• 7:48 AM
  • вівторок , 28-березня-2023

Денис Ізай: “Щоб зберегти серце на довгі роки, необхідно вести здоровий спосіб життя”

  • 12/15/2019
  • Перегляди 3779
  • Коментарі 12

Ім’я лікаря – кардіолога Іршавської райлікарні Дениса Ізая добре відоме не лише в районі, а й далеко за його межами. Своє життя він присвятив лікуванню серцево – судинних захворювань. Наразі сповна займається спеціалізованою медичною практикою.

Народився Д.В.Ізай в місті над Іршавкою. Напевне, тому, що батько лікар, після закінчення Іршавської середньої школи №І вступив на навчання на медичний факультет Ужгородського державного університету. Потім була інтернатура. Згодом навчався в Національному науковому центрі "Інститут кардіології академіка М.Д.Стрижеска НАМН України. Із 2003 року працює в Іршавській райлікарні лікарем – кардіологом.

За медичною допомогою до нього звертаються із найвіддаленіших куточків краю. І це – неспроста. Він постійно вдосконалює нові методи роботи. Своє ім’я вписав золотими літерами в медицину району.

- Відділення відкрито в 1992 році, -- каже Денис Володимирович. -- Головним лікарем тоді був Василь Андрійович Бабинець. Очолювати заклад доручили лікарю вищої категорії Світлані Василівні Бітлян. Вона була не тільки висококваліфікований спеціаліст, а й хороший організатор, налагодила стосунки із спонсорами – на той час була така можливість, бо працювали промислові підприємства. Тепер її справу продовжує Ольга Іванівна Перец. Робота відділення спрямована на те, щоб хворі не були обділені увагою лікарів, їх теплотою і чуйністю, а головне – належним лікуванням.

Колектив у нас підібрався хороший. Добре слово слід сказати про кардіологів Оксану Іванівну Петах, Ганну Петрівну Біров, Оксану Дмитрівну Чичин, ревмокардіолога Грету Іванівну Шпак. На належному рівні працює середній медперсонал – незмінна старша медсестра Марія Юріївна Микита, Ольга Михайлівна Покрівчак, Оксана Василівна Марканич, Ольга Юріївна Терпай, Ірина Миколаївна Воробок, Марина Іванівна Осійська, Ольга Іванівна Бабинець, Діана Олександрівна Корпош, Олеся Петрівна Купар, Тетяна Анатоліївна Туряниця та Оксана Іванівна Марканич. На теплі слова подяки заслуговує молодший медичний персонал: Марія Андріївна Ломага, Тетяна Василівна Лакатош, Світлана Петрівна Половка, Єлизавета Петрівна Зубкова, Світлана Миколаївна Галас, Ольга Василівна Савко, Людмила Юріївна Баєр.

Слова вдячності слід сказати пенсіонерам – ветеранам – Марії Іванівні Штефаньо, Ользі Степанівні Попович, Ользі Михайлівні Пинзеник, Ганні Василівні Пинзеник та Марії Іванівні Газдик.

- Денисе Володимировичу! Щодня до Вас звертаються десятки людей із найвіддаленіших населених пунктів району. Щоб ви могли їм порадити?

- Найбільшу радість і душевне задоволення мені приносять усміхнені обличчя пацієнтів, коли вже з першого погляду відчувається, що з ними все гаразд. Щоб я міг порадити, аби зберегти серце на довгі роки? Насамперед людина сама повинна подбати про себе: здоров"я кожного -- в його руках. Слід повсякчас вести здоровий спосіб життя, правильно, різноманітно харчуватися, контролювати свій артеріальний тиск, споживати екологічно чисті продукти, віддавати перевагу фруктам і свіжим овочам, обмежити вживання алкоголю. У печінці спирт перетворюється в жири. Регулярне вживання спирту, навіть у невеликих кількостях, може призвести до серйозних змін в організмі. Водночас треба часто бути на свіжому повітрі.

В Будапешті у 1932 році була виставка, присвячена гігієні життя, на якій демонструвалася таблиця з порадами, які склали угорські лікарі.Там є чимало цікавого, зокрема: не пий алкогольних напоїв, багато чаю і міцної кави; не їж міцно приправлених страв і багато м’яса; рухайся якомога більше, люби природу, займайся спортом, щоденно відводь час для прогулянки не менше однієї години; спи в холодній кімнаті на твердому матраці, лежачи на правому боці, і вкривайся легкою ковдрою, а не периною...

- Що ще можна віднести до факторів ризику?

- До факторів ризику відносяться також супутні захворювання, що супроводжуються порушенням обміну речовин (ожиріння, цукровий діабет, зниження функції щитовидної залози); артеріальна гіпертензія; віковий і статевий фактор (відомо, що ішемічна хвороба серця частіше зустрічається у літніх людей, а також у чоловіків частіше, ніж у жінок); особливості психоемоційного стану (стреси, перевтома, емоційне перенапруження).

- Денисе Володимировичу! Як видно, більшість наведених факторів досить банальні. Яким же чином вони впливають на виникнення ішемії міокарда?

- Гіперхолестеринемія, порушення харчування та обміну речовин є передумовами утворення атеросклеротичних змін в артеріях серця. У пацієнтів, що мають артеріальну гіпертензію, на тлі коливань тиску відбувається спазм судин, при якому пошкоджується їх внутрішня оболонка, а також розвивається гіпертрофія (збільшення) лівого шлуночка серця.Вінцевим артеріям складно забезпечити достатнє кровопостачання збільшеної маси міокарда, особливо, якщо вони звужені накопиченими бляшками.

Відомо, що одне тільки куріння здатне збільшити ризик смерті від судинних захворювань приблизно наполовину. Це пояснюється розвитком у курців артеріальної гіпертензії, збільшення частоти серцевих скорочень, підвищення згортання крові, а також посиленням атеросклерозу в стінках судин.

Звісно, тактику лікування визначає лікар, вона залежить від остаточного діагнозу, поставленого на підставі даних електрокардіограми та біохімічних досліджень крові. Тому важливо вчасно проходити медичне обстеження, навіть якщо симптоми мінімальні. Пацієнтів з гострою коронарною недостатністю обов’язково госпіталізують...У разі гострого коронарного синдрому/інфаркту міокарду час вирішує майже все. Якщо надати кваліфіковану допомогу впродовж перших годин, летальність зменшується на 50 процентів.

- Отже ...

- Потрібно берегти себе. Береженого Бог береже!

Спілкувався Василь ШКІРЯ


Теги:
Коментарі (12)
Денис
9/20/2022 10:25:15 PM  |  IP: 194.0.157.***
https://goo.gl/maps/3emkkzeyVLMaYCSG8
Денис
9/20/2022 10:25:02 PM  |  IP: 194.0.157.***
https://goo.gl/maps/3emkkzeyVLMaYCSG8
Яна
12/14/2021 5:42:59 PM  |  IP: 31.41.94.***
Як записатись на прийом
Марина
11/11/2021 8:14:55 AM  |  IP: 31.41.94.***
Як записати на прийом
Марина
11/11/2021 8:14:22 AM  |  IP: 31.41.94.***
Як записатись на прийом
Людмила
11/6/2021 1:12:10 PM  |  IP: 194.0.157.***
Як записатись на прийом до кардіолога?
Людмила
11/6/2021 1:11:35 PM  |  IP: 194.0.157.***
Добрий день хочу записатись на прийом до кардіолога
Еріка
1/31/2021 10:35:50 AM  |  IP: 194.60.77.***
Як записатись на прийом
Еріка
1/31/2021 10:35:15 AM  |  IP: 194.60.77.***
Як записатись на прийом?
Олександр
12/12/2020 3:37:09 PM  |  IP: 31.41.90.***
Як записатись на прийом?

Prev12Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News