• 2:10 PM
  • понеділок , 16-травня-2022

Іршавщина не здається! Боротьба за внесення Іршавської райлікарні в список опорних закладів охорони здоров'я триває (Відео)

  • 2/6/2020
  • Перегляди 2012
  • Коментарі 1

15 січня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження № 23-р "Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року".

На Закарпатті такими стануть КНП у Берегові, Виноградові, Воловці, Мукачеві, Рахові, Тячеві, Хусті та Ужгороді.

КНП "Іршавська районна лікарня" надає медичні послуги в районі, в якому проживає більше 120-ть тисяч осіб, не ввійшла до переліку опорних закладів охорони здоров’я Закарпатської області.

5 лютого 2020 року після відеозвернень Петра Добромільського відбулося засідання президії районної ради за участі голови районної ради Віктора  Симканинця, голови райдержадміністрації Віктора Товстого, депутатів обласної ради, районної ради, сільських голів, голів об’єднаних територіальних громад, голів громадських організацій району, представників охорони здоров’я щодо не включення КНП «Іршавська районна лікарня» до переліку опорних закладів охорони здоров’я.

За результатами розгляду даного питання президія районної ради вирішила звернутися з відповідними зверненнями міської, сільських та районних рад до в.о. голови Закарпатської обласної державної адміністрації Гетманенка О.О., Госпітальної ради при обласній державній адміністрації, Кабінету Міністрів України із пропозицією внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров'я у госпітальних округах на період до 2023 року" від 15 січня 2020 року № 23-р з вимогою включення КНП «Іршавська районна лікарня» Іршавської районної ради Закарпатської області до переліку опорних закладів охорони здоров’я Закарпатської області.

За пропозицією депутатів Іршавської районної ради, яка підтримана президією та представниками громадськості перед Закарпатською облдержадміністрацією порушено наступні вимоги:

- хто подавав рекомендований перелік опорних закладів охорони здоров’я на теренах області до Міністерства охорони здоров’я чи Кабінету Міністрів України для їх затвердження;

- де та на яких засіданнях було обговорено питання щодо рекомендації тих чи інших медичних закладів для включення їх до переліку опорних закладів охорони здоров’я Закарпатської області;

- якими критеріями керувалися під час визначення переліку медичних закладів для включення їх до опорних закладів охорони здоров’я області.

На засіданні було сформовано ініціативну групу з представників органів місцевого самоврядування, лікарів та представників громадських організацій району для зустрічі з керівниками Закарпатської обласної державної адміністрації та Міністерства охорони здоров’я України щодо порушеного питання, зазначають у прес-службі Іршавської районної ради. 


Irshava News.com проводила пряму трансляцію в своїй сторінці у фейсбук.
6 лютого, за ініціативи Петра Добромільського, делегація Іршавщини в складі голови районної ради Віктора Симканинця, голови райдержадміністрації Віктора Товстого, депутатів районної ради, депутата обласної ради Івана Савко, міського голови Степана Бобика та представників об’єднаних територіальних громад зустрілись із в.о. головою Закарпатської ОДА Гетманенком О.О. та керівником департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Біров Є.І.

Метою даної зустрічі було з’ясування причин не включення КНП «Іршавська районна лікарня» в перелік на теренах Закарпатської області опорних закладів охорони здоров’я та отримання погодження від Закарпатської обласної державної адміністрації щодо внесення вищевказаного закладу до опорних закладів охорони здоров’я


Очільники Іршавського району та обурена громадськість готові звертатися до Києва, однак мають отримати погодження Закарпатської ОДА.

Після викладених аргументів зауважень і пропозицій з боку Іршавської делегації сторони дійшли згоди взяти паузу до 11 лютого 2020 року за проханням в.о. голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко для проведення відповідних консультацій.

Як відбувалась зустріч делегації з Іршавщини з керівниками краю дивіться у відео:Що буде, якщо КНП «Іршавська районна лікарня» не включать до списку опорних закладів охорони здоров'я?

Оскільки Іршавська лікарня не включена у перелік опорних закладів охорони здоров’я, вона втрачає статус районної та буде реорганізована, а відповідно піде суттєве скорочення лікарів та медичного персоналу.

В
Закарпатській ОДА заявляють, що всі інші заклади охорони здоров’я в області, вони всі без виключення готуються до роботи на договірних відносинах з Національною службою здоров’я України.

Жодним чином на їх плани не впливає процес створення госпітального округу, оскільки вони є автономними комунальними некомерційними підприємствами, мають свого власника - районну, міську, селищну чи сільську ради.

З 1-го квітня 2020 року, всі кроки на шляху трансформації системи охорони здоров’я здійснюватимуться  через застосування електронних інструментів. Єдиним замовником та платником за програмою медичних гарантій буде НСЗУ.

Жодної лікарні в області не зачиняють. Ці два пріоритетних напрямки у подальшому реформуванні медичної галузі не треба ототожнювати! Це паралельні кроки, які здійснюються для того, щоб зробити медичну допомогу ПАЦІЄНТОРІЄНТОВАНОЮ. Тепер за гроші платників податків утримуватимуть не будівлі, а оплачуватимуть надані реальні медичні послуги пацієнту.  Irshava News.com


Коментарі (1)
.....
2/7/2020 6:04:48 AM  |  IP: 46.211.122.***
Інтересно чого вто ловги не било, видав го жона не пустила авать балога му вповів сиди неборе мішку дома

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News