• 6:42 AM
  • неділя , 5-лютого-2023

Дайте вмерти спокійно! Іршавщина обурена закриттям районної лікарні (Відео)

  • 12/5/2019
  • Перегляди 2026
  • Коментарі 3

4 грудня, активісти Іршавщини і мешканці іршавщини зустрілись із керівництвом Іршавщини. Причиною для зустрічі є вирішення питання щодо подальшої роботи іршавської районної лікарні в умовах реформи.

Відповідно до реформи охорони здоров'я уряд України планує з 1 квітня 2020 року змінити механізм фінансування медичних закладів: з медичної субвенції на розрахунок за надані послуги з Національною службою здоров'я. Кожен заклад охорони здоров’я за наявності належних умов, обладнання та лікарів може надавати медичну послугу в рамках програми медичних гарантій. Оплата НСЗУ безпосередньо лікарням дозволить пацієнтам отримувати безоплатно медпослуги за чотирма пріоритетними напрямками: лікування інсультів, інфарктів, пологи та неонатальна допомога. Також будуть фінансуватися шість видів діагностики, амбулаторна, стаціонарна, хірургічна допомога, паліативна допомога і мобільні стаціонарні бригади та 4 види реабілітаційних послуг.

Однак, для того щоб НСЗУ могло оплачувати ці медпослуги, всі державні заклади повинні пройти перетворення у комунальні неприбуткові підприємства, бути підключеними до медичних інформаційних систем, укласти договір з НСЗУ і найголовніше – відповідати всім вимогам та стандартам надання медичної допомоги. А це не тільки належне обладнання та фаховий персонал, але й повний спектр всіх медичних послуг.

Як зазначила директор департаменту охорони здоров’я в Закарпатській ОДА Єлизавета Біров:

«У нас в області первинна ланка повністю працює на новій моделі фінансування. Тепер в турборежимі 22 обласні медзаклади пройшли перетворення у КНП. Районні лікарні теж закінчили цю процедуру. На черзі - створення госпітального округу в межах якого пацієнти можуть отримати весь спектр медичних послуг: від профілактичного огляду до складного оперативного втручання із подальшою реабілітацією. Наразі такого комплексу немає жоден район області. Такого висновку дійшла група незалежних експертів, які аналізували мережу медичних закладів Закарпаття. Госпітальний округ повинен відповідати щонайменше двом вимогам: по-перше, має бути забезпечена доступність громадянина до якісної допомоги, по-друге, заклади, де надається ця допомога, повинні мати належне навантаження, аби підтримувати належну кваліфікацію медичних фахівців».

Детально з аналізом, висновками та пропозиціями експертів ознайомила начальник управління лікувально-профілактичної роботи департаменту Ольга Чемет: «Оптимальним рішенням для нашої області стало б створення єдиного госпітального округу з центром в Ужгороді та з низкою багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. Експерти пропонують створити такі лікарні другого рівня на базі Мукачівської ЦРЛ, Ужгородської ЦМКЛ, Тячівської РЛ, ЗОКЛ ім. А.Новака, а першого рівня – на базі Виноградівської РЛ, Хустської РЛ та Берегівської ЦРЛ. Однак, це тільки пропозиція і бачення експертів. Наприклад, потрібно більш глибоко та детально вивчити питання і з Рахівською лікарнею. Є ще низка зауважень та пропозицій. Однак, потрібно чітко усвідомити, що прив’язки медичних закладів до районів та ОТГ – не буде. Головним критерієм є якісне та доступне обслуговування пацієнтів».

Іршавську районну лікарню, яка надає медичні послуги в районі, в якому проживає більше 120-ть тисяч осіб, в ході реформи планують закрити. Мешканці Іршавщини таким рішенням обурені.

Під час "Круглого столу" з громадянами району голова Іршавської райради Симканинець Віктор Андрійович проінформував про результати зустрічі делегації Іршавщини з представниками обласної влади. Наведено низку аргументів, які доводять наявність всіх факторів, необхідних для подальшого функціонування КНП «Іршавська районна лікарня» як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня.В ході зустрічі було вирішено створити спільну комісію з представниками Закарпатської обласної державної адміністрації та району для проведення повторного аудиту Іршавського районного закладу охорони здоров’я.

"Ми вирішили донести на загал цю інформацію. Ми є основа - народ, джерело закону. Тому ми маємо стукати, щоб нас почули ті, хто приймає ці рішення." - висловив свою думку Віктор Андрійович

Також він запропонував виробити думку громадськості, провести її протокольно. Виразити її у письмовому зверненні від громадськості Іршавщини. Тому що районна рада і райдержадміністрація свою позицію показали: лікарня має жити і функціювати. Якщо в нас є недоліки технічні, матеріальні, фахові або інші, ми готові це все виправити, щоб лікарня й надалі працювала.

В ході зустрічі були заслухані думки активістів та громадян.

Присутні висловили невдоволення голові Іршавської РДА Олександру Горіну за бездіяльність. Що він дозволив, щоб із району забрати всі державні органи. 

Висловив свою позицію ветеран АТО та громацкий активіст Боднар Михайло - "Коли ми з вами воювали, ви всі сміялись. Ви дали відкусити палець, а відрубали руку. Ви знали про цю реформу! Чому Ви раніше не сказали, що такий час прийде? Під Новий рік буде така проблема? Це ж ваша влада таке зробила!"

Голова Іршавської ОТГ заявив, що Іршавська міська рада підготувала п'ять звернень до Народних депутатів (Балоги, Горвата, Петьовки, Полякова та Лунченка). Також запропонував звертатись до чиновників у Київ та обласних депутатів. Степан Степанович закликав Олександра Горіна брати більш активну участь у відстоюванні інтересів жителів Іршавщини.

В результаті зустрічі було висловлено такі пропозиції:

- Створити координаційну раду з десять чоловік.
- Зустрітись або запросити голову Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренко.
- Підготувати звернення до Народних депутатів, які є представниками мешканців Іршавщини у Верховній раді.
- Створити петицію та збір підписів громадськості Іршавщини
- Відправити губернатору протокол пропозицій, які були висловлені та копію підписів, які були зібрані під час зустрічі.
- Залучити обласні ЗМІ, щоб висвітлити проблеми на теренах області.

Як проходив "круглий стіл" представників влади із активістами Іршавщини дивіться у відео:Відео: Юрій Бундєв

Irshava News.com

Коментарі (3)
співчуваючий
12/6/2019 6:50:13 AM  |  IP: 193.142.219.***
це наслідок інертності та безпорадності керівництва лікарні та району гнати всіх в шию....
Лана
12/5/2019 5:53:34 PM  |  IP: 193.142.219.***
Так ідіть звідси у іншу цивілізацію і там лікуйтеся....як можна так писати за лікарів????Жах......
1111
12/5/2019 3:52:39 PM  |  IP: 193.142.219.***
Такі дуже усі здивовані, майже доникали які лікарі в Іршавській лікарні працюють (одні у паціентах бачать лише кошильок, другі алкоголіки треті пенсіонери тупі алкоголіки) якщо десь ідеш у цивілізацію з Іршавським діагнозом, так зразу спавлять другий і нажаль Іршавські лікарі немауть ніякого авторитету.
Дуже б хотілося щоб медики бачили що люди ідуть на мітинги щоб вони не втратили роботу, і до хворих ставилися по людськи.

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News