• 10:03 PM
  • неділя , 4-грудня-2022

Історичні факти про запуск "Анці Кушницької" та її перші невдачі

  • 9/26/2020
  • Перегляди 652
  • Коментарі 0

На сторінці "Туристика Закарпаття" в соцмережі Фейсбук опублікували цікаву інформацію про запуск Боржавської вузькоколійки та її перші невдачі.

Боржавська вузькоколійка – важлива частина транспортної інфраструктури Закарпаття минулого століття, запущена 23 грудня 1908 року як акціонерне товариство «Borzsavolgyi Gazdasagi Vasut Rt.» (Берегово – Довге; Виноградів – Хмільник).

Її відкриття – подія не тільки регіонального рівня, а першочергова місія – транспортування лісу. Пасажирські ж перевезення мали другорядне значення.

Ще й двох місяців не пройшло від дня її роботи, як на сторінках газети «Ung» зітхали: «злий фатум» переслідує вузькоколійку, адже за такий короткий період було і сходження з колій, і перевертання, і навіть пожежа…

У замітці детальніше написано про випадок загорання в останньому вагоні. Зазначалось, що у ньому був відсутній стоп-кран та міжвагонні переходи. Пасажири, не маючи змоги навіть повідомити про пожежу, вистрибували на ходу… На щастя, окрім особистих речей і вагону, серйозно ніхто не постраждав.

Незважаючи на різні прикрощі, вже наступного року було продовжено сполучення з Довгого до Кушниці (саме від цього населеного пункту пізніше і з`явилась народна назва вузькоколійки – «Анця Кушницька»).

Попереду її чекали періоди розквіту і занепаду…


Станція Сільце, 1911р


Станції Хмільник, 1930 р.


Станція Хмільник


Паротяг U 35.301 на станції Іршава, 1935р


Станція Іршава

Автори-дослідники: Богдана Носа та Віктор Суліма.

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News