-
11/6/2014
-
2099
-
19
У п'ятницю, 24 жовтня, президент змінив всіх очільників РДА в області. Не обійшла така участь і Іршавську районну адміністрацію. Ми вирішили поспілкуватися з новим очільником та розпитати його про майбутнє району.
Ваша кандидатура на посаду голови РДА обговорювалась давно, місяць тому в мережі з’явились повідомлення про можливість вашого призначення, чи велися з вами якісь перемовини з цього приводу?
Пропозиція прозвучала від керівника області, чи хочу очолити район. Я вже працював у структурі влади районної, був заступником у Максима Михайловича Хохлова, де не сама остання була галузь соціальної сфери, і я вступив на навчання в Академію при Президентові України, з тими намірами, що в майбутньому зможу працювати в структурі влади. Адже відповідна посада вимагає відповідних знань, навичок і мати чіткий план дій.
Чи зразу ви погодились на запропоновану вам посаду?
Якщо район знав за місяць, до мого призначення про можливі зміни, то тим паче я знав ще раніше.
В один день Закарпаття повністю отримало нових очільників Районних державних адміністрацій. Подейкують, що президент України віддав Закарпаття Балогам, яке ваше ставлення до таких заяв?
Я не приховую того, що є членом Єдиного Центру ще з 2007 року. Нікуди за ці роки я не переходив, навіть коли масово ставали регіоналами, я залишався членом ЄЦ. Але, на першому місті насамперед – фаховість.
В мережі інтернет розповсюджуються чутки про те, що нібито на вас були відкриті карні справи по справі з басейном, чи відповідає інформація дійсності?
Я вже пройшов спец перевірку, спростовувати чи не спростовувати, ясна річ я вам скажу що ні. Але це «НІ» в свій час сказала обласна прокуратура та обласний УБОЗ, які провели ретельні перевірки, вщент до того що перевіряли кожен сантиметр збудованого басейну, наскільки забетоновані стовпці для чаші басейну. Все ретельно перевірили. Всього перевірок було декілька, спочатку з політичним підгрунтям, перевіряли за поданням депутатів Верховної Ради, потім була Генеральна прокуратура. Якщо ж я наразі спілкуюся з вами, це означає, що ніяких справ нема.
Якими ви бачите перші кроки по роботі в районі?
Аби виробити стратегію розвитку району, треба вникнути у проблеми, я не скажу що не знаю проблеми району, адже знаю проблеми села, а в більшості сіл району проблеми спільні. Сьогодні склалась така ситуація, що ми залежні від деяких обставин. Ми залежні від енергоносіїв, залежні від коштів на вирішення дорожньої проблеми, соціальної сфери. Сьогодні чітко сформульований план президента та обласного керівництва максимально відійти від залежності від російського газу. Тобто нашою стратегією буде у соціальній сфері не заміна, а запаралелення енергоносіїв, тобто котлів з твердим паливом та електроенергією – це буде проводитись як в медицині, так в відділі освіті так й у відділі культури. Другим напрямком стане, якщо не потягнемо у коштах, адже не всюди вдасться замінити на котли енергозберігаючі, десь треба буде встановлювати повністю нові котельні, то в цьому напрямку ми б хотіли то виявити причину, через що не втримується тепло в приміщеннях. Є розпорядження перевірити, чи є ефект від заміни вікон на енергозберігаючі, чи треба десь відремонтувати стелю, чи можливо десь підлогу або двері з утепленням. Третій і один з найболючіших – стан доріг. Вчора в с.Кушниця люди вийшли на мітинг – і вони повністю праві. Якби я жив в Кушниці й кожен день добирався такими дорогами на роботу то я б теж вийшов на мітинг. Я сьогодні роз’яснив, що вище голови ми не можемо сягнути, а чим зможемо тим виправимо ситуацію. Якщо зможемо то залатаємо ями просоченим щебнем. Ті дороги, що відносяться до державного значення, різних категорій, вони всі підпорядковані Облавтодору і службі доріг. Ті кошти які крутяться в місцевому бюджеті, то місцеві бюджети сільських рад тобто комунальні дороги. По комунальних дорогах ми можемо тільки просити голів сільських рад заключати договори про виділення певних коштів, аби не дати занепасти нашому автодору і дати роботу - латання просоченим щебенем аварійних ділянок дороги. Область наразі вже майже повністю призупиняє роботу по асфальтуванню і перейшла на зимовий період. Такі питання, як наразі виникли в Кушниці треба було оголошувати ще влітку. Головною проблемою кушницької дороги є лісовози. Якщо б тою дорогою їздили лише легкові автомобілі, ситуація не була б така критична. Звернуся до представників лісгоспу, аби вони у своїх розрахунках, виділяли певні кошти на ремонт доріг, адже лісовози завдають значних збитків автошляху.
Перехід на заощадливі енергоносії досить важливий крок, а чи не можна залучити до співпраці такий об’єкт як Ільницька шахта, де наразі відкритим способом добувається вугілля ?
На сьогоднішній день, я ознайомився з усіма відділами котрі треба забезпечити деревиною. А шахта – це установа, котра має ліцензію, має своє бачення як і куда продати добуте вугілля. Якщо ми з сьогоднішніми власниками знайдемо спільну мову, і нього не буде ніяких перепон надавати нам послуги в юридичному плані, а ми готові будемо оплачувати ці послуги й належно розпоряджатися вугіллям то беззаперечно ми скористаємося цією можливістю.
А чи є у Вас в планах кадрові перестановки в апараті РДА?
Якби не було, я наразі не маю претензій ні до одного з працівників які сьогодні тут працюють, адже я з ними не працював, і працюю я всього 5 днів. Але скоріш за все зміни будуть.
Євгенія Шутка для Irshava News