• 9:27 AM
  • понеділок , 14-червня-2021

Вода піднімається. Дані станом на 16:00

  • 5/23/2019
  • Перегляди 803
  • Коментарі 0

Інформацію про підтоплення надає відділ цивільного захисту Іршавської РДА.

В с. Лисичово  пошкоджено 3 мостових переходи, зруйновано 180 м/п берегоукріплення , підтоплено 55 дворогосподарств, зруйновано дорожне покриття в загальній кількості більше 4 кілометрів. В с. Бронька на р. Красна зруйновано берегоукріплення 210 м/п., в с. Суха пошкоджено 230 м.п корінного берега річки. В с. Кушниця урочище Лужок пошкоджено дорожне покриття до 500 м.п. та мостовий перехід. В с. Вільхівка, затоплено подвір’я ЗОШ- І-ІІІ ст.. та підтоплено до 350 га. сільгоспугідь.  

Річка Боржава вийшлав на заплаву, між селами Гребля - Вільхівка перелив через дорогу Мукачево-Рогатин по довжині до 800 м.п. глибина більше 30 см., рух автомобілів  перекрито, Між населеними пунктами Іршава - Сільце підтоплено до 65 га сільгоспугідь, в с. Заріччя урочище «Відраж», «Морва» та «Легелив» підтоплено до 510 га сільгоспугідь, підтоплено 15 дворогосподарств. В с. Кам’янське підтоплено до 300 га. сільгоспугідь. В с. Ільниця на потічку Яловий, пошкоджено корінний берег, зруйновано пішохідний перехід, тичасово немає автомобільного проїзду до вісім дворогосподарств, р. Ільничка вийшла з берегів, зруйновано 2 пішохідні переходи, підтоплено 87 дворогосподарств та присадибні ділянки (картопля, кукурудза)   

В с. Довге паводковими водами пошкоджено гравійне покриття вулиць Маркусів, Куруців, Зелена, та Ів. Франка, на р. «Свинка» біля ЗОШ І-ІІ ст. пошкоджено 70 м.п берегоуккріплення, пошкоджено дах ДНЗ № 2, підтоплено підвальне приміщення ЗОШ-І-ІІІ ст.  В с. Білки підтоплено більше 10 га. сільгоспугідь. В м. Іршава підтоплено 3 вулиці та 12 дворогосподарств. Пошкоджено дах на ЗОШ- І-ІІ-ст. в с. Негрово, ЗОШ –І-ІІ ст., в с. Довге та ЗОШ-І ст. с Осій. В с. Сільце перелив через дорогу по довжині більше 250 м.п. підтоплено 23 дворогосподарства та будівля ЗОШ-І-ІІ ст. (зявилась трищіна на фасадній стіні) пошкоджено дах ДНЗ. Загатянська с/р с. Шелельовиця пошкоджено дах ДНЗ № 2.

   Працюють комісії по встановленню розмірів нанесених збитків

           Всього постраждало - 15 населених пунктів.

На ліквідації наслідків паводку та надання допомоги задіяні:

- для відкачки води 4 пожежні автомобілі та 15 чол. Іршавського РВ УДСНС України, в Закарпатській обл., додатково залучено насосну станцію з Хустського РВ УДСНС;

- фахівці Гірського пошуково-рятувального відділення м. Іршава АРЗ СП ДСНС України готові для проведення евакуації, задіяно три чол. та 2

плавзасоби:

- в сільських радах діють аварійні бригади;

  - фаїхівці Берегівського МУВГ проводять відкачку води з підтопленої   території в с Вільхівка працює 10 чол. та 3 одиниці техніки; 

- Іршавська філія «Райавтодор» з матеріального резерву району завезла 4 Камази (40 м.куб.) сипучих матеріалів.

           Рівень води в річках піднімається.

У самому місті станом на 14 годину підтоплено більше 50  дворогосподарств, зокрема по вул. Білецька, Титова, Зарічна, Мічуріна. Поступили також звернення від жителів вул. Терешкової, Б. Хмельницького, Українська, Л. Українки, частково Набережна. Найбільш складна ситуація по вулиці Білецька (біля РайДЕУ) та прилеглих вулиць цього мікрорайону. У зв’язку з різким підняттям рівня води в річці Синявка, став неможливим скид дощових вод з цих вулиць у річку оскільки рівень води у річці  вищий ніж у ливнеприймачах, інформують у міськраді.

Велику проблему для жителів цього мікрорайону створює ще одна «головна біль» – водозабір за межами міста на річці Синявка біля райлікарні. Підприємці, власники «Лозянських озер», незважаючи на значні опади і прохання міськради знову не демонтували, а тільки дещо підняли дошки на шлюзі, що призвело до підняття тут рівня води на 1-1,5 м. Для того щоб скинути воду було зроблено три перекопи дамби біля шлюзу, але це не є вирішенням даної проблеми.  Очевидно, що це питання потрібно буде вирішувати більш кардинально, аж до повного демонтажу шлюзу. У випадку нанесення шкоди жителям цих вулиць – відшкодування збитків у судовому порядку здійснити за рахунок підприємців, власників озер.

Також складна ситуація склалася біля містка через залізну дорогу навпроти вул. Беляєва. В існуючу канаву скидаються  ливневі води практично з усього мікрорайону: вул. Українська, Л. Українки, Глюка, Беляєва, Титова, Севастянова, М. Рильського. Якщо при попередніх паводках цей місток в основномк пропускав воду то зараз через значне збільшення об’єму води він створює перешкоду що спричиняє підтоплення будинків на вул. Ніколаєва.

Наразі комунальне підприємство проводить розчистку цього каналу в напрямку вул. Першотравнева у річку Іршавка.  

Теги:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News