• 7:18 PM
  • вівторок , 6-червня-2023

У Приборжавському засновують дитячу майстерню ремесел

  • 5/9/2019
  • Перегляди 443
  • Коментарі 0

Дві групи дітей віком від 6 до 15 років вчитимуться ліпити з глини, як це робили у давнину їхні прадідусі та прабабусі. Виготовлять власну глиняну чашку, декорують її та випалять у справжній «земляній» печі, яку можна змайструвати власноруч.

Азам гончарства дітей навчить Олеся Возницька, відома в Україні кераміст  з Ужгорода, власниця майстерні авторської кераміки Natura Ceramica.
 

ХТО ЗАСНОВНИК ДИТЯЧИХ МАЙСТЕРЕНЬ РЕМЕСЕЛ

Дитяча майстерня ремесел в Приборжавському – це перший пілотний проект неформального об’єднання А2О2. Його заснували дві пари: мистецьке подружжя Олесі та Андрія Возницьких та родина закарпатців, які зараз проживають у Києві: журналістки Олесі Кешелі та підприємця, який займається інноваційними проектами, Андрія Ісака.

А2О2 так і розшифровується: два Андрія та дві Олесі.
 

ЯКА МЕТА ДИТЯЧИХ МАЙСТЕРЕНЬ РЕМЕСЕЛ?

Мета, навколо якої об’єдналися друзі, - навчити народним ремеслам закарпатських дітей. А саме:

Як працювати з традиційними матеріалами, які дає закарпатська природа (які фактично оточують нас у житті): глиною, деревом, шерстю і тд.

Як адаптувати народні вироби до життя у 21 столітті, щоб ними можна було не лише милуватися, а й використовувати у побуті.

Як поєднати у ручній роботі елементи народного стилю та сучасного дизайну. 

Як перетворити народне ремесло на бізнес. Як правильно використовувати соцмережі та гаджети, щоб продати свої вироби.

Чи ціниться ручна робота у світі? Чи може вона стати справою життя?

ЧОМУ А2О2 ПОЧАЛО З МАЛЕНЬКОЇ МАЙСТЕРНІ В СЕЛІ?

Засновники А2О2 вважають, що саме діти - найкраща, відкрита для усього нового і прекрасного аудиторія. Тож об’єднання вирішило не починати з масштабних проектів з «відродження ремесел», не робити виставок чи фестивалів, а йти безпосередньо в маленькі села і працювати з дітьми.

В А2О2 переконані: навчившись ремеслу від знаних майстрів, зробивши своїми руками річ із природніх матеріалів, дізнавшись про історію та інструменти, які використовували наші пращури, діти по-справжньому зрозуміють цінність ручної роботи. Вони побачать, що красиві, якісно зроблені вироби – це не просто непотріб, «сувеніри одного дня», а речі, які дорого коштують на ринку. А отже, щоб  отримати професію, заснувати бізнес, не обов’язково їхати на заробітки. Можна творити вдома і продавати свої вироби по всьому світу.

Участь у майстернях безкоштовна, це благодійний проект, який засновники реалізовують власними силами та коштами.

ПРОГРАМА МАЙСТЕРНІ:

20 травня

Знайомство з матеріалами та інструментами, підготовка глини до роботи, ліпка виробів (основний – чашка, проте за бажанням можна виліпити тарілки, підставки і тд).

21 травня

Декорування виробів різними способами 

25 травня

Випалювання виробів у «земляній печі», яку майстри разом з дітьми зроблять своїми руками. В результаті кожна дитина отримає повністю придатний для використання у побуті виріб, зроблений своїми руками.

Вручення подарунків та сертифікатів про проходження навчання у майстерні.


За детальнішою інформацією звертайтеся:

Олеся Кешеля, тел: +380505604265


фото з мережі

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News