• 1:38 PM
  • неділя , 27-вересня-2020

Весни Ольги Копинець

  • 5/14/2020
  • Перегляди 269
  • Коментарі 0

Вишивка на Закарпатті – один з найбільш улюблених і поширених різновидів народної творчості. У виробах закарпатських вишивальниць нас захоплює піднесений світ краси і фантазії, поетичного осмислення життя, світ натхненних образів, коріння яких сягає міфології, звичаїв і уявлень наших предків.

На зламі ХІХ – ХХ століть стають хрестик, квіткові узори червоного та чорного кольорів, які поступово витісняють характерні місцеві засоби шитва і вишукані сполучення кольорів.

Не винятком є і творчість Ольги Василівни Копинець. Мисткиня народилась у березні 1965 р. у мальовничому селі Імстичово. Вишивку і ткацтво вона полюбила ще з дитинства. Довгими зимовими вечорами разом з матір’ю ткали полотно, доріжки, рушники. Вишивали сорочки, серветки, рушники, подушки такі необхідні для оздоблення житла та приданого для молодої. У вільний від роботи час натомлені руки тягнулися до прекрасного. Через деякий час хата перетворилась на музей, назріла необхідність показати цей скарб широкому загалу.

З 2000 року брала активну участь у районних та обласних виставках народного декоративно-прикладного мистецтва. Своєю невтомною творчою працею заслужила любов та повагу серед жителів рідного села та митців району.

Василь Філеш,


член національної Спілки художників України.Матеріали по темі:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News