• 6:33 AM
  • вівторок , 7-липня-2020

У гімназії був проведений Міжнародний місячник шкільних бібліотек

  • 11/6/2014
  • Перегляди 742
  • Коментарі 0

 

         Рольшкільної бібліотеки в освіті загальновідома. Існує безліч доказів того, щошкільна бібліотека має дуже важливе значення для успішності учнів. Школярірізних країн отримують освіту та готуються до життя у глобальному суспільстві.Вони мають навчитися використовувати інформацію та технології ефективно,безпечно, відповідально, творчо й критично, щоб бути повноправними творцями йучасниками суспільного життя.

         Урамках цього місячника в Іршавській гімназії було заплановано багато різнихмасових заходів бібліотекарем Артиш І.С. Місячник розпочався тим, що учні-активістипроінформували всіх учнів гімназії про офіційне відкриття Міжнародного місячникашкільних бібліотек у Іршавській гімназії 1 жовтня, та розповіли, що заплановано на  період проведення (1 – 30 жовтня).

         Протягомпершого тижня  бібліотекарем булипроведені бібліотечні уроки для учнів початкової ланки на теми: «Книга –  вірний і добрий друг, книга знає все навкруг», «Книга –  твій порадник». Учнізрозуміли, що, справді, без книги людина нічого не пізнає, та пообіцяли, що будутьчемно поводитися з нею.

         Такожцього тижня були проведені конкурси на найкращу книжкову закладку для учнів 1-2класу ЗОШ  та конкурс портрет улюбленогокнижкового героя для учнів 3-4 класів ЗОШ. Учні із задоволенням малювали своїхулюблених казкових героїв та власноруч  виготовлялипречудові закладки для книжок.

        ВчителямиГПД – Н.В. Петрішко та Е.І. Добромількою –  були проведені відкриті виховні заходи натеми: «Її величність книга», «Книга - твій друг». Учні могли багато цікавогодізнатися про книгу і взяти участь у невеликому виховному заході на тему «Їївеличність книга».

         Іршавськагімназія тісно співпрацює з працівниками РЦДБ – О.І.Жабко,         М.В.Ваш, М.І.Гресько, які під часбібліотечного місячника провели з учнями  бесіди про значення книги в житті людини. Також був проведенийбібліографічний огляд періодичних видань та напрочуд чудовий для учнів 1-4класів ЗОШ бібліотечний урок на тему «Як до людей прийшла книга». Діти іззадоволенням слухали  інформацію,підготовану працівниками РЦДБ.

         Дляучнів 1-го класу ЗОШ було організовано екскурсію в РЦДБ, а також їх булопосвячено в читачі гімназійної  бібліотеки.Учням вручили посвідчення читача. Їм дуже сподобалася екскурсія до бібліотеки,адже їх посвятили в читачі і вони отримали «Ключ від бібліотеки». Всі дітипообіцяли бути постійними читачами обидвох бібліотек.

 

         Насамкінецьбібліотекарем Іршавської гімназії І.С.Артиш було заплановано та проведенорейд-перевірку підручників «Книга – твоє лице!», яка показала, що всі учні дужедобре ставляться до книг, правильно дбають про них та бережуть їх. Це тому, щовсі вони знають, як це добре вчитись із гарного, чистого, нерозірваногопідручника.

         Зацей період класні керівники мали чудову нагоду –  провести виховні години на теми: «Книга –дивовижний сад, будинок життя та мудрості», «Шкільні бібліотеки –  двері в майбутнє». Також бібліотекарем булопроведено урок-бесіду для учнів початкової ланки на тему: «Книжчина лікарня».

         Якпідсумок місячника, учні 7 (11 ЗОШ) класу мали можливість один день відчутисебе в ролі бібліотекаря, тобто в бібліотеці відбувся день самоврядування, якийстав для його учасників справжнім святом.

           Одним словом, проведення місячника – цечудова нагода привернути увагу суспільства, представників органів влади табізнес-структур, педагогічної та батьківської громади до важливого соціальногоінституту дитинства – шкільної бібліотеки. Адже без спільних зусиль неможливеїї успішне перетворення на технологічно обладнаний бібліотечно-інформаційнийцентр, сучасну шкільну бібліотеку ХХІ століття, що допомагає школярам досягатиуспіхів у навчанні.

В. Сухомлинський твердив: «Кожна книга – це країна і час. З минулого в майбутнє час. Якщови хочете, щоб молодь тягнулася до знань, турбуйтеся про головні , найважливішіджерела духовної культури – бібліотеки».

                                                                               педагог-організатор та бібліотекар

                                                                                Іршавської гімназії І.С. Артиш

Теги:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News