• 11:46 PM
  • вівторок , 14-липня-2020

ТЕРАПЕВТИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ РАЙЛІКАРНІ У БІЛКАХ: ЗАКРИЮТЬ ЧИ ПРАЦЮВАТИМЕ?

  • 10/27/2019
  • Перегляди 2227
  • Коментарі 3


За роки функціонування Білківська дільнична лікарня зайняла свою нішу у наданні медичної допомоги та послуг.

Інформація про те, що її хочуть закрити, збурила громаду села, підняла на вуха багато кого з довколишніх населених пунктів. Варто трохи пролити світло на те, що ж насправді відбувається?!
           
На базі дільничної лікарні діє амбулаторія загальної практики сімейної медицини та дистанційне терапевтичне відділення райлікарні. Мова йде про закриття лише саме цього відділення. Як тільки питанню надали розголосу, своє невдоволення почали висловлювати представники громадськості. Одна із груп активістів під керівництвом Марії Олександрівни Воскобійник направила відповідне звернення у сільську раду. Сільський голова Василь Зейкан обговорив ситуацію, що склалася, із депутатами сільради на сесії. Тоді було досягнуто домовленості про те, щоб провести зустріч із керівництвом медичної галузі району, яке роз'яснило б, в чому справа.
         
 І ось уже днями начальник відділу охорони здоров'я РДА Сергій Караслай та головний лікар комунального некомерційного підприємства "Іршавський центр первинної медичної допомоги" Оксана Булеза побували у Білківській дільничній лікарні, де зустрілися з колективом закладу, активістами села, депутатами сільради та іншими. Участь у цьому громадському зібранні взяли й депутат обласної ради Петро Добромільський та депутат райради Петро Горзов.
             
 На початку зустрічі виступив сільський голова Білок Василь Зейкан, котрий розповів про її мету та всі заходи, які їй передували.
           
Начальник відділу охорони здоров'я РДА Сергій Караслай зазначив, що згідно із рішенням Міністерства охорони здоров'я України усі лікарні на території держави повинні підписати контракти із Національною службою здоров'я. Без наявності цього документа медичні заклади просто не фінансуватимуться. А для того, щоб контракт був підписаний, треба відповідати певним вимогам. Варто відзначити і те, що з утворенням амбулаторій загальної практики сімейної медицини функціонування окремих дистанційних відділень не передбачено. Іншими словами, це означає: щоб не закрити дистанційне терапевтичне відділення райлікарні у Білках, потрібно змінювати умови підписання контракту із згаданою всеукраїнською службою.
         
Головний лікар "ІЦПМД" Оксана Булеза розповіла, що об'їздила чимало об'єднаних територіальних громад в інших областях країни, де вивчала досвід роботи первинної ланки в нових умовах. Вона наводила цікаві факти та цифри, виокремлювавала труднощі, з якими доведеться стикнутися.
       
Депутат обласної ради Петро Добромільський запропонував звернутися щодо подальшого функціонування згаданого відділення райлікарні в Кабмін, а також інші структурні підрозділи виконавчої влади у країні. Він запевнив, що готовий особисто взятися за це. Така його ініціатива була схвально підтримана на громадському зібранні.
       

 Щоб знати, чим це все закінчиться, потрібен час. Безперечно, не треба сидіти склавши руки і чекати з моря погоди. Та й хочеться вірити, що нова влада в державі ще просто не встигла вникнути у суть усіх масштабних проблем, а не свідомо усувається від їх вирішення.Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Коментарі (3)
білківчанин
11/13/2019 9:20:21 AM  |  IP: 193.142.219.***
Люди де Добромільський там якась афера білецькі люди уже більшість знають но декотрих ще не на--- бав-то ще ведуться женіть го як паршиву вівцю запалив від вайдички бовт думав що вона не построіть новий бо його земля рядом та буде внього більше міста де би ще щось хапанув
Свідок
11/12/2019 11:02:05 PM  |  IP: 31.41.94.***
Що уже і больницю Добрак-добромільський хоче прихватизувати? Люди добрі не вірьте му як псові!!!
відомий
11/12/2019 3:41:59 PM  |  IP: 194.0.157.***
Женіть великого депутата Добромільського (доброго) у три шиї усе у Білках позабирав , пошту, збергбанк, мийку, колгоз а тпирь до больниці хоче добратися,паскудь.

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News