• 8:23 AM
  • понеділок , 25-вересня-2023

Цифра дня : додтково 500 млн грн просять виділити на ремонт дороги Мукачево-Рогатин

  • 6/7/2019
  • Перегляди 349
  • Коментарі 1

25 років без капітального ремонту, з величезним трафіком та в катастрофічному стані. Національна траса Н-09 «Мукачево – Рогатин» – катастрофа Закарпаття. Щоб її відремонтувати – щороку потрібно не менше 500 млн.гривень на ремонт.

Автошлях Н-09, сполученням «Мукачево-Рогатин», в Закарпатті має протяжність 207 км. Дорога проходить через всю область і приймає на себе переважну частину пасажирських та вантажних переведень, з’єднує Закарпаття із Івано-Франківською та Львівською областями. Ця дорога має для Закарпаття велике значення, як в розвитку економіки, так і туризму. У зв’язку зі зміною проїду важковагового транспорту до Румунії та Угорщини, на трасу навантаження зросло ще більше.

Щорічне збільшення трафіку, розвитку логістики – з одного боку, хронічного недофінансування дорожньої галузі – з іншого призвели до катастрофічного стану дороги «Мукачево-Рогатин». Тут проїжджає від 6800 до 12 300 автомобілів на добу. При цьому, капітально ця дорога ремонтувалася 25 років тому.

На окремих ділянках дороги досі не завершені ремонтні роботи після катастрофічних паводків 2007-2008 рр. Вкрай погіршився стан дороги після цьогорічної зими.

Привести цю дорогу до ладу можна або капітальним, або ж, принаймні, вдосконаленим середнім поточним ремонтом.
На справжню небезпеку перетворилися мостові переправи в с. Тересва та Буштино, які потребують капітального ремонту.
Через катастрофічний стан дороги в області постійно створюється соціальна напруга, жителі блокують та перекривають трасу, вимагаючи ремонту.

Враховуючи значення дороги Н-09 Мукачево-Рогатин, Службою автодоріг ще у 2015 році було вирішено розпочати ремонт всієї ділянки автодороги в області, виготовлено проектно-кошторисну документацію, проведено тендер та заключено договір з переможцем. За 2016 – 2016 рр. підрядники 60,3 км дорожного покриття на загальну суму 414 млн грн. На інших 147 км дороги виконувалися лише роботи з ліквідації ямковості. За останні три роки в Службі автодоріг на поточний середній ремонт виділялося в середньому по 138 млн грн на рік. При таких темпах фінансування ремонт дороги триватиме роками. Щоб завершити ремонт цієї дороги, протягом 5 років, в області щорічно на ці потреби потрібно фінансування не менше 500 млн грн. На 2019 р заплановане фінансування в сумі 285,5 млн грн, з яких 26,,5 млн на завершення робіт та введення в експлуатацію мосту в с. Буштино, що дозволить вирішити одну з болючих проблем; на продовження поточного середнього ремонту дороги – 262 млн грн.

Народні депутати від Закарпаття – Василь Петьовка, Валерій Лунченко та Роберт Горват звернулися до Голови Укравтодору Славоміра Новака, в терміновому порядку вирішити питання додаткового виділення для ремонту Мукачево-Рогатин 500 млн грн та додатково 50 млн для латання ям, що дозволить, принаймні, зменшити соціальну напругу в регіоні та приступити до ремонту дороги.

м-студіо.

Коментарі (1)
Хуст
6/9/2019 1:08:17 AM  |  IP: 46.211.236.***
Знову ці верховнідепутати хочуть заробити на дорожніх роботах

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News