• 4:47 PM
  • неділя , 5-лютого-2023

НАРОДЖЕНА ЗІРКОЮ В «КИРНИЧЕНЬЦІ», СТАЛА ПРЕЗИДЕНТСЬКОЮ СТИПЕНДІАТКОЮ

  • 2/11/2021
  • Перегляди 2249
  • Коментарі 0

Зірка зразкового фольклорного ансамблю з промовистою назвою «Кирниченька» яскраво палахкотить на небосхилі культури краю вже майже чотири десятки років.

Керівницею цього неповторного колективу є не менш колоритна й драйвова Едіта Василівна Токар-Канчій. На Закарпатті «кирниця» -- це життєдайне джерело води, а якщо подумати більш глобально й по-філософськи, то й самого життя. Тому цей колектив, вочевидь, є оберегом місцевої культури, завдяки якому не висихає джерело нашої самобутності. 

У розмові з Едітою Василівною відчувається, що вона безмежно любить своїх вихованців. Запам’яталось, як їх коротко охарактеризувала: «У мене всі діти козирні». Вона – жінка-емоція, жінка-енергетика. Якраз тим і заряджає учасників ансамблю, впевнено веде їх у світ прекрасного. А цей рік почався в колективу теж з вельми приємних новин. Вихованка «Кирниченьки» Поліна Тернинко з Ільниці стала президентською стипендіаткою в сфері музичного мистецтва. Відповідний указ президент Володимир Зеленський підписав 19 січня. Едіта Василівна не без гордості стверджує: «Я їй давно казала, що вона – артистка. Запропонувала щось таке цікавеньке «збацати». Ось її належно та заслужено оцінили». І лагідно додає: «Молодчинка – моя донечка». 

Як розповіла керівниця «Кирниченьки», Полінка займається у цьому ансамблі вже близько десяти років. Вона виборювала і гран-прі, і призові місця на різноманітних конкурсах в Болгарії, Італії, Франції, а також містах України: Києві, Івано-Франківську, Хмельницьку, Миколаєві та інших.   

Едіта Токар пригадала, як Полінка прийшла до неї в колектив. Спочатку дівчина відвідувала гурток в Наталії Ерделі. Та й порекомендувала керівниці «Кирниченьки», за її словами, цікаву дівчинку. Едіта Василівна зізнається: «Коли її привели до мене, то відразу зрозуміла, що Полінка така азартна й ефектна». Нині дівчина навчається на історичному факультеті Ужгородського національного університету. Хоч і обрала собі інший фах, але мистецтво не полишає. Хто знає, можливо, з виром музики пов’яже своє життя. А для цього має і талант, і грацію, і дуже хороший досвід за плечима. 

Керівниця колективу обожнює своїх вихованців, дбає про них так, як мама. Каже, що прививає їм любов до співу, музики, людяності тощо. «Бачили б ви, як вони в мене піклуються одне про одного, коли їдемо на якісь конкурси», -- захоплено резюмує жінка. 
 
Робота з талановитими дітьми в «Кирниченьці» не припиняється. Вихованка цього ансамблю Рената Жідов з Чорного Потоку готується взяти участь в міжнародному конкурсі у Данії. Хай щастить і Полінці, і Ренатці, і кожному обдарованому учаснику «Кирниченьки», який торує свій шлях у неповторний та чудовий світ мистецтва…  

Іван КОПОЛОВЕЦЬ 

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News