• 11:55 PM
  • п'ятниця , 7-серпня-2020

Подарунки малечі - від Оксанки Фулитки

  • 12/10/2019
  • Перегляди 423
  • Коментарі 0

Напередодні святого Миколая у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів Закарпатської обласної бібліотеки  для дітей та юнацтва  відбулася презентація  книги Оксани Фулитки "Вікусина парасолька".
   
Про творчість молодої письменниці з міста над Іршавкою розповів член правління Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Шкіря.

-Нова збірка Оксани Фулитки, -- сказав він, -- відкриває перед найменшими читачами світ Доброти, Щирості і дитячих Мрій. Молода прозаїк успішно переконує малечу у тому, що казка живе у наших фантазіях, у нашій уяві. І кожен, хто мріє ,хто вірить у диво, може творити свою казку. Тож казкарка запрошує малих і дорослих творити диво, творити свою казку. Незважаючи на те, що надворі космічний вік, комп"ютеризація проникла у всі сфери життя, її казкові історії не залежуються в книгарнях, вони зачитуються до дірок. Її диво – історії захоплюють, бентежать, розвивають кругозір творчу уяву і фантазію, спонукають нестандартно мислити. Оксана Фулитка спокушує юного читача неквапливою ліричною оповідністю, замислюваністю сюжету, мовним колоритом, діалектичною образністю, гумористично – іронічною наснаженістю. Нудьгувати юним читачам не доведеться. Усі казочки напрочуд оригінальні. Кожна з них – самостійний довершений твір зі своїм прологом, зав"язкою, розв"язкою і епілогом – резюме, подеколи й з географічною і часовою прив"язаністю.

Про роботу над книжкою розповів редактор видавництва "Карпати" Борис Кушнір. За його словами, авторка бережливо ставиться до тексту, рідної мови, сюжети казочок цікаві, змістовні, вкладає у них свої серце і душу. Вони літературно значимі, у якійсь мірі служать навчальним посібником.

Позитивно оцінив творчість Оксани Фулитки  письменник Василь Густі. Він сказав, що Іршавщина дала чимало майстрів пера, які творять літературну казку. Серед них – Федір Потушняк, Степан Жупанин, Лідія  Повх – Ходанич, Василь Шкіря. У цю когорту уже впевнено вписалася  і Оксана Фулитка. У наш хаотичний і криміногенний час її казки повертають віру в добро і справедливість, акцентують увагу на загальнолюдських слабкостях, які принижують людину, і возвеличує її через достоїнства і позитивні риси характеру.
   
Про те, що книжка гарно проілюстрована, звернув увагу художник з Іршави Василь Ловска. Художнє оформлення зробила мисткиня, подруга письменниці Ганна Ревера. До речі, вона теж взяла участь у презентації збірки.
 
У зв'язку з тим, що Оксана Фулитка у даний час перебуває у США, на презентації побували її мама Ганна Андріївна та батько Григорій  Михайлович, котрі передали відеозвернення письменниці до присутніх, яке було сприйняте бурхливими оплесками.
           
Водночас мама розповіла про творчі сходинки дочки. Народилася вона в м. Іршава. У 2009 році закінчила економічний факультет Ужгородського національного університету і почала працювати в контрольно – ревізійному відділі Мукачівської об"єднаної державної фінансової інспекції..
   
Одночасно писала казки, які згодом, після серії публікацій у місцевих газетах і альманаху творчості молодих авторів "Гірський кришталь", увійшли до першої збірки ліричних казкових оповідей "Казки від Сонька." Відтак світ побачили ще три збірки Оксани Фулитки – "Герої казкового замку", "Казки однієї ночі" та «Театр казок", які адресовані маленьким читачам і їхнім мамусям та татусям, бабусям і дідусям. Особливу увагу дитячого читацького світу привертають казки-п"єси, які успішно ставлять дитячі театральні колективи Закарпаття і надзвичайно тепло сприймаються вдячними малятами. І це зрозуміло, адже і у книгах, і на сценах добро завжди перемагає зло, а твори вчать дітей мудрості, доброті, любові і віри в те, що у світі все хороше обов"язково здійсниться.

Учні 3 – В класу  ЗОШ І – ІІІ ступенів № 5 м. Ужгорода підготували і показали  юним глядачам інсценування на казку "Лісовий переполох".

На завершення зустрічі учасники вистави отримали дипломи за сумлінну, креатину пропаганду творів закарпатських авторів у рамках відзначення 75 –річчя видавництва "Карпати" та активну участь у презентації книги Оксани Фулитки "Вікусина парасолька". Варто відзначити, що у книжці подано близько двадцять казочок. Окремі з них перекладені англійською мовою. 
             

                                                                                                  Іван КОПОЛОВЕЦЬ


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News