• 6:22 PM
  • неділя , 24-жовтня-2021

Сьогодні 81-ша річниця проголошення незалежності Карпатської України (Відео)

  • 3/15/2020
  • Перегляди 395
  • Коментарі 0

15 березня 1939 року в Хусті Сойм Карпатської України проголосив незалежність краю, обравши президентом Августина Волошина. 

Ця подія, а також відчайдушна спроба українців захистити нову державу винесло українське питання на перші шпальти газет у всьому світі, оскільки боротьба карпатських січовиків проти угорської агресії стала першим випадком збройного опору гітлерівським планам з перекроювання кордонів у Європі напередодні Другої світової війни.

У ці дні ми згадуємо про Карпатську Україну, яка стала каталізатором нової хвилі боротьби за вільну Україну, від Карпат до Дону. Багато цікавих фактів про ті події можна знайти тут.

80-річчю проголошення Карпатської України була присвячена виставка Українського інституту національної пам’яті «Наша земля проголошує – вона була, є і хоче бути УКРАЇНСЬКОЮ» 

Цікаві подробиці про Карпатську Україну та світовий контекст тих подій озвучив відомий дослідник цієї теми, історик Олександр Пагіря у своїй лекції «Найменша держава з найбільшими претензіями у Європі»

Цій темі присвячений і цей відеоролик, створений Bober Film Studio на замовлення Інституту. У ролику задіяні реальні учасники сучасної російсько-української війни.
Джерело: Український інститут національної пам'яті


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News