Суспільне Закарпаття. 

Анатолій Лендел очолює "Об’єднання пасічників Іршавщини". Разом з дружиною розмножують породу "Карпатська бджола". Каже: це європейська популяція, яка поширена в Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській і Чернівецькій областях. Називають цей вид також "Карпатка".

Розмноження бджіл, за словами подружжя Лендел, займає кілька етапів. Починається все з відбору личинки маточки у сім’ях. Одна бджолина сім’я – живе в одному вулику.

"На рамочці знаходиться бджолиний розплід, але нас цікавить бджолиний розплід, який зараз у стані личинкової форми. Приблизно з 12 до 24 годин, тобто ми самі візуально бачимо, як виглядає ця личиночка, яка буде майбутньою маточкою, тому що запліднена матка завжди несе запліднені яйця і незапліднені яйця. З незапліднених яєць у нас вилуплюються трутні, а з запліднених яєць – вилуплюються бджоли".
Анатолій Лендел пояснює, чому відбирають саме маточку.

"Вона жіночого роду, але відмінність маточки від бджоли в тому, що бджола не має функцій, щоб продовжувати рід. Маточка виростає лише за умови того, як вона годується. А годується маточка протягом 5 днів личинкової форми до закриття стільничка. Ця рідина називається маточне молочко, його виділяють бджоли і годують цю личинку".

Далі зібрані личинки маточки переносять в спеціальні мисочки, зроблені з воску, який виділили бджоли. Роблять це за допомогою шпателя.


Далі ці мисочки ставлять на спеціальну рамку й відправляють на виховання до бджолиної сім’ї.


А з інкубатора сформовану маточку ставлять на квітку для запилення, або відправляють на пасіку. Також подружжя Лендел штучно запліднюють маточку за допомогою спеціального приладу.

"Сюди подається вуглекислий газ і матка засинає, це для неї наркоз. Проводяться певні маніпуляції. Перша маніпуляція – це відбір біоматеріалу в трутня, якого ми обираємо з бджолиних сімей. Ми поміщаємо сюди матку, розкриваємо її, тобто її утворення, куди маємо ввести сперму. Через такий капіляр вводиться сперма трутня в кількості від 6 до 10 мікролітрів".

Штучно запліднених маточок використовують тільки для власних потреб. Чи плідні маточки Марія Лендел досліджує в нуклеусному парку.

"Це нуклеусний парк – це ніби шлюбні вулики для спаровування неплідних маток. Йде розплід, він вже запакований. Тут зверху є комірки з медом. Ми дивимося, де тут неплідна маточка. – Якщо маточка неплідна, що тоді? – Вона буде йти на обліт. – А після того, як вона піде на обліт, що відбувається? – Я проводжу ревізію у цих комірках".

Після того, як маточка йде на обліт, вона повертається у свій нуклеусний вулик. Для цього Марія фарбує вулики в різний колір, аби бджолам легше було запам’ятати свій. Також Марія Лендел з воску, який виділяють бджоли, робить свічки.

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News