• 12:57 PM
  • середа , 19-січня-2022

17 вересня: День рятівника

  • 9/15/2019
  • Перегляди 611
  • Коментарі 0

Згідно з Указом Президента України від 12 вересня 2008 року, щороку, 17-го вересня в Україні відзначається День рятівника. 

Авторитет рятувальника, безумовно, високий серед населення. Взагалі, у всьому світі служби порятунку користуються глибокою довірою народу. 

Професія рятівника не знає вихідних днів або свят, але пошанована вдячністю від усіх громадян місцевості та  України – від найменших до найстаріших.

Захищати Батьківщину та її громадян від пожеж і надзвичайних подій завжди було благородною справою. Щороку вмілими та професійними діями рятувальників визволяються з біди тисячі людей, рятується найцінніше що є у нас - життя. Безмежна вдячність людей, - це найвища оцінка благородної праці співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Колектив Іршавських рятувальників виконує поставлені перед ними завдання, спрямовані на захист краян від стихійних лих та надзвичайних ситуацій. Адже люди, які вибирають професію рятівника, відзначаються особливими рисами характеру: самовідданістю, мужністю, сміливістю, силою волі та дисципліною. Організацію та координацію роботи у сфері цивільного захисту, запобігання та організації реагування на надзвичайні ситуації в місті Іршава та Іршавському районі покладено на Іршавський райвідділ  УДСНС України у Закарпатській області та 5-у державну пожежно-рятувальну частину,  до складу якої входить також державний пожежно-рятувальний пост в с.Довге. Так з початку 2019 року особовий склад підрозділів ДСНС району понад 170 разів  виїжджав на гасіння пожеж та ліквідацію їх наслідків, 16-разів виїджали на допомогу населенню та іншим службам.

 Попереджувальна та профілактична робота є одним з основних напрямків нашої роботи. Інспекторським складом Іршавського РВ було  14 пожежно-профілактичних відпрацювань населених пунктів району, друкуються попереджувальні статті у газетах, розробляються листівки, тощо. Спільно із Іршавським держлісгоспом, поліцією та медиками району проведено профілактичні навчання по гасінню лісових пожеж.

Пожежниками-рятувальниками врятовано значні матеріальні ресурси та людські життя. Працівники Гірського пошуково-рятувального відділення м.Іршава здійснили 18 виїздів  та виходи для виконання робіт за призначенням, із них:

-2-виїзди на проведення  по ліквідації наслідків травневого паводку , відкачка води з колодязів)
-9-виїзд на пошукові-рятувальні роботи;
-7-виїздів  на виконання  планових профілактичних заходів з обслуговування  туристичних маршрутів.

Вирішенням таких та ряду інших питань й покликана займатись наша служба. "Запобігти! Врятувати! Допомогти!” – ці три слова є девізом служби, який засвідчує гуманність та жертовність цієї професії. Сьогодні в наших рядах люди сильні та витривалі, яким щодня доводиться ризикувати власним життям заради порятунку життя і здоров’я наших громадян. Основний тягар у цій нелегкій справі лягає на плечі рядового та молодшого начальницького складу, за що їм заслужена шана. Саме їхній професіоналізм, самовідданість, зразкове виконання свого обов’язку забезпечує престиж та громадське визнання нашої служби. Саме їм завдячують власним життям десятки наших краян, врятованих з вогняного полону. На їхньому рахунку сотні екстремальних виїздів – з яких вони щоразу повертаються переможцями, демонструючи численні факти мужності та звитяги, готовності прийти на допомогу тим, хто її потребує, чуйності до чужої біди.

За сумлінне виконання своїх службових обов’язків висловлюю вдячність всім начальникам чергових варт, командирам відділень, диспетчерам та рятівникам 5-ї Державної пожежної рятувальної частин м.Іршава та Державно-пожежно-рятувальному посту с.Довге. 

Хочеться подякувати за підтримку та розуміння керівництву Іршавської райдержадміністрації, районної ради, Іршавській об’єднанній територіальній громаді, сільських рад,  керівникам силових та контролюючих органів міста та району, а також керівникам підприємств, підприємцям, які допомагають вживати всі можливі заходи щодо зміцнення техногенної і пожежної безпеки в районі, підтримувати матеріально-технічну базу пожежно-рятувальних підрозділів.  

Можу із впевненістю заявити, що робота  наших рятувальників завжди була і буде направлена на посилення рівня безпеки в місті та районі, оперативної готовності підрозділів аби мешканці завжди почували себе захищеними й були впевненими, що в разі надзвичайної події вони не залишаться наодинці з небезпекою.

Шановні колеги! Висловлюю Вам щиру вдячність за мужність і відвагу, за готовність завжди прийти людям на допомогу , та бажаю міцного здоров'я,  безмежного щастя, сімейного добробуту, незламної сили волі та витримки. Нехай незгасаюча життєва енергія щодня надає вам сил для звершення благородних справ, а життєва дорога буде сповнена добром, людською шаною і повагою.

Начальник Іршавського РВ У ДСНС України у Закарпатській області
полковник служби цивільного захисту Іван Мошкола.

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News