• 6:32 PM
  • середа , 7-червня-2023

«Долина теплиць»: новий гастрономічний еко-бренд Іршавщини

  • 4/1/2021
  • Перегляди 582
  • Коментарі 0

Засновник нового гастрономічного продукту «Долина теплиць» Михайло Штефаньо розповів про продукцію Боржавської долини, її особливості і родзинки.  Федір Шандор, президент Закарпатської туристичної організації поінформує про нові гастрономічні тренди Закарпаття 2021, які, незважаючи на коронавірус, будуть приваблювати туристів в область.

За словами президента Закарпатської туристичної організації Федора Шандора, всім відома долина поліетилену на Іршавщині, але ніколи ніхто не пише, що всередині, що там росте. Так само мало хто питає, куди вся ця маса вирощеної продукції зникає. Завдяки пандемії ми дізналися, що всередині теплиць, що вся та продукція тепер в переважній більшості лишилася на території краю, не виїхала на Київську Бесарабку чи Одеський привоз. А те, що лишилося, треба кудись подіти. Тому ідея, яка стоїть за Михайлом Штефаньо – створити і презентувати «Долину теплиць» – починає  розвиватися. За нею стоїть насправді багато людей, всі вони працюють над брендом «Долина теплиць».

Засновник нового гастрономічного продукту «Долина теплиць» Михайло Штефаньо розповів: «Туристи приїжджають на Іршавщину і хочуть не тільки бачити щось, а й пробувати, куштувати, взяти сувеніри. На території району туризм до пандемії тільки почав розвиватися, тому треба його підтримувати. Ви всі бачили, проїжджаючи Кам’яницю, теплиці. Якщо дивитися згори – то вони всі наче на долоні, в долині. Це й лягло в ідею назви, її й вирішили використати в цьому стартапі – «Долина теплиць».

За словами Штефаньо, умова була одна для роботи в рамках бренду – місцева продукція. Наразі стартап на стадії документального оформлення.

«Сухофрукти і консерви будуть представлені в рамках нового гастрономічного еко-бренду. Будуть представлені фрукти, овочі засушені, шипшини, якої багато росте на берегах Боржави. Багато консервів. Будемо використовувати місцеві назви для назв продукції: приміром, відома всім аджика матиме назву «дріблянка» (подрібнені овочі), як власне називають цю продукцію на Іршавщині», – уточнює М. Штефаньо.

Також, за словами Штефаня, цією продукцією засновники бренду пропагувати здоровий спосіб життя.

Смаколики, якими вже цікавляться – в’ялені помідори та в’ялені сливи бистриці з Імстичева.

Популярними будуть екологічні чіпси – засушені чипси з яблук. Наразі їх випробовують, дегустують, змінюють. Сушена шипшина, зібрана вздовж берегів оржави. Дуже багато природних багатств на Іравщині, які не використовуюь.

Шандор додав: «Також у рамках проєкту будуть представлені: сушені персики, морква, хрін. Принцип один: все буде тільки з Боржавської долини».

Наразі придбати продукцію можна тільки в Селиському рокаші, в Іршаві, у Вільхівці, в Ужгороді, територія Зарічанської ТГ, є сторінка «Долина теплиць» в соцмережах, де можна придбати продукцію також.

Продукція пройшла всі санітарні норми – це найголовніше.  

За матеріалами: Закарпаття інфо

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News