• 1:18 AM
  • понеділок , 29-листопада-2021

Цифра дня: "250 тис. євро. Саме стільки потрібно ще зібрати для відновлення "Анці Кушницької"

  • 11/10/2019
  • Перегляди 1008
  • Коментарі 0

Боржавська вузькоколійка - це одна із небагатьох вузькоколійних залізниць в Україні, які діють до сьогодні. Її шлях прокладається через 3 райони: Виноградівський, Берегівський та Іршавський. «Анця Кушницька», як її ще називають закарпатці, вперше поїхала 23 грудня 1908 року. Основне її призначення було перевезення деревини з гірських масивів Полонина Боржава і Великий Діл в Закарпатську низовину для подальшого транспортування та перероблення. Із часом залізниця зазнала великі втрати через відсутність замовлень на вантажні перевезення. Тому її поступово почали демонтувати.

Усвідомлюючи унікальність вузькоколійки з багаторічною історією, небайдужі закарпатці перейнялися її проблемами. Ентузіасти влаштовували різноманітні заходи заради популяризації родзинки Закарпаття. А також створили ГО «Боржавська ініціатива». Зачинателем руху та палким прихильником «Анці Кушницької» уже більше одного десятка років залишається Денис Добра, який є головою громадської організації. Він неодноразово звертався до представників влади, щоб отримати підтримку.

Зокрема, під час головування Геннадієм Москалем Закарпатської ОДА, ним було висловлено підтримку на відновлення «Анці Кушницької». Під час робочої поїздки до Румунії у червні 2018 року Геннадій Москаль замовив реставрацію двох вагонів і паровоза для Боржавської вузькоколійки.

Оскільки для цього потрібно немалі кошти, то для реалізації проєкту було створено благодійний фонд «Відродження Боржавської вузькоколійки».


Севлюш Інфо, переймаючись долею туристичної родзинки, подав офіційні запити до Геннадія Москаля та фонду «Відродження Боржавської вузькоколійки». Отримати відповідь нам вдалося тільки від фонду.


Нижче надаємо оригінал тексту:

«Благодійний фонд «Відновлення Боржавської вузькоколійки», займається виключно благодійною діяльністю і є організацією, яка не отримує дохід від підприємницької діяльності. Фонд створений з метою придбання і передачі на благодійні цілі локомотива (паровоза) і двох вагонів до нього для відродження залізничного сполучення Боржавської залізниці. Джерелами походження коштів, є кошти від благодійної діяльності - грошові кошти перераховуються будь-якими особами, які бажають внести свій вклад в розвиток Боржавської залізниці на спеціально відкритий для цього розрахунковий рахунок. Фонд не займається підприємницькою діяльністю, в зв'язку з чим не використовує кредитні кошти. Своїм партнером фонд вибрав румунську компанію К.Т. Залізнична вузькоколійка Т.О.В. (S.C. CaleaFerataIngustaS.R.L) у зв'язку з тим, що це єдина компанія, яка займається реставрацією раритетних поїздів. Дана компанія зарекомендувала себе на європейському та азійському ринках, як надійний партнер, і має багато позитивних відгуків. Керівник фонду особисто відвідував підприємство, яке знаходиться в 700 км від столиці Закарпаття і переконався в можливості підприємства, які не змусили сумніватися у виконанні контракту.

S.C. CaleaFerataIngustaS.R.Lє єдиним партнером, який може виконати реставрацію залізничного складу за прийнятною ціною, так як на території Європи дані роботи проводяться за вищими цінами і в коротші терміни, що змушує задуматись про якість виконаних робіт.

Загальна вартість Контракту становить 260 000,00 (двісті шістдесят тисяч) євро, розуміється на умовах СРТ "Локомотивне депо Мукачево" (ІНКОТЕРМС 2010) і включає вартість Товару, упаковки і маркування, транспортування, а також платежі, що виникають при експорті товару з ЄС і транзит до України. На сьогоднішній день сума пожертвувань складає 11 000,00 (одинадцять тисяч) євро. Із них перераховано на розрахунковий рахунок S.C. CaleaFerataIngustaS.R.L. 10

000,00 (десять тисяч) євро. 1 000,00 (одна тисяча) євро спрямована на додаткові витрати, в тому числі на збір інформації щодо партнера, щоб переконатися в його стабільності; на поїздку в Румунію для укладення контракту, обстеження умов реставрації локомотива і вагонів; послуги юриста, так як грошові кошти збираються від небайдужих громадян і організацій, і ми повинні бути впевнені, що вони будуть використані за призначенням. Збір коштів триває, кожен може внести свій вклад у відновлення Боржавської вузькоколійки.

З повагою, директор фонду Величко Д.М.».


Сподіваємося, що спільними зусиллями закарпатців, яким не все одно на історію свого краю, буде зібрано всю суму.

Реквізити фонду надаються нижче:Ощадний банк України

р/р 26 00 50 00 64 85 52,

МФО 312 356,

код 42 22 75 73

Благодійний фонд «Відновлення Боржавської вузькоколійки»


 

Sevlush.info


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News