• 1:16 AM
  • вівторок , 3-жовтня-2023

Іршавський музей відвідали понад 10 тис. відвідувачів

  • 10/21/2014
  • Перегляди 1554
  • Коментарі 2

Тим хто цікавиться культурним життям району відомо, що в місті Іршава діє історико-краєзнавчий музей, який розташований у Будинку дитячої творчості. Музей засновано у 2007 році за ініціативи педагогічного колективу РБДТ, активної підтримки тодішнього керівництва райВНО та стараннями нині покійного краєзнавця В. П. Керечанина, який і став його першим директором. В основу майбутнього музейного фонду лягла особиста колекція Василя Петровича кам’яних знарядь праці епохи неоліту та чисельні предмети хатнього вжитку подаровані педагогічними колективами шкіл і небайдужими жителями району.

На даний час музейна експозиція налічує майже 800 експонатів основного фонду та близько півтисячі експонатів зданих на тимчасове зберігання. На 28 стендах представлена історія району починаючи з найдавніших часів і до сьогодення. Крім цього окремо представлена етнографічна експозиція (включає у себе предмети побуту і господарства, одяг, посуд, тощо), нумізматична колекція (представлено грошові знаки майже 100 країн світу), експозиція гасових ламп, скляних пляшок та багато іншого.

За останній час на базі музею проведено декілька науково-практичних конференцій, тематичних заходів, чисельних зустрічей із відомими людьми, створено та презентовано нумізматичну колекцію, повністю оновлено та доповнено стенд про події Карпатської України (1938-1939), готується до відкриття нова експозиція присвячена визволенню Закарпаття від фашистських загарбників та подіям Євромайдану.

Активна робота та постійне оновлення музейної експозиції привертають увагу чисельних відвідувачів, як з району, так і із-за його меж. Зокрема за останній тиждень музей відвідала група школярів з м. Києва та учні Львівської академічної гімназії, що гостювали на Закарпатті. Саме серед представників останньої групи і виявився десятитисячний відвідувачІршавського краєзнавчого музею про що їм і було повідомлено. На згадку про відвідини закладу всі учні отримали на згадку поштові листівки із краєвидами нашого краю.

Директор районного історико-краєзнавчого
музею Андрій Світлинець

Теги:
Коментарі (2)
Василь Подкарпатський Русин
11/2/2014 7:02:11 PM  |  IP: 69.114.102.***
З вертаюся до п,п, Бобика Степана та до Балога Вiктора бiзнес Iршавщини та в цiлому Краю залежить в основному вiд туризму, вiзьмiться за вiдбудову дорiг Ганьба такий прекрасний Край а дорiг практично немае, Я розумiю розкрадене , Розумiю тяжко але якщо ми хочемо щоб до нас поiхали туристи не лише з Украiни а iз цiлого свiту то обовязково треба вiдбудудувати дороги
Василь
11/2/2014 6:46:16 PM  |  IP: 69.114.102.***
Музей це добре треба знати iсторiю свого Краю Подкарпатськоi Русi, Порiвняно з десятьма роками м, Iршава набагато стало красивiшим просто не впiзнати, Щиро дякую жителям м, Iршави,

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News