• 10:28 AM
  • неділя , 24-січня-2021

Се наші: Дочка емігрантів із Доробратова, яка служила у повітряному жіночому полку ВПС США

  • 6/8/2020
  • Перегляди 1132
  • Коментарі 0

Маргарита Бабинець - військовий службовець, пілот Військово-повітряних сил США (Airforce Service Pilots)

Цією історією поділився краєзнавець, професор УжНУ Федір Шандор.


Батько Маргарити по одруженню залишивши в Доробратові сім'ю, і як багато інших русинів, поїхав на зарабітки до США. Два рази повертався додому і на зароблені гроші купував землю. В третє поїхав до Америки, щоб заробити на хату. Але заробітки були не великі, і за десять років зумів заробити тільки на дорогу дружини Анни та дочок Анни та Софії до Америки.

26 лютого 1923 року народилася Маргарита Бабинець у місті Юніон-Сіті, штат Пенсільванія де батько працював на шахті. Через три роки в сім'ї Бабинець народився син Іван.

Маргарита дуже добре вчилася: за один рік проходила програму двох курсів. Дівчина займалася спортом: каталася на велосипеді, бігала крос, плавала. Вона перфектно говорила на чотирьох мовах.

Під час Другої світової війни Маргарита Бабинець героїчно воювала бомбардувальницею у повітряному жіночому полку, аж доки її? «Бостон», який ласкаво називала соколом, не був збитий 27 липня 1944 року. Пробувала врятувати літак і повернула його проти вітру, щоб збити полум’я, але він вибухнув. Поховали Маргариту Бабинець на кладовищі в Юніон-Сіті. Нагородили Маргариту особливою іменною медаллю: «Світлій пам’яті Маргарити Бабинець, вірній дочці США»Не обійшов її увагою і Президент Франклін Рузвельт:
«В пам’ять про рядову Маргариту Бабинець, армійський серійний номер А-312631, яка загинула при несені служби в американській зоні 27 липня 1944 року. Вона стоїть у непорушному строю безсмертних патріотів, які загинули раді того, щоб Свобода жила, міцніла і примножувала свої щедроти.

Свобода жива, і тому живе вона, бо продовжують жити діла і здобутки більшості людей. Президент США
»

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News