• 6:24 PM
  • середа , 7-червня-2023

Антон КОПИНЕЦЬ. 90 років від Дня народження автора роману «Іван Сила на прізвисько "Кротон"»

  • 2/1/2021
  • Перегляди 278
  • Коментарі 0

Першого лютого виповнюється 90 років від дня народження відомого закарпатського журналіста та майстра художнього слова Антона КОПИНЦЯ (01.02.1931-24.08.1980).

Народився в селі ІМСТИЧЕВО на Іршавщині. Через критику радянської влади відбув дворічне заслання в Архангельській області. Звільнений за амністією у рік смерті Йосипа Сталіна (1953).

Навчався в Ужгородському державному університеті, де отримав фах українського філолога. Відтак працював у газеті "Закарпатська правда".

Антон КОПИНЕЦЬ був одним із перших журналістів Закарпатського обласного телебачення, де працював спочатку ведучим обласного радіо, а згодом старшим редактором телебачення. У редакції його програм побували відомі особистості того часу, зокрема, Юрій Яковлєв і Муслім Магомаєв. Авторська передача Антона КОПИНЦЯ "З народної криниці" висвітлювала народну пісенну творчість Закарпаття, яку наразі творчо розвиває його талановита племінниця Мирослава Копинець.


Антон КОПИНЕЦЬ є автором збірок віршів «Моя весна» (1960), «Василина» (1964), «За тебе в тривозі» (1982). Вони переповнені любов'ю до рідного краю та людей.

Під час одного зі своїх репортажів для телебачення Антон КОПИНЕЦЬ познайомився та поцімборувався з відомим підкарпатським силачем і цирковим атлетом Іваном Фірцаком.  Відтак став часто відвідувати село Білки, де записував епізоди життя зі слів відомого Кротона. Завершив свій біографічний пригодницький роман вже в 1969 році, проте ідеологічно відредагована повість під назвою "Кротон (Іван Сила)" вийшла друком через три роки.За матеріалами Зан Михайла

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News