• 1:59 AM
  • п'ятниця , 9-грудня-2022

За крок до Всеукраїнського перепису населення

  • 12/20/2019
  • Перегляди 706
  • Коментарі 0

Завершується календарний, 2019 рік,  підбиваються підсумки роботи і, починаючи з січня 2020 року, наступає  напружена пора звітування.

Впродовж поточного року, починаючи з квітня, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України  від 09 квітня 2008 року № 581- р «Про проведення у 2020 році Веукраїнського перепису населення»  (зі змінами), листа Держстату від 15.04.2019 № 10.1-16/141-19 «Про підготовчі роботи до Всеукраїнського перепису населення» (далі – ВПН-2020),  відділом статистики у Іршавському районі було проведено комплекс підготовчих робіт до ВПН – 2020, адже перепис населення – це  унікальне  спостереження, яке дає можливість отримати дані про чисельність населення, його віковий, статевий, мовний, національний склад, розміщення по території, розподіл за рівнем освіти, зайнятістю, джерелами засобів існування, економічною активністю тощо.

Василь Шкіря  зустрівся із начальником відділу статистики в Іршавському районі Вірою Сироваткіною.  

– Віро, Іванівно, які саме роботи було проведено?

– Упродовж поточного року  на районному рівні було проведено роботу щодо уточнення кількості та назв вулиць, провулків, площ, кількості будинків і квартир  у кожному населеному пункті району, актуалізацію картографічного матеріалу міста Іршава та наявність показчиків вулиць та номерних знаків на будинках міста, і за результатами цієї роботи, направлено листи органам місцевого самоврядування для усунення наявних недоліків.

Житлове господарство району, як і в цілому по країні, а відповідно і його адресація  останнім часом зазнають постійних змін унаслідок реконструкції раніше забудованих територій, знесення старих та будівництва нових будинків. 

На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал - соціалістичного  (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»  у містах та селах були перейменовані  вулиці, площі та інші елементи  вулично-дорожньої мережі. 

На сьогоднішній день в усіх населених пунктах району є ряд недоліків щодо впорядкування адресного господарства. Зокрема,  значна кількість вулиць та будинків не мають показчиків з їх назвами та номерами. Ситуація вимагає конкретних заходів щодо ліквідації цих недоліків.

– Раніше повідомлялось про проведення пробного  перепису населення. Він проводиться?      

–Відповідно до Розпорядження КМУ від 18.07.2018 №504-р «Про проведення пробного перепису населення» працівниками державної служби статистики  1 грудня 2019 року в частині Оболонського району м. Києва та Бородянському районі Київської області розпочато пробний перепис населення з використанням інноваційних технологій збирання даних. Перший етап проведено, він тривав 10 днів. З 14 по 23 грудня  проводиться другий етап пробного перепису, однак результати його поки не відомі.

– Як проводиться опитування, адже в пресі  та інших засобах масової інформації повідомлялось про відмову від традиційного  способу опитування?

– Як раніше повідомлялось, воно буде проведено в декілька етапів із застосуванням програмно-технічних засобів.  Всі, хто має сучасні засоби зв’язку, Інтернет, цифрові електронні підписи, мали б   відповісти на запитання анкети самі і  подати анкети членів своєї сім’ї. Для тих громадян, які не мають таких засобів, буде проведено усне опитування з занесенням даних на планшети. Такі опитування буде проводити тимчасовий переписний персонал. 

Пробний перепис населення покаже, як спрацюють такі новації, і за його результатами будуть прийняті відповідні рішення.

– Яка зараз демографічна ситуація в нашому районі?

– Станом на 1 жовтня в районі проживало 100342 особи наявного населення.  Упродовж січня-вересня 2019 року чисельність населення зменшилась на 164 особи. Зменшення відбулось за рахунок природного та міграційного скорочення  відповідно на 49 та 115 осіб. За цей період в  районі зареєстровано 797 народжених і 846 померлих, 254 прибулих і 369 вибулих.

– Ходять чутки про ліквідацію районного відділу статистики. А статистична звітність буде подаватись?

– Вся державна статистична звітність, як і фінансова,  річна, квартальна, місячна, відповідно до затверджених форм  має подаватись респондентами, внесеними до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України у відповідності до Переліків, затверджених Державною службою статистики.

–  Віро Іванівно! Особливістю звітування за 2019 рік  та впродовж наступних років є те, що вся державна статистична та фінансова звітність має бути подана в електронному вигляді у зв’язку з ліквідацією відділу статистики в Іршавському районі, як і всієї районної ланки по області. 

–Починаючи з січня 2020 року, запроваджується дворівневий ступінь звітування – Головне управління статистики у Закарпатській області – Держстат. На сайті Державної служби статистики http://www.ukrstat.gov.ua/  у вікні “респондентам» - «сервіс» - код ЄДРПОУ є можливість подивитись, яку саме звітність потрібно подавати органам статистики. У альбомі форм державних статистичних спостережень на 2019 рік або у проекті на 2020 рік є бланкова продукція та інструментарій, які є можливість роздрукувати.

Звітність можна подати через кабінет респондента за посиланням: https://statzvit.ukrstat.gov.ua/. Телефони відділу збирання даних Головного управління статистики у Закарпатській області  у м. Ужгород 61-68-66; 61-33-88; 61-33-70. 

Тому наголошую керівникам та відповідальним працівників всіх суб’єктів господарювання району про своєчасне та якісне подання державної статистичної та фінансової звітності у визначені терміни в електронному вигляді для уникнення штрафних санкцій.

Користуючись нагодою, хочу щиро подякувати всім респондентам району за багаторічну плідну співпрацю і побажати всім успіхів у майбутньому.

На завершення розмови хочу сказати величезне спасибі колегам відділу статистики та колегам, що знаходяться на заслуженому відпочинку, які 5 грудня відзначали своє професійне свято, за добросовісну, зовсім не просту, а подеколи титанічну багаторічну роботу і побажати Всім доброго здоров’я, благополуччя, веселих і радісних новорічних та різдвяних свят, всіляких гараздів, не  зважаючи ні на що. 

Хочу щиро подякувати також колективу редакції за  добру співпрацю.

Хай щастить Вам у житті і в роботі

Розмову вів Василя ШКІРЯ.


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News