-
10/21/2014
-
1554
-
2
Тим хто цікавиться культурним життям району відомо, що в місті Іршава діє історико-краєзнавчий музей, який розташований у Будинку дитячої творчості. Музей засновано у 2007 році за ініціативи педагогічного колективу РБДТ, активної підтримки тодішнього керівництва райВНО та стараннями нині покійного краєзнавця В. П. Керечанина, який і став його першим директором. В основу майбутнього музейного фонду лягла особиста колекція Василя Петровича кам’яних знарядь праці епохи неоліту та чисельні предмети хатнього вжитку подаровані педагогічними колективами шкіл і небайдужими жителями району.
На даний час музейна експозиція налічує майже 800 експонатів основного фонду та близько півтисячі експонатів зданих на тимчасове зберігання. На 28 стендах представлена історія району починаючи з найдавніших часів і до сьогодення. Крім цього окремо представлена етнографічна експозиція (включає у себе предмети побуту і господарства, одяг, посуд, тощо), нумізматична колекція (представлено грошові знаки майже 100 країн світу), експозиція гасових ламп, скляних пляшок та багато іншого.
За останній час на базі музею проведено декілька науково-практичних конференцій, тематичних заходів, чисельних зустрічей із відомими людьми, створено та презентовано нумізматичну колекцію, повністю оновлено та доповнено стенд про події Карпатської України (1938-1939), готується до відкриття нова експозиція присвячена визволенню Закарпаття від фашистських загарбників та подіям Євромайдану.
Активна робота та постійне оновлення музейної експозиції привертають увагу чисельних відвідувачів, як з району, так і із-за його меж. Зокрема за останній тиждень музей відвідала група школярів з м. Києва та учні Львівської академічної гімназії, що гостювали на Закарпатті. Саме серед представників останньої групи і виявився десятитисячний відвідувачІршавського краєзнавчого музею про що їм і було повідомлено. На згадку про відвідини закладу всі учні отримали на згадку поштові листівки із краєвидами нашого краю.
Директор районного історико-краєзнавчого
музею Андрій Світлинець