• 2:22 AM
  • неділя , 24-вересня-2023

Завершення «Кубка Іршавщини – 2014»

  • 5/26/2014
  • Перегляди 1626
  • Коментарі 0

Навчальний рік в Іршавській районній станції юних туристів (директор - Іван Терпай) традиційно завершується районними змаганнями з техніки пішохідного туризму. Даний захід є важливим і вирішальним, оскільки його результати вносяться до зведеного підсумку першості по туризму «Кубок Іршавщини – 2014».

Техніка пішохідного туризму є одним з найулюбленіших і популярних видів спортивного туризму серед гуртківців Іршавської райСЮТур. Цей вид спорту загартовує наших вихованців фізично, змушує докласти чималих зусиль для подолання природніх перешкод під час руху по певному маршруту. А особливу увагу хочеться звернути на те, що даний вид змагань – командний і розвиває в дітей почуття дружби і взаємодопомоги, любові і поваги один до одного, адже без цього – команді не бути в числі переможців.

Найбільш оптимальним місцем для проведення районних змагань з техніки пішохідного туризму (далі – ТПТ) є, звичайно, урочище Ставліш, що на околиці міста Іршава. Саме сюди в суботу 24 травня прибуло більше ста вихованців туристсько – краєзнавчих гуртків з різних куточків Іршавщини. Всі учасники (згідно свого віку) були поділені на дві вікові групи: молодшу ( 5-8 класи) та старшу (9-11 класи). В цьому навчальному році чисельність команд для участі у змаганнях з ТПТ становила – 25, з них 10 команд старшої вікової групи та 15 – молодшої.

На урочистій лінійці - відкриття право винести державний прапор України надали переможцям попередніх районних змагань з орієнтування на місцевості. Заступник директора Іршавської райСЮТур (головний суддя змагань) Олександр Осійський привітав усіх учасників із завершальним туром змагань в рамках «Кубка Іршавщини – 2014» і ознайомив з умовами проходження наведеної дистанції на всіх етапах. Головний секретар змагань - Ольга Боднар оголосила порядок старту всіх команд і ознайомила із суддями на етапах.

Отож, оголошено старт для першої команди з Іршави, виступ якої став показовим для інших учасників змагань. Серед основних етапів, які проходили всі команди, були: підйом по схилу (для старших команд – самонаведенням), траверс схилу, навісна переправа через ріку , спуск по схилу, вертикальний «маятник» через яр («тарзанка»), переправа через ріку за допомогою «паралельних мотузок» та горизонтальний «маятник». Перемогу в даному заході отримає команда, яка правильно і найшвидше пройде всі етапи.

Після завершення змагань на урочистій лінійці були підведені підсумки і нагороджені переможці. Серед учасників молодшої вікової групи найкращі результати показали вихованці гуртка «Спортивне орієнтування» з Іршави у складі: Анна Дьякова, Анатолій Улашин, Олег Ізай та Ірина Дькова (керівник гуртка – Іван Жідов). Друге місце посіла команда «Пішохідний туризм» з Чорного Потоку у складі: Яна Бровдій, Оксана Глеба, Олександр та Василина Глеба (керівник: Еріка Шкіря). Третіми в даних змаганнях стали гуртківці з Сухівської ЗОШ І-ІІ ст.. з такими учасниками: Вікторія Батрин, Юля Штефко, Марія Пупена та Іван Крьока (тренер: Іван Марканич).

Серед команд старшої вікової групи перше місце посіла команда гуртка «Спортивне орієнтування» з Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст..№1 у такому складі: Мар’ян Осійський, Олександра Осійська, Жанна Брич та Владимира Осійська (тренер команди – Олександр Осійський). Другими в даному заході стали вихованці гуртка «Пішохідний туризм» з Довгого у складі: Тарас Куля, Олег Боднар, Юля Татош та Денис Віг (керівник: Ольга Боднар). І третє місце завоювала команда із села Суха з такими учасниками: Марія Кремінь, Анатолій Кузан, Анюта та Ганна Ряска (тренер: Іван Марканич). З хорошими результатами виступили також команди з Білок (тренер Михайло Полянський та Вікторія Попдякуник) та Ільниці (керівник гуртка Леся Осійська). Кращі учасники районних змагань з ТПТ ввійдуть до складу збірної команди Іршавського району для участі в Кубку України серед юнаків з пішохідного туризму – Відкритому Чемпіонаті Закарпатської області серед юнаків з пішохідного туризму «ЄвроКарпати – 2014», який відбудеться в червні в с.Оріховиця Ужгородського району.

Завершуючи навчальний рік, можна підвести підсумки першості по туризму «Кубок Іршавщини – 2014», який проводить дирекція Іршавської райСЮТур уже 10 років поспіль. Цей захід дає змогу побачити роботу кожного гуртка на протязі року. Отож, серед учасників молодшої вікової групи «Кубок» отримують вихованці туристсько – краєзнавчих гуртків при Ільницькій ЗОШ І-ІІІ ст..(23 бали)/керівник гуртка – Леся Осійська/. Друге місце посіли гуртківці з Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (54 бали) /під керівництвом Івана Жідова/. І третіми стали юні туристи з Довгого (61 бал)/керівник гуртка – Ольга Боднар/. У старшій віковій групі найкращі результати у гуртківців з Іршавської школи №1 (10 балів)/під керівництвом Олександра Осійського). Другими стали юні туристи з Дубрівки (29 балів)/керівник гуртка – Тетяна Білак/. А третє місце посіли вихованці туристсько – краєзнавчих гуртків з Довгого (36 балів) /тренер – Ольга Боднар/. 

Але на цьому Іршавська районна станція юних туристів не завершує свою роботу. Вже з 1 червня 2014 року стартує «Екологічна похідно – оздоровча експедиція «Іршавські мандри – 2014», яка проводиться вже на протязі 11-ти років. Запрошуємо всіх бажаючих юних туристів оздоровитися і відпочити у поєднанні з природою.

Леся Осійська,
Методист Іршавської райСЮТур

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News