• 5:09 PM
  • п'ятниця , 22-вересня-2023

Лікарні у районах потребують кисневих концентраторів. Іршавська лікарня придбала ще два

  • 7/13/2020
  • Перегляди 1009
  • Коментарі 3

У березні 2020 року в Україні було оголошено карантин у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції. Поширення вдалося стримати за рахунок обмежень, однак з поетапним послабленням карантину почала стрімко зростати кількість хворих.

Іршавський район останні два тижні стрімко вирвався у лідери за кількістю лабораторно підтверджених хворих. Найбільше хворих у селах Заріччя, Кушниця, Великий Раковець і місто Іршава. 

Поліція звітувала про два складені протоколи на порушників вимог карантину, однак як показує практика цього замало. У Іршаві та районі й надалі проводять пишні весілля. З власних джерел відомо, що попри обмеження у декількох ресторанах району в найближчі вихідні плануються урочистості. 

Сьогодні Закарпатська обласна рада звернулась до меценатів та волонтерів з проханням про допомогу у придбанні кисневих концентраторів, котрих наразі вже бракує. 

Зауважимо, що іршавчани спільнокоштом придбали один сучасний кисневий концентратор для інфекційного відділення за 130 тисяч гривень та декілька захисних костюмів.

У Закарпатській ОДА розповідають, що майже на 90 відсотків заповнені ліжка пацієнтами, які хворіють на COVID-19 у лікарнях другої та третьої хвилі. Ці заклади було долучено до прийому хворих на коронавірус 18 червня рішенням регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.

Інтенсивний приріст, збільшення випадків на коронавірусну інфекцію в області медики фіксують останні три тижні.

Наразі область найбільше потребує кисневих концентраторів. Станом на сьогодні 40 таких апаратів потрібно для медичних закладів другої та третьої хвилі, - зазначають у Закарпатській ОДА.

Кисневі концентратори допомагають пацієнтам із ускладненими формами COVID-19 - насичують організм хворої людини киснем, залежно від стану - від 1 літра за хвилину до 10-ти.

Лікарні першої хвилі, переважно це заклади обласного підпорядкування, на сьогодні майже на 100 відсотків забезпечені такими апаратами, їх купили коштом обласного бюджету. У середньому 10-ти літровий кисневий концентратор коштує 40 тис грн.

А лікарні другої та третьої хвилі – переважно районного підпорядкування, повинні закуповувати такі апарати власним коштом. Наразі не усі заклади законтрактували пакет COVID-19 і не мають грошей на придбання кисневих концентраторів.

Тому обласна влада звернулась до волонтерів та меценатів з проханням допомогти у закупівлі кисневих концентраторів для лікарень другої та третьої хвилі.

Згідно даних оприлюднених на сайті PROZORRO, Іршавська районна лікарня 3 липня розмістила заявку на придбання 2 кисневих концентраторів NewLife 10. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 17 липня 2020. Тендер виграв «ФОП Пецій Яросмлав Дмитрович» , термін виконання замовлення 3 дні. Тобто незабаром до Іршавської районної лікарні потраплять ще два кисневі концентратори вартістю 150 тис грн за одиницю.

Додамо, що на минулих вихідних Іршавська районна лікарня отримала благодійну допомогу. 10 липня, в область надійшла благодійна допомога – дві дезинфікуючі рамки від партнерів Устецького  краю Чеської Республіки. Одну з них передали Іршавському реанімаційному відділенні.

Зауважимо, що згідно даних національної служби здоров'я України, на ІРшавщині станом на 11 липня 347 випадків COVID-19, з них 13 осіб померло, а 83 одужали.

Наразі окрім інфекційного відділення хворих розміщуютьу ЛОР відділенні, а у тих в кого пневмонія у терапевтичне. 

Більша частина хворих перебуває на самоізоляції, важкохворих відправляють до Ужгороду.

irshava-news.com

Коментарі (3)
медик
7/15/2020 2:02:22 PM  |  IP: 193.142.219.***
медзаклад не тюрма а в хворих ви сами можете вияснити чому вони ходять по магазинам
Тася
7/15/2020 7:58:57 AM  |  IP: 31.41.88.***
Не розумію чого з інфекційного відділення хворі вільно з covidom ходять по магазинам, на якій основі їх випускають, раз він такий небезпечний
Оксана
7/14/2020 10:18:58 AM  |  IP: 193.142.219.***
Дякуємо постачальнику. Кисневий концентратор було поставлено авансом в звязку з необхідністю лікування з Covib-19 важких хворих району. Концентратори встановлено 5 липня2020 року в інфекційному відділенні. Так уже півтора тижня вони працюють і допомога надається одночасно 4 пацієнтам.

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News