-
5/28/2014
-
1513
-
1
Свята обитель названа на честь апостола Іоанна Богослова, якого вважають апостолом любові, 21 травня відзначає своє престольне свято. Багато людей прямує до цього духовного оазису, аби трішки відірватись від щоденної суєти та поринути у духовну стихію.
Жителі села у переважній більшості вірники греко-католицької конфесії, православних тут кілька сімей. Проте доСвято-Іоанно-Богословського чоловічого монастиряприходять багато паломників, людей із сусідніх сіл та м. Іршави як у будні, так і у святкові дні, шукаючи утіхи та Божої підтримки.Намісник монастиря архімандрит Філарет (Скупейко)каже, що обитель є молодою та тільки починає свою духовну діяльність. «З 2001 року храм будувався як приходський, оскільки православних людей у селі мало – тільки десять будинків. Чотири роки тому вирішили з цього приходського храму зробити обитель. Першим ігуменом, який починав будувати цей храм був отець Силуан, який також збудував будинок в якому ми живемо. Потім був отець Варнава, і ось рік тому указом Мукачівської єпархії я був назначений намісником святої обителі. З того часу, як ми прийшли в обитель, основною метою було відновити богослужіння. Адже серце монастиря – це Божественна Літургія, молитва».
Щоранку у будні о 6 годині за к.ч. розпочинається молебень, ранкові молитви, полуношниця, часи і Божественна Літургія. Увечері о 5-тій год. за к.ч. відбувається вечірня та утреня. А ось у святкові дні о 9-тій год. розпочинаються ранкові молитви, часи і Божественна Літургія.
На сьогодні в монастирі п’ять насельників, які після богослужіння несуть різний послух: хто на просфорні, хто на трапезній та ін. Також ченці пишуть ікони, наразі – преп. Алексія Карпаторуського та преп. Іова Угольського. Окрасою храму є ікона Божої Матері «Призри на смиреніє» та ікона апостола Іоанна Богослова, які написані іконописцем обителі – отцем Прохором.
«Кожної середи і суботи ми з братією монастиря їдемо у районні лікарні і там відслужуємо молебні. У неділю, о третій годині, у нас проводиться Недільна школа для дітей», - розповідає о. Філарет.
Заняття недільної школи відбуваються з жовтня минулого року. За словами архімандрита, в залежності від віку дітей застосовуються різні програми та різний підхід.
Щонеділі та на свята богослужіння монастиря прикрашає спів молодіжного хору, який складається з учасників Іршавського молодіжного братства (керівник – протоієрей Антоній Добош). «Я дуже вдячний хору, оскільки вони щоразу прикрашають своїм ангельським співом нашу обитель, наше богослужіння», - каже намісник.
Чернеча обитель по-особливому справляє враження на кожного, хто побував у монастирі. У храмі чимало ікон, святинь, зокрема серед них – Частинка Животворящого Хреста Господнього та ковчег із мощами Всіх святих, у якому зібрано більше 20-ти святих.
Ми попросили отця Філарета звернутись до читачів з побажаннями: «Перш за все, хотілось би побажати кріпості сил, сильної віри і ніколи у житті не відступати від тої стежини віри, любові й добра, на яку вони колись стали, завжди прямували за тим Світлом Христовим, яке є Сам Господь – Істина. Ніколи не впадали у відчай, а завжди йшли за Господом, з Яким завжди легше жити, проходити усі ті проблеми, негаразди, які часто бувають у нашому житті».
Ольга Палош,
джерело Zaholovok.com.ua