• 7:46 PM
  • вівторок , 6-червня-2023

У Іршавському музеї відкрито нову експозицію «Голокост на Іршавщині» (фото, відео)

  • 5/31/2019
  • Перегляди 551
  • Коментарі 0

Вчора в історико-краєзнавчому музеї Іршавського МЦПО було відкрито нову експозицію «Голокост на Іршавщині», присвячену 75-й річниці масової депортації євреїв із території Закарпаття.

Сам музейний стенд розділений на дві половини – у верхній частині інформація про розселення євреїв на теренах Іршавщини та унікальні документи, які стосуються життя єврейської громади у довоєнний період.

У нижній частині - підбірка фотографій із відомого на весь світ «Альбому Аушвіц», де наглядно показано, як відбувався процес відбору і знищення людей у концентраційному таборі Аушвіц-Біркенау. Окрім експозиційного стенда з документами та фото, окремо під склом знаходиться дев’ятисвічник Ханукія, підручник з вивчення єврейського письма та фото Лілії Якоб – жінки, яка знайшла у таборі та зберегла для нащадків «Альбом Аушвіц».Також було розгорнуто тимчасові виставки фотографій з видами сучасного музею «Аушвіц»  та підбірку поштових листівок з копіями дитячих малюнків, які було знайдено у концентраційному таборі «Терезин».


На відкритті експозиції були присутні учні - вихованці МЦПО, педагоги, працівники районної бібліотеки, журналісти та представник від єврейської громади міста Іршава Юрій Микита. І зовсім неочікуваним гостем став науковець із США Джон Свансон, який, за щасливим збігом обставин, минулого тижня знову приїхав на Закарпаття і дізнавшись про відкриття виставки, прибув на наш захід. До речі, саме він і прислав з Америки до музею цінний експонат – книгу-альбом про табір Аушвіц.Експозиція є постійною і кожен бажаючий може ознайомитися та відкрити для себе ще одну сторінку нашої історії.
Андрій Світлинець,

директор Іршавського історико-краєзнавчого музею

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News