• 7:26 PM
  • неділя , 4-грудня-2022

Іршавська райрада спіймала на маніпуляції фактами Іршавську міську раду

  • 10/1/2020
  • Перегляди 1622
  • Коментарі 2

У Іршавській районні раді відреагували на закиди міської ради, про небажання передавати майно яке належить до спільної власності територіальних громад сіл, міста району на баланс Іршвської ОТГ, та надали факти маніпуляції громадською думкою стосовно майна статистики. Його доречі минулого тижня продали за понад 17 млн грн на аукціоні. 

Про аукціон можна прочитати за посиланням:

У Іршаві у три тисячі разів зросла вартість об’єкту, який продав Фонд держмайна, через онлайн аукціон Прозорро. Продажі.      

У Іршавській райраді відреагували так:

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з пунктом 10 розділу V Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» майно, передане до комунальної власності областей і районів, а також набуте на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, управління яким відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради або уповноважені ними органи.

За пропозицією сільських, селищних, міських рад районні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об'єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад.

На виконання вище зазначених вимог законодавства, у зв’язку з утворенням Іршавської міської об’єднаної територіальної громади, за пропозиціями Іршавської міської ради в кінці 2018року Іршавською районною радою було прийнято рішення і вжито відповідних заходів щодо передачі у комунальну власність Іршавської міської ради загальноосвітніх шкіл та закріпленого за ними майна (будівлі, споруди і обладнання), які розташовані на території міста, сіл Лоза і Собатин та задовольняють потреби виключно цих територіальних громад. Також, до комунальної власності міста передано КЗ «Іршавський районний будинок дитячої творчості» (будівля в м. Іршава, вул. Гагаріна, 9) та КЗ «Іршавська дитяча школа мистецтв» (будівля в м. Іршава, вул. Білецька, 4/1), будівлю старого будинку культури в м. Іршава, вул. Білецька, 14, будівлю станції юних техніків (де наразі розміщено КП «Тепло-Місто») в м. Іршава, вул. Білецька, 16.

У райраді також надали перелік об'єктів, які знаходяться а балансі Іршавської районної ради станом на вересень 2020 року.

Із розташованих на території м. Іршава, залишилися комунальні підприємства, установи і заклади, засновником яких є Іршавська районна рада та закріплене за ними майно, які задовольняють колективні потреби жителів всіх сільських рад Іршавського району, в тому числі і Іршавської міської ради. А це такі об’єкти, як КНП «Іршавська районна лікарня» (будівлі в м. Іршава, провулок Шевченка, 3, 8 і 9 та вул. Комарова, 16), КНП «Іршавський Центр первинної медичної допомоги», КУ «Іршавський районний центр позашкільної роботи» (будівля кінотеатру в м. Іршава, вул. Гагаріна,9, будівля спортивної школи по вул. Спортивна, 20 та будівля станції юних туристів по вул І.Франка,2), адмінбудинок відділу освіти Іршавської райдержадміністрації в м. Іршава, вул. Шкільна, 17, КЗ «Іршавський районний будинок культури» (будівля в м. Іршава, пл. Народна, 1), будівля Іршавського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в м. Іршава, вул. Шкільна, 30/1, КП «Друкарня» (будівля в м. Іршава, вул. Гагаріна, 36), адмінбудинок Іршавської районної ради в м. Іршава, пл. Народна, 3, адмінбудинок Іршавського районного військового комісаріату в м. Іршава, вул. Шевченка, 39, адмінбудинок відділу міграційної служби в м. Іршава, вул. Білецька, 5, адмінбудинок Іршавського відділення поліції Хустського відділу поліції ГУ НП в Закарпатській області в м. Іршава, вул. Шевченка, 17 та будівля тиру в м. Іршава, вул. Рильського,25, будівля колишнього КП «Редакція районної газети «Нове життя» в м. Іршава, вул. Гагаріна, 38, будівлі реммайстерні в м. Іршава, вул. Гагаріна, б/н, приміщення Управління соціального захисту населення Іршавської райдержадміністрації в м. Іршава, вул. Волошина, 11 та вбудоване нежитлове приміщення в м. Іршава, вул. Гагаріна, 37/3.

04 вересня 2020року сесією Іршавської районної ради прийнято рішення № 683 про безоплатну передачу у комунальну власність Іршавської міської ради майна (дитячо-юнацької спортивної школи), яке розташоване в м. Іршава, вул. Спортивна, 20 та будівлі кінотеатру в м. Іршава, вул. Гагаріна, 9, оскільки вони вже не використовуються для задоволення освітніх потреб району. Слід відмітити, що прийняттю вказаного рішення передувала ініційована головою районної ради зустріч представників депутатських фракцій політичних партій районної та міської рад, яка відбулася 11 серпня 2020 року в сесійній залі районної ради за участі голови районної ради Симканинця В.А., Іршавського міського голови Бобика С.С. та голови Іршавської районної державної адміністрації Завидняка І.І. Саме під час проведення даної зустрічі і було запропоновано районній раді першочергово, з дотриманням вимог чинного законодавства передавати у комунальну власність міської ради те майно, яке не використовується для задоволення колективних інтересів територіальних громад, що не увійшли до складу Іршавської об’єднаної територіальної громади. При цьому, передача до комунальної власності територіальних громад окремих об’єктів спільної власності, які знаходяться на території цих територіальних громад, повинна здійснюватися відповідно до розмежування видатків між бюджетами, що встановлюються Бюджетним кодексом України.       З приводу інформації, яка публікується Іршавською міською радою, і як наслідок шириться соціальними мережами та викликає соціальну напругу серед населення, і стосується продажу приміщень загальною площею 212,6 м.кв., що знаходяться в м. Іршава, вул. Білецька, 4/2 (колишня статистика), інформуємо, що Іршавська районна рада немає жодного відношення (в частині власності, можливості управління чи користування) до зазначеного вище майна, а про його продаж дізналася з соціальних мереж та сайту Іршавської міської ради.

В ході вивчення даного питання нами з’ясовано, що на вказані приміщення на підставі рішення виконавчого комітету Іршавської міської ради (а не Іршавською районною державною адміністрацією, як зазначає в своїй публікації міська рада) № 187 від 02.08.2005р. видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно (державної власності) де власником зазначена держава в особі Верховної ради України.
У зв’язку з чим, у відповідності до вимог чинного законодавства, 08.05.2007р. Іршавською районною державною адміністрацією було видано Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою. Про виставлення на продаж через електронний аукціон приміщень загальною площею 212,6 м.кв., що знаходяться в м. Іршава, вул. Білецька, 4/2, Іршавську міську раду було повідомлено листом Управління забезпечення реалізації повноважень у Закарпатській області регіонального відділення фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях.

Враховуючи викладене, у райаді звернули увагу на неприпустимість поширення зі сторони Іршавської міської ради не перевіреної і не підтвердженої документально інформації, оскільки вона принижує ділову репутацію депутатського корпусу районної ради та її посадових осіб.

Надіємося на порозуміння і співпрацю в межах Конституції і законів України.

Коментарі (2)
до Іршава
10/2/2020 9:31:41 AM  |  IP: 193.142.219.***
Істинна правда. Брехня й маніпуляції то методи Бобика та його команди. йсе дуже мало з того що він наробив
Іршава
10/1/2020 1:18:44 PM  |  IP: 193.142.219.***
Так працює Медведчук, так робить БОБИК.

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News