• 7:12 PM
  • неділя , 4-грудня-2022

На Іршавщині з’явилося Рамсарське угіддя

  • 8/23/2019
  • Перегляди 1388
  • Коментарі 0

Мова йде про "Чорне Багно". Також до списку Рамсарських угідь увійшли: “Атак-Боржавське”,  “Долина нарцисів”, “Печера Дружба” та урочище “Озірний-Бребенескул”.

Водно-болотні угіддя Закарпатської області відіграють значну роль у відновленні запасів ґрунтових та підземних вод, збереженні водно-болотних видів рослинного і тваринного світу, у формуванні екосистем, є фактором впливу для підтримки біологічного різноманіття в цілому, джерелом забезпечення кормової бази для видів тваринного світу, відтворюючими осередками для мігруючих птахів тощо.

Про це повідомили у Басейновому управлінні водних ресурсів річки Тиса.

Донедавна, згідно Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення Бюро Рамсарської конвенції (Рамсарська конвенція про водно-болотяні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів, 1971 рік, м.Рамсар, Іран) на території Закарпаття статус водно-болотних угідь міжнародного значення було надано водно-болотному угіддю «Озеро Синевир» площею від 29,0 га, що знаходиться на території національного природного парку „Синевир”. Це найбільше озеро Українських Карпат, яке розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Озеро утворилося у післяльодовиковий період внаслідок перекриття зсувами річкової долини. Воно відіграє дуже важливу роль у підтриманні водного режиму річки Теребля – притоки Тиси, яка впадає в Дунай. Озеро живиться трьома постійними гірськими потічками.

Урочище «Озірний-Бребенескул», «Атак-Боржавське», «Чорне Багно», «Долина нарцисів» та «Печера Дружба» були затверджені від України як кандидати до водно-болотних угідь міжнародного значення (Рамсарська конвенція) та подані на розгляд Секретаріату Рамсарської конвенції.

Таким чином, на території Закарпатської обасті тепер 6 водно-болотних угідь міжнародного значення: «Атак-Боржавське», «Чорне Багно», «Долина нарцисів», «Печера Дружба»,  Урочище «Озірний-Бребенескул» та «Озеро Синевир». Офіційне вручення сертифікатів щодо надання статусу водно-болотних угідь міжнародного значення  новим угіддям відбудеться 29 серпня 2019 року.

Відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 21.09.2011 № 895-р та від 23.11.2011 № 147-р, водно-болотним угіддям Закарпаття надано статус водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею понад 2,1 тис.га, у тому числі:

— „Урочище Озірний — Бребенескул” площею 1656,91 га на території Рахівського району (Карпатський біосферний заповідник);

— „Атак — Боржавське” площею 283,4 га на території Берегівського та Виноградівського району (регіональний ландшафтний парк „Притисянський”);

— „Долина нарцисів” площею 256,0 га на території Хустського району (Карпатський біосферний заповідник);

— „Печера Дружба” площею 0,13 га на території Тячівського району (Карпатський біосферний заповідник);

— „Чорне багно” площею 15,0 га на території Іршавського району (національний природний парк „Зачарований край”).

Слід зазначити, що водно-болотні угіддя є ресурсом великого економічного, культурного, наукового і рекреаційного значення, втрата якого була б непоправною. Землі водно-болотних угідь міжнародного значення віднесені Земельним кодексом України до земель іншого природоохоронного призначення (ст. 46). Порядок використання земель іншого природоохоронного призначення, крім того, встановлюється законами України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки», Концепцією збереження біологічного різноманіття, іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами, учасницею яких є Україна.

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News