• 12:10
  • середа , 23-січня-2019

Чеська віза стане дорожчою

  • 31.10.2014
  • Перегляди 766
  • Коментарі 0


Вже наступного тижня, 3 листопада, в Києві, Одесі та Дніпропетровську, а 11 листопада - у Львові та Ужгороді відкриються візові центри Чеської Республіки, в які переведуть обробку документів на отримання віз від акредитованих при генконсульстві Чехії турфірм. 

Про це повідомило Посольство Республіки Чехія. 

До ціни візового збору € 35 додається € 18 за послуги ВЦ; крім того, до списку документів додані довідка з банку, відомості про рух грошей на банківському рахунку за останні три місяці і письмове роз'яснення про фінансове становище заявника (для непрацюючих). 

В туроператорских компаніях, які отримали відповідне повідомлення буквально днями, не на жарт стурбовані. 

«Розширений пакет документів укупі з доплатою за послуги ВЦ, безумовно, вплине на попит - по-перше, далеко не всі мають банківські рахунки і готові« світити »інформацію, по-друге, подорожчання турів на € 18 на тлі зростаючого курсу і спаду турпотоку зараз особливо критично - Чехія завжди славилася відносно недорогими екскурсійними турами », - каже керівник департаменту Центральної та Східної Європи Travel Professional Group Олена Бойко. 

До того ж, на її думку, інформацію про такого роду нововведення слід було б доносити до турбізнесу заздалегідь: ті ТО, хто викуповує блоки місць на регулярних авіарейсах, тепер цілком можуть зіткнутися з претензіями туристів. 

Втім, за словами начальника візового відділу «Феєрії» Марини Мологи, перелік документів для ТО ще не затверджений, і є надія, що додаткові довідки доведеться показувати лише туристам-индивидуалам. 

«Аналогічна ситуація була з відкриттям візового центру Угорщини - спочатку теж збільшили пакет документів, потім спростили», - нагадала вона. 
В одній із львівських компаній також пригадали, що кілька років тому в місті вже відкривали візовий центр Чехії, і тоді перспектива доплачувати за його послуги на популярності напрями не позначилася. 

«Зараз на попит більше впливає політичний чинник. Вибори пройшли - продажу по Європі пожвавилися. І бажаючих поїхати в Польщу, яка теж нещодавно посилила пакет документів, всупереч прогнозам, менше не стає », - констатує директор Flash Travel Олександр Стецюк. 

Водночас експерт фіксує переміщення попиту в більш бюджетний сегмент. Цю категорію подорожчання вартості візи явно не обрадує.

Теги:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News